Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2016 m. Nr. 2
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2016 m. Nr. 8
Mano sodyba
Plačiau »
2016 m. Nr. 73
Augalų pasaulis – Sodo vaiskrūmiai
Plačiau »

Augalas

  Spausdinti
CIKLAMENAS (Cyclamen)
Ciklamenai – raktažolinių (Primulaceae) šeimos augalai. Namų puošmena jau ne vieną dešimtmetį yra persinis ciklamenas (Cyclamen persicum). Tai stambiausius žiedus turinti rūšis. Dabar vis dažniau parduodami smulkesni hibridiniai ciklamenai. Šiltnamiuose ciklamenai pražydinami rudenį ir žiemą. Kad ilgiau žydėtų, pirkite daug neprasiskleidusių žiedų turinčius augalus.

Priežiūra. Ciklamenams reikalinga šviesi, nesaulėta ir nelabai šilta vieta. Laistomi reguliariai, kad neperdžiūtų žemė, vandens padėkle nepaliekama. Kalkingas vanduo nekenkia. Tręšiama kol žydi ir auga lapai, kas dvi savaites. Nors peržydėję ciklamenai nyksta, juos galima auginti ne vienerius metus. Kai kurios veislės visai nudžiūsta, kitų dalis lapų lieka žaliuoti. Peržydėjusius žiedus ir gelstančius lapus išsukite prie pat gumbo. Nudžiūvusius ciklamenus laikykite vėsioje vietoje, nelaistykite. Po 1-2 mėnesių pradės leisti naujus lapus. Žaliuojantys laikomi šviesiai ir vėsiai, laistomi visai nedaug. Vasarą galima išnešti į lauką, pastatyti pusiau šešėlyje. Ciklamenai persodinami po žydėjimo, kasmet arba kas du metus. Virš žemės turi likti 1/3 gumbo. Auginimui tinka puri kompostinė žemė.
 
Apie ciklamenų auginimą balkonuose ir terasose skaitykite „Augalų pasaulis“ Nr. 59 – „Pavasaris balkone“.

Grįžti

Šiandien

  Rugpjūčio 25, ketvirtadienis.
  Saulė teka 06:13, leidžiasi 20:27.
  Mėnulis leidžiasi 15:04.
  Mėnulis Dvyniuose 02:39. Delčia 06:41
  Liudvikas (Liudas), Liucilė, Mangailas, Mangailė
  Žiedų diena. Tinkamas metas tręšti, genėti peržydėjusius krūmus, naikinti žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus, gydomąsias pagalves, grėbti šieną, džiovinti vaistinius augalus, nuimti ir džiovinti derlių. Negalima laistyti augalų, tręšti vejos. Gyvatvores tręškite fosforo ir kalio ar kompleksinėmis trąšomis, kuriose mažai azoto. Persodinkite ir sodinkite margutes, snieguoles, žydres, narcizus.
  Gėlės prieš lietų kvepia smarkiau.

Apklausa

Pirmoji pagalba peršalus: 

Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082