Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Augalų katalogas
Klausk specialisto
Sodo spalvų virtuvė
Darbalaukio paveiksliukai
Savaitės darbai pagal Mėnulį

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2014 m. Nr. 11
Sodo spalvos
Plačiau »
Nr. 3
Sodybos idėjos – Gražiosios erdvės: 11 istorijų
Plačiau »
Nr. 66
Augalų pasaulis – Lengviausiai auginami kambariniai augalai
Plačiau »

Įdomybės

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - Kitas »
Streikas burlaivyje „Bounty“
Garsusis žinomo burlaivio „Bounty“ reisas (sukurtos kelios filmų, susijusių su šiais įvykiais, versijos), kuris prasidėjo 1787 metais, tiesiogiai siejamas su paprastojo duonmedžio istorija. Anglijos karaliaus įsakymu kapitono Bligho ...  Toliau »
Ar girdėjote?..
Kenkėjams tapus masine problema, kai kurios šalys introdukuoja natūralius priešus. Deja, tai ne visada sėkminga. Kartais žalingesnis ne kenkėjas, o introdukuotas priešas. Taip nutinka, kai sutrinka natūrali populiacijos kontrolė.Daugiau ...  Toliau »
Šv. Jono medis
Botaninis šio augalo vardas – saldžioji ceratonija (Ceratonia siliqua), priklauso cezalpinijinių (Caesalpiniaceae) šeimai. Tai dvinamiai augalai, kilę iš Mažosios Azijos, bet pastaruoju metu jų daugiausiai auga Viduržemio jūros ...  Toliau »
Piktžolės – dirvos rūgštingumo indikatoriai
Kiekvienos rūšies augalai prisitaikę prie tam tikro rūgštingumo (pH) dirvos, bet pakenčia ir nedidelius pokyčius. Tik tuomet augti jiems sudėtingiau. Neprošal išsiaiškinti, kokia jūsų sodo dirva. Tuomet žinosite, ar ...  Toliau »
Biologinis kovos metodas – kas tai? (4 komentarai)
Kiekvienas sveikas dirvožemis slepia daugybę mikroorganizmų. Dauguma nepageidaujami, žaloja augalus. Gamtoje privisus per daug kenkėjų, savaime padaugėja ir juos puolančių priešų – vabalų, paukščių, varliagyvių, žinduolių ir kitų gyvūnų. ...  Toliau »
Orchidėja apgavikė
Kinijos pietvakariuose kinų ir JAV botanikai Zong-Xin Renas, De-Zhu Li, Hong Wangas, Peteris Bernhardtas tyrė įdomų reiškinį: gegužraibinių (Ochidaceae) šeimos klumpaitė Cypripedium fargesii, norėdama išlikti, apsimeta serganti. ...  Toliau »
Nepiktnaudžiaukite saulės voniomis
Saulės spinduliai naudingi gydant psoriazę ir egzemą, tačiau jais piktnaudžiaujant sulaukiama liūdnų pasekmių: odos senėjimo, vėžio, pigmentacijos. Vis dėlto dauguma žmonių vis tiek nori saikingai įdegti.Lygus auksinis įdegis teikia žavesio. Degintis ...  Toliau »
Piktžolių žalingumas
Tarp piktžolių ir pasėlių vyksta nuolatinė kova dėl būvio. Piktžolės dažnai nustelbia kultūrinius augalus, iš dirvos pasiima maisto medžiagas, daug drėgmės. Didžiausia konkurencija lysvėje vyksta vegetacijos pradžioje: jos dygsta nuo balandžio, ...  Toliau »
Sensacinga alyva
JAV rinkoje 2009 metų pavasarį pasirodė nauja alyvų veislė ‘Penda’, geriau žinoma prekiniu pavadinimu ‘Bloomerang® Purple Lilac’. Naujiena sulaukė milžiniško pasisekimo – medelynai greitai pritrūko sodinukų, darbuotojai ...  Toliau »
Lemtingas atsitiktinumas
Šerkšnotosios tulpės – atsitiktinumo vaisius (spontaniniai mutantai). Tik paskui, augant susidomėjimui egzotiška naujųjų tulpių išvaizda, mutacijas imta kelti dirbtiniu būdu – veikiant radioaktyviaisiais spinduliais ...  Toliau »
Šv. Jurgis žemę atrakina
Senojo Lietuvos kaimo sodybų koplytėlėse dar galima pamatyti išdrožtą šv. Jurgio ant žirgo skulptūrėlę. Jaunuolis smeigia slibiną – blogį, gelbsti karalaitę, o pats žvelgia į laukus, į tolį. Legenda tvirtina, kad pagonybės laikais ...  Toliau »
Mėnulio nuopelnai „užšifruoti“ margučiuose
Margučių raštuose žymią vietą užimdavo dangaus kūnai. Saulė mūsų prosenių buvo laikoma pasaulio dvasia, jo šildytoja bei gaivintoja. Lietuviai labai garbino saulę. Pavasarį saulei būdavo priskiriama ypatinga jėga pažadinti iš žiemos ...  Toliau »
N Šilagėlės – ir vaistas, ir nuodas
Šilagėlės gražios. Ką ten gražios – žiedai tiesiog nuostabūs. Labai mažai kas žino, kad jos yra dar ir vaistiniai augalai, tačiau vaistams retai naudojami. Greičiausiai todėl, kad ranka nekyla naikinti tokį grožį. Antra vertus, šilagėlės ...  Toliau »
Velvičija nestokoja ištvermės
Pietvakarių Afrikoje, Namibijos dykumoje, oras tyras ir gaivus. Diena – be jokio debesėlio. Kylant saulei darosi vis karščiau. Kiek akys užmato, driekiasi smėlio kopos ir lygumos, kuriose vėjas pusto žvirgždą. Nustebę žvalgomės aplinkui. ...  Toliau »
Kalbėkite su savo augalais
Vis daugiau mokslininkų yra įsitikinę, kad augalai girdi žmones ir supranta jų kalbą. Loteris Barbankas (JAV botanikas), kurdamas naujas kaktusų veisles, ilgai su jomis kalbėdavosi. Kaktusą jis įtikinėdavo: „Spygliai tau nereikalingi. Tau nėra ko ...  Toliau »
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - Kitas »

Šiandien

  Lapkričio 27, ketvirtadienis.
  Saulė teka 08:12, leidžiasi 16:01.
  Mėnulis teka 11:53, leidžiasi 21:43.
  Mėnulis Vandenyje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis lapkričio 22 d.
  Girvydė, Maksimas, Skomantas, Virgilijus.
  Žiedų diena. Galima purenti dirvą, kalkinti. Balinkite medžius. Nepalanku laistyti. Jei pavasarį ketinate pasisodinti vaismedžių ar vaiskrūmių, iškaskite duobes. Į jas įberkite fosforo, kalio trąšų, medžio pelenų. Čia galėsite mesti ir lapus, organines atliekas – jos per žiemą suslūgs ir bus papildomas maisto medžiagų šaltinis.
  Blėstančios anglys prieš gerą orą žaruoja.

Apklausa

Kokia Jūsų nuomonė apie žurnale „Sodo spalvos“ (2014 m. Nr. 11) spausdintą straipsnį „Už kapaviečių priežiūrą atsakingo asmens teisės ir pareigos“?

Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435