Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Darbalaukio paveiksliukai
Savaitės darbai pagal Mėnulį
Sodo spalvų virtuvė
Klausk specialisto
Augalų katalogas

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2015 m. Nr. 8
Sodo spalvos
Plačiau »
2015 m. Nr. 8
Mano sodyba
Plačiau »
2015 m. Nr. 2
Sodybos idėjos – Spalvų sodas
Plačiau »

Klausk

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - Kitas »
Adolfas:

Mano pasodintos tujos jau pasiekė norimą aukštį. Kada geriausia patrumpinti viršūnes?

Sodo spalvų atsakymas:
Tujas karpyti galima kelis kartus per metus, tik ne labai anksti pavasarį ir ne labai vėlai rudenį.
Rimantas:

Obelys dera kas antri metai. Ar įmanoma, ką nors padaryti, kad obuoliais galėtume džiaugtis kiekvienais metais?

Sodo spalvų atsakymas:
Įmanoma, retinkite užuomazgas, reguliuokite busimą derlių. Kekėje palikite tik po vieną ar du stipriausius obuoliukus. Obelys nepavargs, neatiduos visų jėgų pertekliniam derliui ir derės kasmet.
Daiva:

Ar tiesa tai, jog orchidėjai išauginus iš vidurio žiedstiebį, ji daugiau nežydės?

Sodo spalvų atsakymas:

Orchidėjų yra labai daug ir labai įvairių. Žiedynstiebiai dažniausiai išauga iš lapų pažastų, kai kurių rūšių - iš viršūnių. Vis dėlto nei viena orchidėja po žydėjimo nemiršta, o išaugina naujas atžalas arba tiesiog auga toliau. Kad galėtume atsakyti į Jūsų klausima, norėtume žinoti, apie kokią orchidėją konkrečiai Jūs klausiate.

Ronaldas:

Kaip parinkti tinkamiausius augalus gyvatvorei? Kur geriausia jų ieškoti?

Sodo spalvų atsakymas:
Pirmiausia nuspręskite kokio aukščio gyvatvorės norėsite, tada pasvarstykite, kokius augalus rinksitės: spygliuočius ar lapuočius. Tik tada važiuokite į medelynus, ir pasitarę su augintojais, išsirinksite norimą rūšis ar rūšis.
Luka:

Kaip rūpintis kaktusu?

Sodo spalvų atsakymas:
Viskas priklauso nuo kaktuso rūšies. Daugumai jų reikia daug šviesos, bet daliai kaktusų kenkia kaitri vidudienio saulė. Žiemoti kaktusai turi ne žemesnėje kaip 5-10 laipsnių temperatūroje. Intensyvios vegetacijos metu jiems tinkamiausia 26-28 laipsnių temperatūra. kaktusai gerai auga, jei naktį temperatūra yra 8-10 laipsnių žemesnė nei dieną. Ramybės periodo metu (nuo lapkričio iki kovo) kaktusai visai nelaistomi.
Luka:

Kaip dauginti kamabarines gėles?

Sodo spalvų atsakymas:
Kambarinės gėles dauginamos kero dalimis, stiebų dalimis, šaknydinant viršūninius auginius, prilenkiant šakeles, merkiant šakeles į vandenį ir vėliau sodinat į vazoną. Kai kurių kambarinių augalų net lapus galima šaknydinti. Sėjant surinktas sėklas. Viskas priklauso nuo konkrečios kambarinio augalo rūšies.
Sandra:

Nunešiau savo daigelius į šiltnamį ir jie pradėjo balti ir džiūti. Ką daryti?

Sodo spalvų atsakymas:
Daigeliams dar per šalta šiltnamyje. Jei nešate į šiltnamį būtinai uždenkite nakčiai ir atidenkite dienai. Pastarosios balandžio dienos nelepina augalų šiluma.
Janina:

Kasmet mėginu „mandagiai“ padalinti jurginų gumbus, bet nelabai sekasi. Ar galima juos perpjauti aštriu peiliu?

