Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Augalų katalogas
Klausk specialisto
Sodo spalvų virtuvė
Darbalaukio paveiksliukai
Savaitės darbai pagal Mėnulį

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2015 m. Nr. 2
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2015 m. Nr. 6
Sodo spalvos
Plačiau »
2015 m. Nr. 68
Augalų pasaulis – Miskantai, viksvos ir kiti sodo žolynai
Plačiau »

Augalas

  Spausdinti
GERBERA (Gerbera)
Tai astrinių (Asteraceae) šeimos augalai, kilę iš Pietų Afrikos ir Azijos. Gan ilgai gerberos buvo tik skinamos šiltnaminės gėlės, bet pasirodžius žemoms veislėms pradėtos auginti ir kambariuose. Vazonėliuose dažniausiai auginamos dailiosios gerberos (Gerbera jamesonii) veislės. Jų žiedynai išauga ant 20-30 cm ilgio žiedynkočių. Graižų spalvos pačios įvairiausios: balta, geltona, rausva, šviesiau ir tamsiau raudona.

Priežiūra

Žydinti gerbera laikoma šviesioje, bet ne karštoje vietoje. Tinka rytiniai ir vakariniai langai. Kol žydi, reguliariai laistoma (vanduo neturi patekti ant lapų) ir kas savaitę tręšiama žydinčioms gėlėms skirtomis trąšomis. Peržydėję augalai dažniausiai išmetami. Toliau auginti galima tik šiltnamyje. Po žydėjimo laikoma truputį vėsiau, bet ne žemesnėje nei 15 °C temperatūroje. Mėnesį du pailsėjusios gerberos vėl gali žydėti. Optimaliomis sąlygomis (dienos ilgumas 14 val., aplinkos temperatūra 22-24 °C, drėgnas oras) be pertraukos žydi maždaug metus.

Grįžti

Šiandien

  Gegužės 30, šeštadienis.
  Saulė teka 04:52, leidžiasi 21:42.
  Mėnulis teka 17:54, leidžiasi 03:37.
  Mėnulis Skorpione 12:31, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis gegužės 25 d.
  Ferdinandas, Joana, Jomilė.
  Lapų diena. Tinkama diena sodinti, sėti, pikuoti lapines daržoves,sėti ar pjauti veją, laistyti, sėti, sodinti, rinkti vaistinguosius augalus (lapus, stiebus). Daržą laistyti geriausia vakare. Lengvos dirvos purenamos kitą rytą po laistymo, o sunkios – antrą ar trečią dieną. Netinkama diena sėti, sodinti gūžines salotas.
  Jei pelė neša šiaudą, bus lietaus.

Apklausa

Ar auginate vaismedžius vazonuose?
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435