Pradžia
Naujienos
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Savaitės darbai pagal Mėnulį
Renginiai
Skelbimai
Darbalaukio paveiksliukai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2014 m. Nr. 9
Mano sodyba
Plačiau »
2014 m. Nr. 9
Sodo spalvos
Plačiau »
2014 m. Nr. 3
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Augalas

  Spausdinti
CIKLAMENAS (Cyclamen)
Ciklamenai – raktažolinių (Primulaceae) šeimos augalai. Namų puošmena jau ne vieną dešimtmetį yra persinis ciklamenas (Cyclamen persicum). Tai stambiausius žiedus turinti rūšis. Dabar vis dažniau parduodami smulkesni hibridiniai ciklamenai. Šiltnamiuose ciklamenai pražydinami rudenį ir žiemą. Kad ilgiau žydėtų, pirkite daug neprasiskleidusių žiedų turinčius augalus.

Priežiūra. Ciklamenams reikalinga šviesi, nesaulėta ir nelabai šilta vieta. Laistomi reguliariai, kad neperdžiūtų žemė, vandens padėkle nepaliekama. Kalkingas vanduo nekenkia. Tręšiama kol žydi ir auga lapai, kas dvi savaites. Nors peržydėję ciklamenai nyksta, juos galima auginti ne vienerius metus. Kai kurios veislės visai nudžiūsta, kitų dalis lapų lieka žaliuoti. Peržydėjusius žiedus ir gelstančius lapus išsukite prie pat gumbo. Nudžiūvusius ciklamenus laikykite vėsioje vietoje, nelaistykite. Po 1-2 mėnesių pradės leisti naujus lapus. Žaliuojantys laikomi šviesiai ir vėsiai, laistomi visai nedaug. Vasarą galima išnešti į lauką, pastatyti pusiau šešėlyje. Ciklamenai persodinami po žydėjimo, kasmet arba kas du metus. Virš žemės turi likti 1/3 gumbo. Auginimui tinka puri kompostinė žemė.

Grįžti

Šiandien

  Rugsėjo 19, penktadienis.
  Saulė teka 06:59, leidžiasi 19:25.
  Mėnulis teka 01:52, leidžiasi 17:13.
  Mėnulis Liūte 06.09, dylantis, IV ketvirtis. Delčia rugsėjo 16 d.
  Arnulfas, Giedrė, Girvinas, Vilhelmina (Vilė), Vytė
  Vaisių diena. Palanku sėti, sodinti šakniavaisines daržoves, rinkti džiovintinus vaisius, uogas, prieskoninius augalus, šaldyti vaisius, daržoves, persodinti kambarines gėles. Ypač tinkama diena nuimti derlių, konservuoti, sandėliuoti. Netinkamas metas tręšti, ravėti. Sodinkite svogūnines gėles, kirskite krūmus. Iš lauko lysvių iškaskite per vasarą pailsėjusias kalijas, meilenius, klivijas ir susodinkite į vazonus.
  Jei rudenį perkūnas griauna, tai žiemos nebus.

Apklausa

Koks šiais metais bulvių derlius?
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435