Pradžia
Naujienos
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Savaitės darbai pagal Mėnulį
Renginiai
Skelbimai
Darbalaukio paveiksliukai
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

Nr. 3
Sodybos idėjos – Gražiosios erdvės: 11 istorijų
Plačiau »
Nr. 65
Augalų pasaulis – Vandens ir pakrančių augalai
Plačiau »
2014 m. Nr. 9
Mano sodyba
Plačiau »

Įdomybės

  Spausdinti

  Trąšos daro stebuklus

Vešlūs ir gausiai žydintys kambariniai augalai kelia pasigėrėjimą ir džiaugsmą. O kad jie tokie būtų visada, reikia laikyti tinkamjoje vietoje, laistyti, genėti ir, žinoma, rūpestingai tręšti. Juk yra didelis skirtumas tarp sveiko, stipraus, klestinčio ir vargano augalo.

Žemėje esančios maisto medžiagos senka

Vazono žemė - tai maisto medžiagų rezervuaras. Jeigu struktūra gera, ji palaiko drėgmės ir oro pusiausvyrą. Žemėje tarpsta daug naudingų mikroorganizmų.

Paprastai žmonės renkasi priemolio ir durpių arba jų pakaitalo substratą. Daugelis augalų gerai auga ir viename, ir kitame. Tačiau abu substratai turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų, todėl gali geriau arba prasčiau tikti konkrečiai kambarinei gėlei.

Priemolio substratas yra sunkus. Jame gerai vystosi dideli augalai, kurių antžeminės dalys vešlios.

Durpių substratas yra lengvas, nelimpa prie rankų. Jį mėgsta daugelis augalų. Kartais įmaišoma smėlio ir kitų medžiagų, tačiau iš tikrųjų auginimo sėkmę lemia trąšos. Jos dažnai išsenka, ir kambariniai augalai pradeda skursti. Vos tai pastebėjus reikia patręšti papildomai.

Trąšų rūšys ir paskirtis

Paprastai augalus reikia tręšti tik tada, kai jie intensyviai auga, t. y. nuo pavasario vidurio iki rudens vidurio. Išimtis - žiemą žydinčios gėlės.
Trąšų yra įvairių rūšių ir formų: normuojamos, skystos, tabletės ir strypeliai, tirpūs milteliai ir kt.

Normuojamos trąšos labiausiai tinka lauke auginamiems augalams, nes naudingos medžiagos išskiria tik tada, kai dirvožemio temperatūra pakankamai aukšta.

Ilgalaikių trąšų papildomai įmaišoma į substratą, sodinant brandžias kambarines gėles.

Skystos trąšos veikia greitai, todėl jas tinka naudoti ir kaip būtiną pagalbinę priemonę augalams stiprinti. Silpnais skiediniais galima laistyti kiekvieną kartą laistant, stipriais - rečiau.

Tabletės ir strypeliai tirpsta lėtai. Tirpūs milteliai veikia taip pat kaip skystos trąšos.

Daugelis augalų atrodys gražiau, jeigu juos tręšime. Galima nusipirkti specialių trąšų žydintiems, lapiniams augalams ir net atskiroms jų grupėms. Tačiau jei visus norite maitinti vieno tipo trąšomis, žinokite, kad tai yra vis tiek geriau negu apskritai netręšti.
    Daugiau straipsnių
Komentarai
vida 2009-05-15, 04:05
LABAS AS TAI DARAU AUGALU KOKTEILI IR DARZOVEMS IR GELEMS TINKA
LORKĖ 2009-04-22, 10:04
NUO VISU NATURALIU TRAŠU VAZONELYJE ATSIRANDA KENKEJU, SKLINDA NEMALONUS KVAPAS...(masto)
ernesta 2009-04-20, 11:04
Na i kambarines geles gamta kazkaip nelabai "isikvers" ir nesudarys naturaliu trasu. Juk auginti geles vazonuose jau savaime nera naturalu, tai ka jom vargsem daryti? Jos juk turi augti lauke ir daznai net ne Lietuvoje... Zodzi, kambarines geles tresti tikrai reikia, itaip jos bus alkanos. O lauke augancius augalus tai treskime naturaliomis trasomis - meslu, kompostu ir pan. Manau tuomet neisbalansuosime gamtos...
Laura 2009-04-15, 20:04
Naturalus tresimo budai,kai isgersite kava,jos nuosedas uzpilti i vazona,kai gaminsit skanius pietus neismeskit kiausinio lukstu,juos uzmerkit i laistytuva 2 dienomtra,super tresimas,daug kalio turi.Per ziema galima parinkti kaiusinio lukstu,pavasarai sutrinti ir i gelyna ,lauko .
Ramune 2009-04-15, 20:04
na bet pvz kavos tirščiai toli gražu ne visom gėlėm tinka.
Ramune 2009-04-11, 19:04
Įdomiau būtų sužinoti apie naturalius tręšimo būdus.
Lina 2009-04-10, 11:04
Ir tiksliai galiu pasakyti kodel maisto medziagos senka, o gi patys zmones del to kalti, tersia viska ka tik netingi, pradedami oru, vandeniu, o galiausiai ir zeme..kur ritasi musupasaulis?Nejau gi norime patys save sunaikinti?Gal verta sustoti ir susimastuti?(valio)
Sun 2009-04-10, 11:04
Tikrai pritariu Linai(super)Laime tik tiek,nors ir paradoksalu, kad patys naikiname tai, kas duota gamtos, bet kuriame ta pati, tik nebe naturalu...(kvailas)
Kalija 2009-04-10, 11:04
O as nematau reikalo piktintis, nueini i parduotuve ir nusiperki trasu kokiu tik sirdis geidzia:P(laimingas)
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*: El. pašto adresas:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Spalio 21, antradienis.
  Saulė teka 08:00, leidžiasi 18:07.
  Mėnulis teka 05:02, leidžiasi 17:10.
  Mėnulis Svarstyklėse 14.11, dylantis, IV ketvirtis. Delčia spalio 15 d.
  Raitvilas, Uršulė, Vilma, Gilanda
  Žiedų diena. Palanku tręšti, apkaupti, genėti krūmus, imti derlių, kurį reikia džiovinti, tvarkyti, valyti rūsius. Netinkamas metas laistyti. Galima apkaupti, pamulčiuoti naujai pasodintus vaismedžius, krūmus, balinti vaismedžius. Vandens lelijas, kurias vasarą su vazonėliais laikėte baseinuose, suneškite į 4–8 laipsnių šilumos rūsį. Senus ir pažeistus lapus nukirpkite. Lelijos, kurios auga dideliuose baseinuose ir tvenkiniuose, ten ir žiemos. Jų iškasti nereikia.
  Darganotas ruduo žada gerą derlių.

Apklausa

Ar mulčiuojate sodo augalus artėjant žiemai?
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435