Pradžia
Naujienos
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Savaitės darbai pagal Mėnulį
Renginiai
Skelbimai
Darbalaukio paveiksliukai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2014 m. Nr. 8
Sodo spalvos
Plačiau »
2014 m. Nr. 1
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2014 m. Nr. 8
Mano sodyba
Plačiau »

Augalas

  Spausdinti
KAULENIS (Cotoneaster Medik.)

Tarp kelių dešimčių rūšių yra aukštų, vidutinio aukščio, žemų ir besidriekiančių krūmų. Jų plotis paprastai viršija aukštį, o besidriekiantys augalai gali užimti kelių kvadratinių metrų plotą. Dauguma vasaržaliai, bet yra ir visžalių. Žiedai nedideli (1–1,5 cm skersmens), bet gausūs, nektaringi, balti arba rausvi. Dirvožemiui kauleniai nereiklūs, blogai auga tik užmirkusiose bei skurdžiose smėlio dirvose. Pakenčia pavėsį, bet saulėtose vietose gausiau žydi. Ligoms gana atsparūs, lapus kartais apgraužia kenkėjai.


Žurnale aprašomos šios kaulenių rūšys: Damerio kaulenis (Cotoneaster dammeri Schneid.), gausiažiedis kaulenis (Cotoneaster multiflorus Bunge), gulsčiasis kaulenis (Cotoneaster horizontalis Decne.), raukšlėtasis kaulenis (Cotoneaster bullatus Bois.).

 

Plačiau skaitykite žurnale „Gėlių spalvos“ Nr. 32 - „Vasarą žydintys krūmai“.

Daugiau apie šį augalą ir spalvinguosius lapuočius galite rasti žurnale „Augalų pasaulis“ Nr. 52 – „Spalvingieji lapuočiai“.Grįžti

Šiandien

  Rugpjūčio 22, penktadienis.
  Saulė teka 06:07, leidžiasi 20:35.
  Mėnulis teka 02:59, leidžiasi 18:42.
  Mėnulis Liūte 23.48, dylantis, IV ketvirtis. Delčia rugpjūčio 17 d.
  Rimantė, Laura, Karijotas, Sigitas, Zygfridas
  Vaisių diena. Galima sėti, sodinti šakniavaisines daržoves, genėti vaiskrūmius ir vaismedžius, rinkti džiovintinus vaisius, uogas, prieskoninius augalus, šaldyti vaisius, daržoves, persodinti kambarines gėles. Ypač gerai nuimti derlių, konservuoti, sandėliuoti. Netinkamas metas tręšti, ravėti. Kaskite žemę, nuėmę ankstyvąsias daržoves, purenkite. Kraukite kompostą. Rinkite gerai subrendusias sėklas (svarbu, kad būtų saulėta ir sausa). Sodinkite svogūnines gėles. Laikas skinti vasarinių veislių slyvas, kriaušes ir obuolius. Pastarieji paprastai sunoksta nevienodai, todėl juos surinkite per kelis kartus. Pirmiausia – labiausiai sunokusius ir didžiausius.
  Jei varlės „dainuoja“, ryt bus giedra ir naktis žvaigždėta.

Apklausa

Ar balinate daržoves?
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435