Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Darbalaukio paveiksliukai
Savaitės darbai pagal Mėnulį
Sodo spalvų virtuvė
Augalų katalogas

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2015 m. Nr. 69
Augalų pasaulis – Auginkime vynuoges
Plačiau »
2015 m. Nr. 2
Sodybos idėjos – Spalvų sodas
Plačiau »
2015 m. Nr. 8
Sodo spalvos
Plačiau »

Augalas

  Spausdinti
CIKLAMENAS (Cyclamen)
Ciklamenai – raktažolinių (Primulaceae) šeimos augalai. Namų puošmena jau ne vieną dešimtmetį yra persinis ciklamenas (Cyclamen persicum). Tai stambiausius žiedus turinti rūšis. Dabar vis dažniau parduodami smulkesni hibridiniai ciklamenai. Šiltnamiuose ciklamenai pražydinami rudenį ir žiemą. Kad ilgiau žydėtų, pirkite daug neprasiskleidusių žiedų turinčius augalus.

Priežiūra. Ciklamenams reikalinga šviesi, nesaulėta ir nelabai šilta vieta. Laistomi reguliariai, kad neperdžiūtų žemė, vandens padėkle nepaliekama. Kalkingas vanduo nekenkia. Tręšiama kol žydi ir auga lapai, kas dvi savaites. Nors peržydėję ciklamenai nyksta, juos galima auginti ne vienerius metus. Kai kurios veislės visai nudžiūsta, kitų dalis lapų lieka žaliuoti. Peržydėjusius žiedus ir gelstančius lapus išsukite prie pat gumbo. Nudžiūvusius ciklamenus laikykite vėsioje vietoje, nelaistykite. Po 1-2 mėnesių pradės leisti naujus lapus. Žaliuojantys laikomi šviesiai ir vėsiai, laistomi visai nedaug. Vasarą galima išnešti į lauką, pastatyti pusiau šešėlyje. Ciklamenai persodinami po žydėjimo, kasmet arba kas du metus. Virš žemės turi likti 1/3 gumbo. Auginimui tinka puri kompostinė žemė.
 
Apie ciklamenų auginimą balkonuose ir terasose skaitykite „Augalų pasaulis“ Nr. 59 – „Pavasaris balkone“.

Grįžti

Šiandien

  Rugsėjo 2, trečiadienis.
  Saulė teka 06:28, leidžiasi 20:08.
  Mėnulis teka 21:51, leidžiasi 11:18.
  Mėnulis Jautyje 12:01, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 29 d.
  Ingrida, Steponas, Vilgaudė, Vilgaudas
  Šaknų diena. Tinkamas metas kompostą ruošti, sėti, sodinti, kasti šakniavaisius, derlių nuimti, kovoti su kenkėjais, kurie veisiasi žemėje, tręšti, grėbti lapus, kasti vaistines šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Palanku sėti ridikėlius, sodinti svogūnines gėles. Svogūnus ir vasarinius česnakus gerai apdžiovinkite saulėje, nuvalykite ir laikykite šiltoje patalpoje. Gausiai derėjusias obelis, kriaušes, slyvas nuėmę derlių patręškite mėšlu ar kompleksinėmis trąšomis.
  Jei rudenį kurmiai verčia aukštas kupetas, bus šalta žiema.

Apklausa

Ar auginate jukas?
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435