Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Augalų katalogas
Klausk specialisto
Sodo spalvų virtuvė
Darbalaukio paveiksliukai
Savaitės darbai pagal Mėnulį

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2015 m. Nr. 1
Žolynų žurnalas
Plačiau »
Nr. 4
Sodybos idėjos – Pojūčių sodas
Plačiau »
2015 m. Nr. 3
Sodo spalvos
Plačiau »

Augalas

  Spausdinti
GERBERA (Gerbera)
Tai astrinių (Asteraceae) šeimos augalai, kilę iš Pietų Afrikos ir Azijos. Gan ilgai gerberos buvo tik skinamos šiltnaminės gėlės, bet pasirodžius žemoms veislėms pradėtos auginti ir kambariuose. Vazonėliuose dažniausiai auginamos dailiosios gerberos (Gerbera jamesonii) veislės. Jų žiedynai išauga ant 20-30 cm ilgio žiedynkočių. Graižų spalvos pačios įvairiausios: balta, geltona, rausva, šviesiau ir tamsiau raudona.

Priežiūra

Žydinti gerbera laikoma šviesioje, bet ne karštoje vietoje. Tinka rytiniai ir vakariniai langai. Kol žydi, reguliariai laistoma (vanduo neturi patekti ant lapų) ir kas savaitę tręšiama žydinčioms gėlėms skirtomis trąšomis. Peržydėję augalai dažniausiai išmetami. Toliau auginti galima tik šiltnamyje. Po žydėjimo laikoma truputį vėsiau, bet ne žemesnėje nei 15 °C temperatūroje. Mėnesį du pailsėjusios gerberos vėl gali žydėti. Optimaliomis sąlygomis (dienos ilgumas 14 val., aplinkos temperatūra 22-24 °C, drėgnas oras) be pertraukos žydi maždaug metus.

Grįžti

Šiandien

  Kovo 5, ketvirtadienis.
  Saulė teka 06:59, leidžiasi 18:03.
  Mėnulis teka 18:00, leidžiasi 06:37.
  Mėnulis Mergelėje. Pilnatis 20:06.
  Giedra, Giedrė, Giedrius, Klemensas, Olivija, Virgilijus.
  Šaknų diena. Netinkamas metas sėti, sodinti, persodinti. Prieš pumpurų brinkimo pradžią nupurkškite sodo augalus – sunaikinsite amarus, žiemsprindžių ir verpikų vikšrus, kitus kenkėjus ir ligų pradus. Pasirodžius ligų požymiams ant daigų, kurie auga ant palangių, visus pažeistus daigus būtina kuo greičiau išrauti, o likusius – nupurkšti fungicidais, tarp jų papilti švaraus smėlio.
  Jei pavasarį bent penkiolika rytų šąla, bus graži vasara.

Apklausa

Kokie straipsniai žurnale „Sodo spalvos“ Jums patinka labiausiai?
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435