Pradžia
Naujienos
Klausk specialisto
Savaitės darbai pagal Mėnulį
Augalų katalogas
Renginiai
Skelbimai
Darbalaukio paveiksliukai
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

Nr. 1
Sodybos idėjos – 144 sodybos idėjų
Plačiau »
2014 m. Nr. 4
Mano sodyba
Plačiau »
Nr. 63
Augalų pasaulis – Spalvingieji gėlynai
Plačiau »

Augalas

  Spausdinti
CIKLAMENAS (Cyclamen)
Ciklamenai – raktažolinių (Primulaceae) šeimos augalai. Namų puošmena jau ne vieną dešimtmetį yra persinis ciklamenas (Cyclamen persicum). Tai stambiausius žiedus turinti rūšis. Dabar vis dažniau parduodami smulkesni hibridiniai ciklamenai. Šiltnamiuose ciklamenai pražydinami rudenį ir žiemą. Kad ilgiau žydėtų, pirkite daug neprasiskleidusių žiedų turinčius augalus.

Priežiūra. Ciklamenams reikalinga šviesi, nesaulėta ir nelabai šilta vieta. Laistomi reguliariai, kad neperdžiūtų žemė, vandens padėkle nepaliekama. Kalkingas vanduo nekenkia. Tręšiama kol žydi ir auga lapai, kas dvi savaites. Nors peržydėję ciklamenai nyksta, juos galima auginti ne vienerius metus. Kai kurios veislės visai nudžiūsta, kitų dalis lapų lieka žaliuoti. Peržydėjusius žiedus ir gelstančius lapus išsukite prie pat gumbo. Nudžiūvusius ciklamenus laikykite vėsioje vietoje, nelaistykite. Po 1-2 mėnesių pradės leisti naujus lapus. Žaliuojantys laikomi šviesiai ir vėsiai, laistomi visai nedaug. Vasarą galima išnešti į lauką, pastatyti pusiau šešėlyje. Ciklamenai persodinami po žydėjimo, kasmet arba kas du metus. Virš žemės turi likti 1/3 gumbo. Auginimui tinka puri kompostinė žemė.

Grįžti

Šiandien

  Balandžio 16, trečiadienis.
  Saulė teka 06:14, leidžiasi 20:24.
  Mėnulis teka 22:00, leidžiasi 06:42.
  Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis balandžio15 d.
  Algedė, Benediktas, Giedrius.
  Didysis trečiadienis.
  Lapų diena. Galima tręšti augalus, kad žaliuotų, laistyti. Nepalanku genėti gyvatvores. Sėkite į dėžutes ar kasetes prieskoninius augalus. Daigus pikuokite, kai išleidžia po du tikruosius lapelius. Į nuolatinę vietą geriausia juos sodinti vakare. Gausiai paliekite. Šlapia žemė geriau priglunda prie šaknų. Per naktį augalai pasisotina vandens, kitą dieną nenuvysta. Jei apie seniau augančius rododendrus ir kitus visžalius lapuočius ar spygliuočius dirva yra sausa, gausiai, bet saikingai palaistykite. Prieš tai ją supurenkite, kad gerai sugertų vandenį.
  Jei balandis sausas, toks bus ir birželis.

Apklausa

Ar auginate vaismedžius plokščiomis lajomis? Apie šiuos vaismedžius rašome balandžio „Sodo spalvų“ numeryje.
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435