Sodo spalvų atsakymas:
Stambius gumbus aštriu peiliu ar kitu tinkamu įrankiu galima padalyti į 2–6 dalis. Dalijant gumbų kerus, pjūvių vietas rekomenduojama apdoroti kokiu nors biologiniu ar cheminiu fungicidu, medžio anglies milteliais ar medžio pelenais. Padalytus kerus sodinti rekomenduojama tik kitą dieną.
Ada:

Pomidorų daigus jau porą dešimtmečių auginu pati. Sėju, pikuoju į durpių substratą, skirtą pomidorams. Šį pavasarį viską dariau lygiai taip pat, išskyrus tai, kad persodindama pomidorų daigus į kibirą substrato dar įbėriau po saują medžio pelenų perskaičiau tokį patarimą). Nežinau, dėl ko, bet daigai negražūs, silpni, blyškesnės spalvos. Apatiniai lapeliai daugumai daigų nunyko išsyk po persodinimo į vazonėlius. Tikrieji kai kurių daigų lapeliai per daug užsirietę į apačią, atrodo kaip nudeginti, išbalę, pakraščiai džiūva. Daigai neperlaistyti, stovi kambary ant palangių, šilumos užtenka. Augimas beveik sustojęs. Šitokia bėda ištiko ir kelias mano pažįstamas daržininkes. Priežasčių ieško substrate. Prašyčiau patarti, galėtų būti priežastis ir ką daryti? Paprikas persodinau anksčiau ir į durpes papildomai pelenų nebėriau, jos auga labai gražiai. Galiu atsiųsti nuotraukas.

Sodo spalvų atsakymas:

Pirmiausia iš nuotraukų matosi, kad labai silpnos pomidorų šaknys. Priežastys – substrate. Ar nereguliariai laistoma, ar per žeme temperatūra, ar netinkamas pH – iš nuotraukų neatspėsi. Dar aišku, kad pomidorai arba nebuvo pikuoti, arba persodinti į tokį pat gylį, kaip buvo sudygę. Todėl negali vystytis papildomos šaknys iš apatinės stiebo dalies, kurios padėtų aprūpinti augalą vandeniu ir maisto medžiagomis. Su tokiomis silpnomis šaknimis vos susvyravus oro temperatūrai, trumpai pašvietus saulei, daigai iš karto nukenčia, atsiranda nudegimų (sausų gelstančių lapų).

Nijolė:

Kaip auginti Sparaxis (čigono gėlė)? Ar reikia iškasti rudenį svogūnėlius, ar palikus juos pridengti?

Sodo spalvų atsakymas:
Sparaksiai (Sparaxis) dirvoje nežiemoja, juos būtina iškasti.
Alvyda:

Norėčiau pasodinti gražų augalą, kuris atskirtų gėlyną nuo daržo, galėtų būti 1 m aukšči, 2 m pločio. Gražiais lapais, žiedais arba vaisiais.

Sodo spalvų atsakymas:

Gėlynus nuo daržo atskirti galima pačiais įvairiausiais augalais: aukštomis daugiametėmis gėlėmis, miskantais, neaukštais dekoratyviniais krūmais, neaukšta karpoma gyvatvore. Pasirinkimas labai didelis.

Loreta:

Jau kurį pavasarį iš eilės magnolijos žiedai taip ir neišsiskleidžia iki galo. Neišsiskleidę paruduoja ir sudžiūva. Taip jau ketvirti metai. Žiemai augalą dengiame agroplėvele.

Sodo spalvų atsakymas:

Gal po agroplėvele magnolijos pumpurai per anksti pradeda brinkti, sprogti, o atidengus staiga dėl pasikeitusių sąlygų pradeda džiūti ar apšąla. Dangą nuimti reiktų anksti, kai tik baigiasi stipresni šalčiai. Atkreipkite dėmesį, ar tinkama dirvožemio pH (pageidautina, kad būtų silpnai rūgštus).

Emilija:

Ar galima pridėti geležies į pirktą mišinį medeliams purkšti, kurio sudėtyje yra karbamidas ir varis. Žinau, kad geležis neleidžia medžių šakoms apsamanoti.

Sodo spalvų atsakymas:
Galima, bet geriau įsigyti jau paruoštą priemonę su tinkamomis šių medžiagų proporcijomis. Renkantis atkreipkite dėmesį į priemonės sudedamąsias dalis.
Rima:

Ar nepakenks šilauogėms, jei jas užpilsiu eglės kankorėžiais?

