Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Savaitės darbai pagal Mėnulį
Sodo spalvų virtuvė
Klausk specialisto
Augalų katalogas

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2015 m. Nr. 4
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2015 m. Nr. 71
Augalų pasaulis – Daržas namuose
Plačiau »
2016 m. Nr. 2
Sodo spalvos
Plačiau »

Klausk

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - Kitas »
Algirdas:

Reikalinga skubi pagalba. Pradėjo gelsti, ruduoti serbentų, vyšnių šakos, kuo reiktų purkšti?

Sodo spalvų atsakymas:
Gelsti ir ruduoti lapai bei šakos gali dėl įvairių priežasčių. Gali trūkti mikroelementų, tačiau gali užpulti ir itin pavojingos grybinės ligos. Tikslią ligą galima nustatyti tik laboratorijoje.
Danutė:

Dėl kirminų ar dar dėl kitų „kirminų“, girdėjau kalbas, kad ne visus medžius galima pjauti vasarą. Ar tai tiesa?

Sodo spalvų atsakymas:

Labai svarbu išsiaiškinti, ką turite omenyje sakydama žodį „pjauti“. Pjauti, tam, kad neliktų, ar vis dėlto genėti? Ne visus medžius ir krūmus galima genėti vasarą. Kirminai paprastai užpuola netinkamai pasodintus augalus, tuos, kurie gauna mažiau maisto medžiagų, yra silpnesni.

Danutė:

Ar dabar galima nupjauti penkias pušis, kurios užstoja obelis ir riešutą. Pušys apie 9-7 m aukščio. Ar neužpuls kitų medžių kirminai?

Sodo spalvų atsakymas:
Jei pušys Jums nereikalingos, jas pjauti galima bet kada. Tokio aukščio pušų pjovimui reikėtų pasisamdyti jas tinkamai nupjauti mokančius specialistus. Nesupratome klausimo apie kirminus.
Renata:

Kaip išnaikinti apynius?

Sodo spalvų atsakymas:
Naudokite herbicidus. Jie bus veismingi naudojant juos aplikaciniu būdu (ne purškiant, o užtepant tik ant nepageidaujamo augalo). Tinka sisteminiai herbicidai - „Dalgis“, „Glyfos Bio“.
Danutė:

Kažkas atsitiko obeliai ’Konfetnoje’. Pavasarį sunkiai išsprogo lapeliai, žydėjo normaliai. Dabar vizualiai atrodo gerai, bet krenta gražūs žali lapai. Ar obelis susirgo, ar trūksta ko?

Sodo spalvų atsakymas:
Jei nėra jokių kenkėjų, tręšimas vaismedžiams skirtomis trąšomis su levitra pharmacy purchase medicines mikroelementais tikrai nepakenks - medis sustiprės, ir visas bėdas lengviau išgyvens.
Henrikas:

Turiu problemą dėl erkių. Nemažas kiemas, daug pievelės, bet negaliu naudotis, nes labai daug erkių. Kuo reikėtų ją purkšti, kad mažiau jų būtų?

Sodo spalvų atsakymas:

Iš natūralių priemonių erkėms nepatinka įvairių eterinių aliejų kvapas, tačiau jie brangiai kainuos norint purkšti pievą. Iš pigesnių priemonių - grūsto česnako užpilas, kuriuo galite nupurkšti augalus. Tačiau šis kvapas nepatiks ne tik erkėms, bet ir Jums, ir Jūsų kaimynams. Vienas iš paprasčiausių patarimų - kuo dažniau šienauti pievą, neleisti augti žolėms, kad erkės turėtų kuo mažiau vietų savo slėptuvėms.

Regina:

Nupirkau STARANE® 180 herbicidą. Jei nupurkščiau veją ar nepakenks jis vejos žolėms?

