Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1 (53)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2019 m. Nr. 1 (83)
Augalų pasaulis – Pavasariniai žalumynai
Plačiau »
2019 m. Nr. 4
Mano sodyba
Plačiau »

Daržas

  Spausdinti
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - Kitas »
N Jei braškės pūva...
Kekerinis, arba pilkasis, puvinys (sukėlėjas Botrytis cinerea) visiems augintojams yra gerai žinomas ir puikiai atpažįstamas. Be braškių, jis pūdo ir kitas uogas (avietes, serbentus, agrastus, žemuoges), daržoves ir dekoratyvinius augalus. Ši ...  Toliau »
N Jei agurkams trūksta maisto medžiagų...
Agurkai savo išvaizda mums praneša, kokių maisto medžiagų stokoja.   * Kai agurkai auga smailais galais, jiems reikia daugiau azoto. * Jei vaisiai prie kotelių suplonėja, būna panašūs į kriaušes, ant lapų atsiradę ...  Toliau »
N Trumpai apie agurkų tręšimą
* Per vegetaciją maisto medžiagų agurkams reikia nevienodai, mažiausiai – augimo pradžioje. Pertręštoje dirvoje jie netgi prasčiau auga. Daugiausia maisto medžiagų (80 proc.) šios daržovės sunaudoja žydėdamos ir derėdamos (liepos pabaiga ...  Toliau »
N Daržovių draugystė III
Tęsiame temą apie daržovių draugystę lysvėje. Kas draugauja, o kas nelabai? Ką naudinga sodinti šalia, o ką verčiau atskirti dideliu atstumu? Pomidorai. Kai kas pomidorus laiko tikrais egoistais ir mano, kad jiems į porą niekas netinka. ...  Toliau »
Braškių pašaknio ligos
Braškės labai jautrios įvairioms pašaknio ligoms, kuriomis suserga pasodintos į netinkamą dirvą su aukštu gruntiniu vandeniu ar kai susiformuoja mažytės lomos, kur po didelių liūčių, pavasario polaidžio stovi vanduo ir šiaip ...  Toliau »
Daržovių draugystė II
Alelopatija – vienų augalų poveikis kitiems, kurį daro jų išskiriamos medžiagos. Juk nuo seno žinoma, kad negalime daržovių sodinti bet kaip, nes kai kuri kaimynystė yra nepageidaujama. Tęsiame temą apie daržovių draugystę. Česnakai. Atrodo, ...  Toliau »
Tinkamai suformuoti agurkai gausiau derės
Karpyti reikia ne visų veislių agurkus. Globos labiau reikalauja vėlyvieji, turintys daugiau vyriškųjų (be užuomazgų) nei moteriškųjų žiedų.   Pasodinus šiltnamyje, po 4–5 dienų, agurkai špagatu pririšami ...  Toliau »
Agurkų auginimas: svarbu reguliuoti laistymą ir vėdinimą
Laistymo dažnumą lemia oras, dirvožemio fizinės savybės ir augalų vystymosi fazės. Iki žydėjimo agurkai laistomi retai, bet gausiai šiltu (apie 25 ºC) vandeniu pirmoje dienos pusėje. Tuomet jie auga lėčiau, bet susiformuoja daugiau žiedų. ...  Toliau »
Braškyno priežiūra: ką svarbu žinoti?
Štai ir nutirpo sniegas braškyne. Kol kas aplink kerelius labai šlapia. Tad kada gi pradėti tvarkyti lysves, kad braškės kuo greičiau sustiprėtų ir imtų kaupti jėgas naujam derliui išauginti? Neskubėkime jų judinti. ...  Toliau »
Darbai darže balandžio mėnesį
Balandį daug laiko skiriame paūgėjusiems daržovių daigeliams, taip pat vis dar sėjame, sodiname, pikuojame...   * Sodiname ankstyvąsias bulves. Sulaukę šiltų dienų gražius daigelius išleidusius šakniagumbius galime sodinti ...  Toliau »
Daržovių draugystė (1 komentaras)
Chemijai sodininkai vis dažniau užtrenkia duris. Ekologiškos trąšos ir apsaugos priemonės, sėjomaina, gera augalų kaimynystė – prielaidos gyventi sveikiau. Planuojant daržo lysves, svarbu žinoti, kurias daržoves sodinti greta, o kurias ...  Toliau »
Agurkų sodinimas: kada ir kaip?
Nešildomame šiltnamyje agurkai sodinami nuo gegužės vidurio. Jeigu oras šaltas, tai daryti patariama vėliau – gegužės trečiąjį dešimtadienį. Daigai sodinami į dirvožemį, įšilusį iki 16 ºC. Jie turi būti sveiki, ...  Toliau »
Koks dirvožemis tinkamiausias agurkams? (1 komentaras)
Balandį ant palangių jau rikiuojasi agurkų daigai. Kokia dirva jiems tinka labiausiai? * Agurkų stiebai būna iki 2–2,5 m ilgio, o šaknys silpnos (palyginti su lapija – 100 : 1). Šios daržovės gerai auga tik puriame, derlingame ...  Toliau »
Kaip pagerinti sėklų daigumą? III
Jau aptarėme tokius sėklų daigumo gerinimo būdus kaip rūšiavimas pagal tam tikrus kriterijus, mirkymas ir daiginimas, šilumos ar šalčio procedūros ir kt. Šiame straipsnyje pateikiame dar daugiau pasirinkimo galimybių Jums. Tai, ...  Toliau »
Kaip pagerinti sėklų daigumą? II
Greičiausiai visiems bent kartą teko susidurti su nemalonia situacija, kai sėjate, turite daug vilčių ir lūkesčių, o daigeliai kaip nepasirodo taip nepasirodo. Taigi tikslinga pasidomėti, kaip pagerinti sėklų daigumą, kaip padidinti jų energiją. Šilumos ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - Kitas »

Šiandien

  Balandžio 23, antradienis.
  Saulė teka 05:58, leidžiasi 20:38.
  Mėnulis teka 00:22, leidžiasi 08:26.
  Mėnulis Šaulyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis balandžio 19 d.
  Adalbertas, Daugaudas, Jurgis, Jurga, Jurgita, Vygailė.
  Jurginės, Ganiklio diena. Anglų kalbos diena. Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena.
  Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite. Vežkite kompostą, mėšlą. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Naikinkite kenkėjus, gyvenančius žemės paviršiuje. Rinkite vaistinius augalus. Tvarkykite, valykite rūsius. Nerekomenduojama sodinti gūžinių salotų, ravėti.
  Per Jurgines griežčiausiai drausta judinti žemę – arti, akėti, sėti, kasti. Net kuolo į žemę įkalti nevalia.

Apklausa

Kur perkate sėklas?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082