Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2017 m. Nr. 1
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2017 Nr. 75
Augalų pasaulis – Prieskoninių ir vaistinių augalų sodas
Plačiau »
2017 m. Nr. 4
Sodo spalvos
Plačiau »

Klausk

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - Kitas »
Gražina:

Šiemet mūsų pomidorų kotus kažkas pergraužia. Kas tai galėtų būti ir kaip nuo to levitra pharmacy purchase medicines apsisaugoti?

Sodo spalvų atsakymas:

Apgraužti daigus gali sraigės, kurkliai, šimtakojai. Reiktų išsiaiškinti, kokie tai kenkėjai, nes kovos priemonės yra skirtingos.

Danutė:

Nupjautą jukos stiebą (apie 30cm) laikiau vandenyje, prasikalė žalias daigelis ir yra dvi šaknytės. Kada ją reikia sodinti į vazoną? Koks geriausiai tiks vazonas? Ačiū.

Sodo spalvų atsakymas:

Sodinti reiktų, jei šaknelės yra ne trumpesnės, kaip 5 cm ilgio. Jukoms tinka standartinės formos vazonai ir lengva, laidi žemė. Dugne būtinas drenažo sluoksnis.

Renata:

Ar galima loveliuose sodinti vijoklines rožes? Balkonas rytų pusėje.

Sodo spalvų atsakymas:

Laipiojančios rožės auga bent iki 2 m aukščio, todėl tokiems augalams loveliai turėtų būti apie 10-15 l talpos kiekvienai rožei. Nei vazonuose, nei loveliuose balkone rožės nežiemoja. Prasidėjus šalnoms jas reiktų nešti į žiemojimo patalpą, kur žiemą būtų artima 0 ºC temperatūra. O rytų pusė rožėms tinkama, kaip ir vakarų.

Danutė:

Ar galima moliūgą sodinti į didelį vazoną? Vazonas turi būti gilus ar platus? Ačiū.

Sodo spalvų atsakymas:

Moliūgui augti reiktų 10-15 l talpos plataus vazono, pripildyto derlingos kompostinės žemės. Iš karto pagalvokite, kur nukreipsite jo ilgą stiebą.

Janina:

Reikia pagalbos. Šiltnamyje seniai auga vynuogė. Šiemet ant senų šakų daug skydamarių. Žalias muilas nepadėjo. Ką patartumėt? Ačiū.

Sodo spalvų atsakymas:

Siūlytume senas šakeles be lapų dar kartą nuvalyti muilo tirpalu. Paruoškite jį dvigubai stipresnės koncentracijos ir minkštu teptuku kruopščiai ištrinkite visas skydamarių apniktas šakeles. Kitas būdas – purkšti insekticidais.

Renata:

Ar galima melionų, arbūzų daigus tręšti tokiomis pačiomis trąšomis kaip ir agurkus? Kaip dažnai laistyti baklažanų daigus ir kuo juos tręšti?

Sodo spalvų atsakymas:

Melionų ir arbūzų auginimas panašus į agurkų auginimą šiltnamyje, tinka ir tos pačios trąšos. O baklažanų auginimas panašesnis į paprikų. Jiems tiks pomidorų trąšos. Baklažanams reikia daug pastovios šilumos, o laistymas priklauso nuo daugybės veiksnių: oro temperatūros, dirvožemio, apšvietimo, auginimo tankumo ir greta esančių augalų. Geriausia stebėti, kai žemės paviršius 2-3 cm pradžiūva – laikas laistyti.

Asta:

Kuo nupurkšti rožes – atsirado žalių vabaliukų ant žiedų? Gal tai amarai?

Sodo spalvų atsakymas:

Maži žali vabzdžiai, gyvenantys kolonijomis – amarai. Purkšti galima bet kokias insekticidais, skysto muilo tirpalu arba tabako, česnako nuovirais. Svarbu juos naikinti, kol labai neišplito ir nepadarė daug žalos.