Sodo spalvų atsakymas:
STARANE® 180 – sisteminio veikimo herbicidas skirtas vienametėms dviskiltėms (ypač kibiesiems lipikams), o taip pat daugiametėms šakniaatžalinėms piktžolėms naikinti. Taip pat rūgštynėms, dilgėlėms, kiaulpienėms, trikertėms žvaginėms, dirvinėms neužmirštuolėms, daržinėms žliūgėms, gysločiams ir vėdrynams naikinti kultūrinėse pievose ir ganyklose. Šis herbicidas sunaikins tik šiuos išvardintus augalus.
Aida:

Kaip pasidauginti veigelę ir kokioje žemėje ji mėgsta augti?

Sodo spalvų atsakymas:
Veigelės vešliai auga ir gausiai žydi derlingoje, normalaus drėgnumo, pralaidžioje, nerūgščioje priemolio ar nesunkaus molio dirvoje, saulėtose vietose. Gerai jaučiasi ir kalkingose dirvose. Jos lengvai dauginamos sėklomis ir vasaros auginiais.
Renata:

Turiu didžialapę hortenziją ir noriu mėlynų žiedų. Kuo turėčiau ją laistyti?

Sodo spalvų atsakymas:
Auginkite hortenziją rūgščiame substrate. Tiks rūgščios durpės rododendrams ar šilauogėms sumaišytos su sodo žeme.
Jolita:

Kodėl juoduoja prieš mėnesį pasodintos tujos? Jos apie 50 cm aukščio.

Sodo spalvų atsakymas:
Galimos kelios priežastys: per mažai laistėte po pasodinimo, tujos susirgo viena iš grybinių ligų, tujos buvo perdžiovintos dar būdamos vazonuose.
Ada:

Pirmi metai auginu žemaūgius pomidorus. Turiu tokių veislių: ’Ananasisnis, ’Esmeralda’, ’Polset’, ’Malinovy Rodeo’, ’Promyk’. Prašyčiau patarti, ar reikia tokius pomidorus genėti?

Sodo spalvų atsakymas:
Nereikia, tačiau galima.
Vanda:

Pradėjo ruduoti tujų šakelės, pasidengė rudom dėmėm. Gal yra kokios priemonės, kuriomis galima nupurkšti?

Sodo spalvų atsakymas:
Bandykite purkšti fungicidais, bet tikslią augalo ligą galima nustatyti tik laboratorijoje. Tujas gali pažeisti įvairios grybinės ligos.
Albina:

Praėjusiais metais šilauogė lūžo nuo uogų. Šiemet nei vieno žiedelio. Girdėjau, kad šilauogės pramečiuoja, ar tai tiesa? Auga rūgščioje dirvoje, papildomai netręšiau.

Sodo spalvų atsakymas:
Kai kurios šilauogių veislės yra linkusios derėti ypač gausiai, kas gali tapti pramečiavimo priežastimi. Senų ūglių genėjimas sumažins derlingų šakų skaičių ir padės išlaikyti uogų ir ūglių balansą.
Vaida:

Rudenį pasodinta magnolija ’George Henry Kern’, vasario pabaigoje sukrovė pumpurėlius, tačiau iki šiol nei žiedų nei lapelių nesimato. Styro plikos šakos ir tiek. Ar krūmas dar gyvas, ar žuvęs ir jį iškasti?

Sodo spalvų atsakymas:
Patariame apžiūrėti šakeles, ar žievė dar gyva, ar sudžiūvusi. Jei gyva, gal reiktų stipriai apgenėti ir dar per vasarą palaukti. Magnolijas reiktų sodinti pavasarį, kad iki žiemos spėtų įsišaknyti.
Loreta:

Pernai vasarą amarai užpuolė pirmametę slyvą ir trešnę. Nupurškiau. Šiais metais abi tarsi negyvos - jokio pumpurėlio. Patrumpinau šakas, tačiau nematau gyvybės ženklų. Ar yra vilties, kad jos atgys?

Sodo spalvų atsakymas:
Jei jos būtų gyvos, turėtų bent kelis lapelius. Tikriausiai medeliai per žiemą iššalo. Teks iškasti ir išmesti.
Virginija:

Ar gerai padarysiu, jei greta pasodinsiu vyrišką aktinidiją ’Adam’ ir moterišką ’Geneva’. Ar tokia jų „draugystė“ duos vaisių?

