Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1 (53)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2019 m. Nr. 3
Sodo spalvos
Plačiau »
2019 m. Nr. 1 (83)
Augalų pasaulis – Pavasariniai žalumynai
Plačiau »

Daržas

  Spausdinti
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - Kitas »
N Kaip pagerinti sėklų daigumą? II
Greičiausiai visiems bent kartą teko susidurti su nemalonia situacija, kai sėjate, turite daug vilčių ir lūkesčių, o daigeliai kaip nepasirodo taip nepasirodo. Taigi tikslinga pasidomėti, kaip pagerinti sėklų daigumą, kaip padidinti jų energiją. Šilumos ...  Toliau »
Kaip pagerinti sėklų daigumą? (2 komentarai)
Prasidėjus sėjai, puoselėjate viltį, kad augalėliai sudygs draugiškai ir augs kaip ant mielių. Taip nutinka ne visada. Kokie sėklų daigumo gerinimo būdai galimi? Rūšiavimas pagal dydį Paprasčiausias būdas žengiant žingsnį sėkmės ...  Toliau »
Kokios sėklos geresnės?
Nors už lango orai dar primena žiemą, gėlininkai ir daržininkai pirmieji pajunta artėjantį pavasarį. Jie vis dažniau varsto sėklų parduotuvių duris, atidžiai apžiūri lentynas – akys tiesiog raibsta nuo prekių gausos. Bet ką išsirinkti savo ...  Toliau »
Dažnai užduodami klausimai apie šiltnamio statymą
Kokios klaidos dažniausiai daromos statant šiltnamį ir kaip jų išvengti? Pati pirmoji klaida, kuri daroma pradėjus montuoti šiltnamį, yra netinkamas pagrindo paruošimas. Jis privalo būti lygus, kitaip sumontuotas šiltnamis ...  Toliau »
Rozmarinai: kur ir kaip auginti?
* Šilto klimato šalyse rozmarinai dažniausiai naudojami tuštiems žemės ploteliams, kalvų šlaitams apželdinti, žemoms neformalioms gyvatvorėms, sodinami prieskoninių augalų lysvėse. Jie įsitvirtina įvairiose dirvose, išskyrus ...  Toliau »
Statome šiltnamį: ką reikia žinoti? (II)
Pirmoje straipsnio  dalyje aptarėme, kaip parinkti šiltnamiui tinkamiausią vietą, kokio dydžio bei formos šiltnamį pirkti. Tęsiame temą apie šiuos statinius. Šiuolaikiškas šiltnamis visų pirma turi užtikrinti ...  Toliau »
Darbai darže kovo mėnesį
Kovas – planavimo ir darbų starto mėnuo. Būtent dabar reikia viską suplanuoti ir suspėti savo planus įvykdyti. Juk kiekviena nauja skubančio pavasario diena verta mūsų pastangų, nes jos atsipirks rudenį. * Kurias daržoves sėjame kovą? Į lysves ...  Toliau »
Statome šiltnamį: ką reikia žinoti? (I)
Lengva pastebėti, kad daržovių kainos parduotuvėse nuolat didėja. Be to, pigesnės prekės dažniausiai būna mažiau kokybiškos. Žmonės, norėdami sutaupyti, turėti ekologiškų daržovių  jas augina patys, o tam reikalingas šiltnamis. ...  Toliau »
Pomidorų priežiūra: nuo daigo iki derliaus
Jau rašėme apie pomidorų sėją ir daigų auginimą, o dabar tęsiame apie pomidorų priežiūrą nuo daigų auginimo iki tol, kol galime skinti derlių. * Augantiems daigams turi užtekti šviesos, todėl juos reikia kelis kartus persodinti vis ...  Toliau »
Pomidorų sėjos ir daigų auginimo ABC
Apie pomidorus, jų sėją, auginimo ypatumus semiame ir semiame žinias prieš kiekvieną sezoną. Ir vis remiamės sava patirtimi, naujais patarimais, vis eksperimentuojame ir vertiname. Pateikiame kelis esminius pomidorų sėjos ir daigų auginimo ypatumus. * ...  Toliau »
Svogūnai: iš sėjinukų, sėklų ar daigų?
Daugelis įprato svogūnus auginti iš sėjinukų. Jų galima įsigyti įvairių. Tiesa, neretam tenka nusivilti kokybe. Pakalbėkime apie sėjinukų, sėklų ir daigų sodinimo skirtumus bei ypatumus. Sėjinukų įnoriai * Tradiciškai sėjinukai ...  Toliau »
Vaistinė ožragė: trumpa augintojo atmintinė
Kadaise šis augalas lietuvių buvo mėgiamas, o dabar – atrandamas iš naujo. Prieskoniais ir sėklomis prekiaujančiose parduotuvėse galima įsigyti ir ožragių sėklų, ir miltelių.   Vaistinė ožragė (Trigonella foenum-graecum ...  Toliau »
Darbai sausio mėnesį: planuojame, tikriname, perkame
Tik mūsų prisiminimuose liko senieji metai, šventinis šurmulys, dovanų paieškos. Namuose ant kalėdinės eglutės dar žiba girliandos. Taip ilgai laukėme ir stropiai ruošėmės Naujųjų metų sutiktuvėms, o jie, atėję su pirmaisiais ...  Toliau »
Dašis: augintojo atmintinė
Kai už lango gūdžiai ūžauja vėjas ir krenta šlapdriba, vasaros saulę ir šilumą primena ant palangės žaliuojantys vazonėliai su prieskoniniais augalais. Palenki vieną šakelę ir patrini tarp pirštų lapelį – pasklinda stiprus ...  Toliau »
Darbai darže lapkričio mėnesį
Nors lapkritis – paskutinis rudens mėnuo, bet jau po Vėlinių dažnai iškrinta sniegas, dienos vėsios. Šalčių dar nėra, tačiau žvarbūs vėjai skverbiasi net pro drabužius. Tik žalios spygliuočių šakos ir tebesilaikantys, nors ir ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - Kitas »

Šiandien

  Kovo 19, antradienis.
  Saulė teka 06:24, leidžiasi 18:31.
  Mėnulis teka 16:07, leidžiasi 06:12.
  Mėnulis Mergelėje 03:41, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis kovo 14 d.
  Juozapas, Juozapatas, Juozas, Prutenis, Vilys, Vilė.
  Šv. Juozapas. Pempės diena. Kliento diena.
  Šaknų diena. Jei jau išėjęs pašalas, sodinkite vaismedžius, vaiskrūmius, dekoratyvinius augalus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, dauginkite krūmus atlankomis, persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Sėkite veją. Skiepykite. Daiginkite bulves. Vėdinkite patalpas. Tvarkykite sodą, patvorius, valykite patalpas. Nepatartina sėti ir sodinti salotų, genėti gyvatvorių, tręšti.
  Jei šią dieną giedra, galima tikėtis pieningų metų.

Apklausa

Kur perkate sėklas?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082