Pradžia
Naujienos
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Savaitės darbai pagal Mėnulį
Renginiai
Skelbimai
Darbalaukio paveiksliukai
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

Nr. 65
Augalų pasaulis – Vandens ir pakrančių augalai
Plačiau »
2014 m. Nr. 9
Mano sodyba
Plačiau »
2014 m. Nr. 3
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Įdomybės

  Spausdinti

  Augalai namuose pagal fengšui

Kiekvienas augintojas žino, kad žydintys, sveiki ir vešlūs augalai neša į namus laimę. Rytų šalyse ypač sureikšminami  bambukai, orchidėjos, chrizantemos, citrusiniai, bijūnai, žydinčios slyvos ir vyšnios.
 
Sėkmė ir turtai
 
Visada stenkitės, kad rytinėje ir pietrytinėje namų (taip pat ir sodo) dalyje būtų daug vešlios žalumos ir gėlių. Sveiki augalai atneš sėkmę – kaupsite turtus. Sėkmę prisiviliosite į namus, sukūrę šviesaus prieškambario efektą – prieangyje palikę pakankamai tuščios erdvės.
Namų  pietryčių – turtų pusėje tinka vešlūs, pagal Rytų tikėjimą laimę nešantys augalai. Tai augalai apvaliais, sultingais lapais, pirmiausiai  vadinami „pinigų medžiai“ – Zamiokulkas (Zamioculcas) ir medėjantis storalapis (Crassula aborescens). Apsaugą ir sėkmę sukuria ir pakabinti bambuko stiebai.
Ypač geras ženklas – citrusiniai: citrinmedžiai, apelsinmedžiai su vaisiais, simbolizuojantys auksą. Rytuose – Honkonge, Singapūre ir kitur per Naujuosius metus (arba per 15 mėnulio naujųjų metų dienų) įsigyja  po porą tokių medelių su vaisiais. Juos stato  šalia  namų abipus, laukųjų durų. Mes negalime žiemą augalų laikyti lauke. Tačiau bent vienas vaisiais apkibęs medelis taps turtingos ir sėkmingos metų pradžios simbolis.
 
Ilgaamžiškumas ir draugystė
 
Bambukas – vienas iš populiariausių  ilgaamžiškumo, stiprybės,  sugebėjimo atlaikyti negandas simbolių. Kartais pakanka pakabinti paveikslą su pavaizduotu bambuku. 
Pagal fengšui ilgaamžiškumo ir draugystės  simbolis yra ir pušis. Galima rinktis vietinius spygliuočius, nesvarbu, kokio ilgio spygliai. Pamerkta pušies  šakelė sustiprina  namiškių draugystę.
Nors ir nedažnai, bambukai auginami kaip kambariniai augalai. Jie užauga aukšti, vešlūs, užima nemažai vietos, todėl labai tinka erdvėms, šviesiems  kambariams, holams.
 
Turi būti nuošaliau ar išvis neturi būti...
 
Nestatykite  augalų siauruose praėjimuose, tarpduryje, skersvėjyje. Jei būtina, tose vietose harmoningai naudokite  kitus – negyvus fengšui elementus. Visais atvejais namuose augalai neturi trukdyti vaikščioti ir patys negali būti trukdomi. Griežtų, kampuotų formų, dygliuotus augalus laikykite nuošaliau.
Visada vadovaukitės taisykle – puoškite savo aplinką tokiais augalais, kurie jums (ir namiškiams) patinka labiausiai. Nemieli augalai jaus antipatiją, neatskleis viso grožio ir savybių.
 
Skintos gėlės stiprios, bet neilgaamžės
 
Jos kuria gaivią yang energiją. Stiprina  geras emocijas. Puokštėje lengviau suderinti skirtingų augalų spalvas ir formas, jomis siekti norimo efekto. Vazą su gėlėmis būtinai statykite gerai matomoje atviroje vietoje.
Vos pradėjusias vysti gėles reikia iš karto išmesti, nes visa, kas negyva kuria neigiamą energiją. Todėl fengšui nerekomenduojama puokštėse ir interjero papuošimuose naudoti džiovintų gėlių. Dirbtinės gėlės čia, nors ir ne visai natūraliai atrodančios tinka labiau, nes simbolizuoja gyvybinę energiją ir nėra mirusios.
 
Spalva ir sėkmė
 
Pagal spalvą  parinktos gėlės atneš dar didesnės sėkmės:

· Šiaurinėje pusėje palankiausios mėlyna, purpurine ir violetine spalva žydinčios: katilėlis, eustoma, brunfelsija, cinerija.
· Vakarų pusei tinka baltos: azalijos, sprigės, ciklamenai, kamelijos, gloksinijos ir daug kitų.
· Pietų pusėje galima auginti visų atspalvių raudonais ir geltonais žiedais žydinčias – jų yra tikrai nemažai: rožės, kinrožės, pelargonijos, azalijos, meileniai.
· Rytų pusės kambarius papuošti tinka augalais geltonais arba įvairiais šviesiais žiedeliais: kalankėmis, afelandromis, narcizais ir kitais.
 
R. Beltienė
    Daugiau straipsnių
Komentarai
ale 2012-09-28, 22:41
Kaip bambukus auginti, o is kur ju gauti?:) Labai bambuko norisi kambary, atsakykite imano 2 klausimus
Vida 2011-03-18, 10:18
Pasakykite pra6au, kaip auginti bambukus ir sanpaulijas. Kažkodėl pas man jie neauga.
Ernesta 2011-03-03, 13:42
Niekada geles nemegsta,kai jas perkeli i kita vieta.Jos tada nustojo augti,zydeti
marija 2011-03-03, 12:23
tikrai geles jaucia musu meile.mano kaledine daug metu nezydejo.Supykau ant jos siuliau kaimynams,o paskui sakiau ismesiu.Susigedo mano gelyte ir siemet apsipyle ziedais.myliu geles ir niekada neskinu pamerkimui i vazas
Oelda 2011-03-03, 09:02
Gėlės jaučia kas jas myli. Auginau didžiulę kinrožę. Pradėjo jinai man trukdyti, kliūti ir pradėjau žvalgytis kur ją padėjus. Studentas sūnus griežtai pasisakę prieš tokį mano sprendimą. Liko gėlė pas mus ir... ji nustojo žydėti. Ir dar įdomiau, kai grįždavo jos užtarėjas, tiesiog akimirksniu apsipildavo žiedpumpuriais, o sekančią dieną visa skęsdavo žieduose (super). Sunku tuo patikėti, bet taip buvo. Suprato gėlė kam turi būti dėkinga.
Pasieniete 2011-03-02, 22:02
nemileti augalu tai jau reikia stuobriui buti-as labai myliu savo augaliukus ir jie mane taipat(super)
Vika 2011-03-02, 13:36
Myliu visus savo augalu ir tikiu, kad todėl jie man ir neša sėkmę (laimingas)
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*: El. pašto adresas:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Spalio 23, ketvirtadienis.
  Saulė teka 08:04, leidžiasi 18:02.
  Mėnulis teka 07:18, leidžiasi 17:55.
  Mėnulis Svarstyklėse, dylantis, IV ketvirtis. Delčia spalio 15 d.
  Lolita, Malvina, Odilija, Ramvydė, Sanginas
  Dalinis saulės užtemimas
  Žiedų diena. Šią dieną geriau nieko nedaryti nei su augalais, nei namie. Pailsėkite, medituokite, pabendraukite su šeima.
  Blėstančios anglys prieš gerą orą žaruoja.

Apklausa

Ar mulčiuojate sodo augalus artėjant žiemai?
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435