Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Augalų katalogas
Klausk specialisto
Sodo spalvų virtuvė
Darbalaukio paveiksliukai
Savaitės darbai pagal Mėnulį

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2015 m. Nr. 6
Sodo spalvos
Plačiau »
2015 m. Nr. 5
Mano sodyba
Plačiau »
2015 m. Nr. 68
Augalų pasaulis – Miskantai, viksvos ir kiti sodo žolynai
Plačiau »

Klausk

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Indijana:

Ar reikia nupjauti nudžiuvusias sidabrinės eglės šakas? Eglė labai didelė ir graži, tačiau apačioje labai daug nudžiuvusių šakų.

Sodo spalvų atsakymas:
Jei tos sausos šakos jums patinka, galite palikti. Jei nepatinka - pjaukit. Medžiui tai neturės įtakos.
Vytis:

Kodėl nedera riešutmedis? Prieš 11 metų nusipirkau riešutmedį, jį pasodinau. Neblogai augo, tik vienais metais buvo pašales. Praėjusiais metais buvo gražiai sužaliavęs. Mačiau dvi riešutų užuomazgas, tačiau pačių riešutų taip ir nepamačiau. Nebetikiu, kad jis derės, žadu nupjauti medį. Patarkite, ką daryti?

Sodo spalvų atsakymas:
Graikiniai riešutmedžiai derėti pradeda 8-12 metų. Tame pačiame medyje pirmiausia išsiskleidžia kuokeliniai žiedynai – žirginiai, vėliau – maži raudoni piesteliniai žiedai. Peržydėję žirginiai visada nubyra. Derėjimą gali paskatinti fosforo trąšos. Neskubėkite pjauti medžio, jis užderės.
Vitas:

Kada purkšti medžius, krūmus, rožes nuo kenkėjų ir kokiomis priemonėmis?

Sodo spalvų atsakymas:

Pavasarį sodo augalai pirškiami prieš pumpurų brinkimą. Cheminias priemones ir rekomenduojamus kiekius rasite Valstybinės augalininkystės tarnybos puslapyje www.vatzum.lt

 

Dovilė:

Ar verta mulčiuoti plotą, kuriame auga serbentai? Kokią plėvelę kloti? Kaip rudenį surinkti nukritusius serbentų lapus, o gal juos galima palikti?

Sodo spalvų atsakymas:
Po sodo uogakrūmiais praktiška naudoti ilgaamžį mulčią iš stambių žievės gabalų. Po juo klojama tokia pati geotekstilinė plėvelė, kaip ir po bet kokiu kitu mulčiu. Rudenį nukritę lapai nesunkiai į šalį nupučiami lapų „siurbliu“ ir sugrėbiami.
Taip mulčiuoti uogakrūmiai tręšiami trąšų tirpalu laistant.
Danutė:

Kada ir kaip persodinti sausmedį?

Sodo spalvų atsakymas:
Kadangi pavasarį sausmedžiai išsprogsta labai anksti, juos sodinti ir persodinti geriausia rudenį. Geriausiai sausmedžiai auga saulėtoje vietoje, derlingame vidutinio drėgnumo ir neutralios reakcijos dirvožemyje.
Aida:

Turiu frezijų svogūnėlių, ar jos žydės, jeigu pasodinsiu lauke gėlyne ir kaip jas reikėtu prižiūrėti. Skaičiau, kad mūsų klimatinės sąlygos joms netinka.

Sodo spalvų atsakymas:
Frezijų gumbasvogūnius sodinkite gegužės mėnesį. Auginimas, priežiūra beveik nesiskiria nuo kardelių. Tinka purus, humusingas dirvožemis, saulėta, nevėjuota vieta. Žydi vasaros pabaigoje. Pageltus lapams arba po pirmųjų šalnų svogūnėliai iškasami ir per žiemą laikomi sausai bei šiltai. Labai svarbu frezijų svogūnėlius žiemą mėnesį-kitą palaikyti prie radiatoriaus, apie 30°C šilumoje (taip skatinamas žydėjimas).
Irena:

Girdėjau, kad medelių balinimui tinka balti vandeniniai dažai. Ermitažo konsultantas patarė tam tikslui pirkti baltus akrilinius dažus fasadams. Ar jie nepakenks medeliams?

Sodo spalvų atsakymas:
Akriliniai dažai netinka medelių balinimui. Po jais blogai kvėpuoja augalų žievė. Geriau rinktis specialius mišinius medelių balinimui.
Rita:

Ar galima tuo pačiu metu persodinti benjamino fikusą ir apkarpyti šakeles?

Sodo spalvų atsakymas:
Galima, tik nereikia trumpinti iš karto visų šaknų ir kirpti visų šakelių. Iškirpkite tik kai kurias.
Ilona:

Girdėjau, kad norint jog greičiau pasigamintų kompostas, augalų atliekas reikia uždengti plėvele.

Sodo spalvų atsakymas:
Netiesa, kuo geriau cirkuliuos oras tarp augalų likučių, tuo greičiau pasigamins kompostas. Esamas augalų liekanas retkarčiais reikia pamaišyti. Kad kompostas pasigamintų greičiau, augalines atliekas galima pabarstyti specialiomis priemonėmis greitinančiomis komposto susidarymą.
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Palikite savo klausimą Sodo Spalvų specialistams:
Jūsų vardas:
El. pašto adresas (internete nebus skelbiamas):
Jūsų klausimas:

Šiandien

  Gegužės 29, penktadienis.
  Saulė teka 04:53, leidžiasi 21:41.
  Mėnulis teka 16:47, leidžiasi 03:15.
  Mėnulis Svarstyklėse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis gegužės 25 d.
  Algedas, Erdvilė, Mažrimas, Magdalena, Magdė.
  Tarptautinė Jungtinių Tautų taikos saugotojų diena.
  Žiedų diena. Tinkama diena sodinti gėles, žiedinius kopūstus, brokolius, vazonines gėles, dėti kompostą, rinkti ir džiovinti vaistinių augalų žiedus. Galima pradėti dauginti auginiais daugiametes gėles: smulkiažiedes chrizantemas, astrus, saulaines, astilbes, flioksus. Netinkama diena tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisius, sėti žolinius pašarus, laistyti.

Apklausa

Ar auginate vaismedžius vazonuose?
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435