Sodo spalvų atsakymas:
Nepakenks.
Laima:

Anksti pasodintos begonijos labai ištįso, ar galima jas dabar nukirpti. Ar jos ataugtų ir žydėtų?

Sodo spalvų atsakymas:

Nupjaukite pusiau, jei jos gerai įsišaknyjusios – išsišakos ir bus vešlios. Neškite ir statykite kuo arčiau lango, kad augalai gautų kuo daugiau šviesos.

Karolina:

Kada tinka sėti kvapųjį pelėžirnį?

Sodo spalvų atsakymas:

Kvapiuosius pelėžirnius gegužės pradžioje galima sėti tiesiai į dirvą. Jie mėgsta šilumą, todėl sudygsta esant apie 20 °C temperatūrai.

Daugiau informacijos rasite čia:
http://www.sodospalvos.lt/Augalas-635-PELEZIRNIS

Vida:

Kur galėčiau įsigyti ilgamoliūgio sėklų?

Sodo spalvų atsakymas:

Ilgamoliūgio (lagenarija) sėklomis prekiauja UAB „Agrofirma Sėklos“, UAB „Nojus“.

Elvyra:

Ar galėčiau gauti apželdintojų konsultaciją iš nuotraukų?

Sodo spalvų atsakymas:
Dalis apželdinimo paslaugas teikiančių įmonių konsultuoja iš nuotraukų. Teiraukites konkrečioje įmonėje.
Eglė:

Nusipirkau prekybos centre draceną su „dovanele“, niekaip negaliu atsikratyti musyčių. Kuo nupurkšti ar geriau persodinti?

Sodo spalvų atsakymas:
Persodinusi musyčių neatsikratysite. Purškite augalą insekticidiniais preparatais. Pasigamintu tirpalu palaistykite žemę, kurioje auga dracena. Tinka „NeemAzal T/S“.
Loreta:

Kada ir kaip (kokią dalį ūglio, viršūnės) galima genėti eglės gyvatvorę? Ar nepakenksiu augalui, jeigu ne taip ką nors nukirpsiu? Ar galima kirpti senas šakeles ar tik naujus ūglius?

Sodo spalvų atsakymas:
Eglėms būdingas ryškus monopodinis šakojimasis visais augimo metais, todėl sumedėjusių šakų trumpinti nepatartina. Jei reikia, galima nukirpti ar nugnybti tik nespėjusias sumedėti pirmojo pavasarinio augimo viršūnėles. Tuomet paskatinamas pavaduojamųjų pumpurų susidarymas ir nelieka stagarų. Kad jaunos gyvatvorės šakos mažiau plistų į šalis ar reguliuojant jos dydį galima pašalinti šakų viršūnėse esančius augimo pumpurus (nugnybiamas centre esantis stambiausias, mažesnieji aplinkiniai paliekami).
Pirmą kartą eglutes galima šiek tiek pagenėti antrais ar trečiais metais po sodinimo, kai jos būna gerai įsitvirtinusios dirvoje. Šį darbą geriausia atlikti vasarą, liepos mėnesio pabaigoje, kai medeliai baigia augti ir turi šakelių galuose susiformavusius pumpurus.
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - Kitas »
Palikite savo klausimą Sodo Spalvų specialistams:
Jūsų vardas:
El. pašto adresas (internete nebus skelbiamas):
Jūsų klausimas:

Šiandien

  Liepos 30, ketvirtadienis.
  Saulė teka 05:26, leidžiasi 21:54.
  Mėnulis teka 20:18, leidžiasi 04:18.
  Mėnulis Ožiaragyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis liepos 24 d.
  Abdonas, Donatilė, Nortautas
  Šaknų diena. Tinkama diena sodinti medžius, krūmus, šakniavaisiams nuimti, bulves kaupti, konservuoti, sandėliuoti prieskonines daržoves. Kompleksinėmis trąšomis patręškite rožes paskutinį kartą, kad iki rudens spėtų sumedėti ūgliai – bus mažesnė tikimybė, kad jie nušals. Netinkama diena genėti gyvatvores.
  Kamanė liūdnai zvimbia – ūkaną buria. Kamanė po čiobrynus skraido – giedrą neša. Kamanė po samana lenda – bus audra.

Apklausa

Ar sėjate ir auginate japoninius ridikus (daikonus)?
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435