Gintarė:

Noriu paklausti ar teisingai pasielgiau vaismedžius ir vaiskrūmius užmulčiavus pirktine kompostine žeme ir ant viršaus užbėrus pušų žievės, kad žemė taip nedžiūtų.

Sodo spalvų atsakymas:

Pirkta kompostinė žemė – gera organinė trąša visiems sodo augalams. O žievės mulčiaus sluoksnis saugos drėgmę ir neleis augti piktžolėms. Tik bendras sluoksnis neturėtų būti storesnis kaip 10 cm.

Rasa:

Pasodinusi nusipirktus pomidorų daigus į šiltnamį, po kelių dienų pastebėjau, kad juoduoja lapų viršūnėlės. Panašu, kad jie buvo apšalę. Ar man naikinti šiuos pomidorus, ar dar jie atsigaus?

Sodo spalvų atsakymas:

Jei apšalo tik lapų viršūnėlės, pomidorai greit atsigaus. Nauji lapai augs sveiki, o senuosius palaipsniui apkarpysite.

Laima:

Ar tiesa, kad fuksijas labai mėgsta baltasparniai? Kaip su jais kovoti?

Sodo spalvų atsakymas:

Baltasparniai dažnai puola šiltnamiuose ir uždaruose balkonuose auginamas fuksijas. Vos pasirodžius šiems kenkėjams, gėles reiktų purkšti insekticidais.

Kęstutis:

Kodėl gelsta juodųjų serbentų lapai?

Sodo spalvų atsakymas:

Serbentų lapai gali gelsti dėl trąšų ar mikroelementų stokos, dėl sausros arba pažeisti vortinklinių erkučių, kai kurių ligų.

Rasa:

Jau antraisiais braškių auginimo metais pastebėjau krūmelių su "tuščiais" žiedais (žydi daug smulkių žiedelių, bet uogytės būna mažos). Lyg ir išnaikinau tuos krūmelius, jų vietoje pasodinau naujus daigus. Tačiau ir šiais metais matosi daug tokių krūmelių. Ką daryti? Daigai buvo pirkti iš medelyno, gera veislė. Ar dar galiu šią uogų rūšį išsaugoti?

Sodo spalvų atsakymas:

Išsaugoti braškių veislę būtų galima. Reiktų pasižymėti kelis tikrai sveikus kerelius ir jų „ūsams“ leisti įsišaknyti greta pastatytuose vazonėliuose su dezinfekuota žeme. Tuos naujus daigus rugpjūtį sodinkite kitoje vietoje, o senąjį braškyną išraukite. Kelis metus toje vietoje nesodinkite braškių ir žemuogių, nes šios gali būti pažeistos nematodų ar virusų.

Auksė:

Kodėl šiltnamyje gelsta agurkai, lapai pradeda geltonuoti, o ridikėliai išeina į lapus. Žemė pakeista. Gal įtakos turi šalia augantis kaštonas?

Sodo spalvų atsakymas:

Ridikėliai augina lapus, kai šiltnamyje būna per aukšta temperatūra. Agurkai taip pat gali gelsti auginami netinkamoje temperatūroje, esant nesubalansuotam tręšimui. Nežinome, kokio dydžio ir kokiu atstumu nuo šiltnamio auga kaštonas, todėl apie jo įtaką nespėliosime.

 

Asta:

Mano obelaitė pradėjo vysti, dar visiškai nepabaigė žydėti, o vysta ir žiedai, ir lapai. Žemė giliau nėra sausa, o ir šaknys atrodo sveikos. Kas galėtų būti? Ir ką reiktų daryti?

Sodo spalvų atsakymas:

Priežastys gali būti kelios – grybinės ligos, šalčio pažeidimas ar per didelė druskų koncentracija dirvoje. Nugenėkite obelaitę, pasirūpinkite, kad dirvos drėgmė būtų optimali ir stebėkite ją toliau.