Sodo spalvų atsakymas:
Aktinidija ’Geneva’ - tai smailialapė aktinidija, o aktinidija ’Adam’ - margalapė. Tai dvi skirtingos rūšys, dėl to galimybės kryžmintis - abejotinos. Siūlytume įsigyti kokią nors kitą moteriškąją margalapę aktinidiją.
Lina:

Turim graikinį riešutmedį. Pernai buvo nušalęs. Lapai išsprogo, tačiau riešutų neturėjome. Šiemet sukrovė daug žiedų, tačiau visi jie byra.

Sodo spalvų atsakymas:
Graikinis riešutmedis yra dvinamis augalas, tai yra ant vieno medžio skleidžiasi ir vyriški, ir moteriški žiedai. Peržydėję vyriški žiedai (žirginiai) visada nukrenta. Nepergyvenkite, laukite riešutų derliaus.
Daiva:

Nusipirkau geotekstilę „Briko 150“ (svoris, g/m² 150) šviesiai pilkos spalvos. Grįžusi pastebėjau jog jos paskirtis: drenažui, šlaitų ir pylimų sutvirtinimui. Ar ji tinkama tiesti po pušų kankorėžiais ir dekoratyviniu medžio mulčiu gėlyne? Ar būtinai ji turi būti juoda, ar neperaugs žolės per geotekstilę? Jei netinkama, tai kokia reikia pirkti?

Sodo spalvų atsakymas:
Nieko neatsitiks, jei patiesite šią geotekstilę. Piktžolių augimą ji sustabdys. Blogai, kad ji yra pilkos spalvos. Vos tik prasiskirs viršuje subertas mulčias, iš karto švies iš toli pilki geotekstilės ploteliai. Gėlyne labiau tinka juodos spalvos geotekstilė.
Daiva:

Kaip namų salygomis nusidažyti medžio mulčią gėlynų puošybai?

Sodo spalvų atsakymas:
Spalvotas mulčias gaminamas iš medienos skiedrų ir dažomas natūraliais dažais, kurie yra nekenksmingi žmonėms, gyvūnams, augalams. Pasiteiraukite tokių dažų specializuotose parduotuvėse. Kai kurie augalai pasižymi dažančiomis savybėmis, pavyzdžiui kanadinės rykštenės, jonažolės, dažo taip pat ir svogūnų lukštai. Galite pabandyti nudažyti mirkydama medžio mulčią jų nuoviruose.
Vidmantas:

Kuo galima nupurkšti patvorius, kad neželtų žolė, tuo pačiu svarbu, kad priemonė nepakenktų medeliams ir gyvatvorei.

Sodo spalvų atsakymas:
Tiks stiprūs herbicidai, pavyzdžiui Dalgis, Glyphomax. Svarbu, kad purškimo metų, jų nepatektų ant medžių ir gyvatvorės augalų kamienų, šakų, lapų. Jei nupurkšite atsargiai, išdžius tik patvoriuose auganti žolė.
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - Kitas »
Palikite savo klausimą Sodo Spalvų specialistams:
Jūsų vardas:
El. pašto adresas (internete nebus skelbiamas):
Jūsų klausimas:

Šiandien

  Vasario 8, pirmadienis.
  Saulė teka 07:57, leidžiasi 17:10.
  Mėnulis teka 07:30, leidžiasi 17:18.
  Mėnulis Vandenyje. Jaunatis 16:39
  Daugvilas, Daugvinas, Dromantas, Honorata, Jeronimas, Saliamonas
  Rytietiški Naujieji metai. Prasideda Ugninės Beždžionės metai
  Šaknų diena. KIRMINŲ DIENA. Galima genėti sergančius medžius, kirsti mišką. Jei šiltnamis sandarus, prineškite į jį sniego (jei yra) – tirpdamas sudrėkins, pagirdys žemę. Jei nėra įšalo, pasikaskite topinambų. Jų skusti nebūtina – svarbu gerai nušveisti šepetėliu.
  Žiema su varvekliais, vasara su avižomis.

Apklausa

Kaip vertinate žurnalo „Mano sodybą“ rubriką Klausimai specialistams?
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435