 

Bera:

Kodėl rododendras sukrauna žiedus, o pavasarį jie visi būna rudi? Kas gali būti, kokia liga? Ir kuo purkšti?

Sodo spalvų atsakymas:

Tai gali būti ir liga, ir žiemos poveikis. Kai kurių rododendrų žiedai nušąla jau esant –20 ºC. Profilaktiškai krūmą galima nupurkšti fungicidais.

 

Eglė:

Pernai pasodinau obelaitę, šiemet pradėjo sprogti pumpurai ir po to nudžiūvo. Ar palikti ar išrauti. Gal dar atsigaus?

Sodo spalvų atsakymas:

Obelaitę stipriai nugenėkite, pažiūrėkite, ar žievė dar gyva. Pasirūpinkite, kad netrūktų drėgmės ir palaukite iki vasaros vidurio.

Mindaugas:

Turiu kriaušę Konferencinė. Juoduoja lapai nuo smailaus galo arba kraštelio. Aš juos nuskabau, bet jie vis atsiranda. Prieš žydėjimą nupurškiau su „Skoru“. Ką reiktų padaryti dar?

Sodo spalvų atsakymas:

Tiksliai augalų ligas galima nustatyti tik laboratorijoje. Juodos dėmės ant lapų būdingos grybinėms ligoms – rauplėms ir šviesmargei. Fungicidais kriaušes purkšti reiktų 3 kartus: anksti pavasarį, prieš ir po žydėjimo. Vasaros pabaigoje ir rudenį būtina surinkti ir sunaikinti nukritusius lapus. Apsižvalgykite, ar netoliese nėra kitų sergančių medžių – ligos židinių.

Alfa:

Pasodinome šiltnamyje agurkų daigus, po savaitės jie nuleipo, išrovus pasirodė, kad jų šaknis ir stiebelį graužia iš vidaus baltos nedidelės kirmėlės. Su tuo nesame susidūrę, daigus pirkome turguje, kas tai per parazitai, ar jie parkeliavo su daigais ir kaip su jais kovoti, ar tai įmanoma?

Sodo spalvų atsakymas:

Vien iš tokio aprašymo galima spėlioti, kad tos „baltos nedidelės kirmėlės“ galėtų būti daiginių uodelių (Sciaridae) lervos. Jos gyvena žemėje, minta grybiena, yrančiomis augalų dalimis ar pačiomis smulkiausiomis šaknelėmis. Tikėtina, kad daigai buvo pažeisti pašaknio puvinio ir tada lervos apsigyveno būtent prie jų. Daiginiai uodeliai neretai išplinta daržovių ir gėlių daigynuose, šiltnamiuose, bet stipriems ir sveikiems daigams didelės žalos nedaro. Jums reikėtų išrauti visus pažeistus agurkų daigus, profilaktiškai tas vietas perlieti verdančiu vandeniu ir sodinti naujus.

Galina:

Sakykite prašau, pernai ant suaugusių vyšnių beveik nebuvo lapų o vėliau nukrito ir žiedai, nors purškėme su cost levitra lowest karbamidu. Po to vyšnią panaikinome. Šiemet taip pat darosi ant kitų vyšnių, lapai yra tik galūnėse ir žiedai taipogi. Sakykite ar čia liga ar kažkas darosi su žeme. Ir kaip reikėtų jas išsaugoti. Dėkoju už atsakymą.

Sodo spalvų atsakymas:

Anksti lapus numeta kokomikozės pažeistos vyšnios. Ši grybinė liga labai išplitusi. Karbamidu vaismedžius purkšti tinka anksti pavasarį, o vėliau (prieš ir po žydėjimo) reikalingi fungicidai. Ligoms atsparesni būna geromis sąlygomis auginami ir tinkamai tręšiami vaismedžiai.

Daiva:

Kodėl pradėjo ruduoti, džiūti braškių lapų galiukai?

Sodo spalvų atsakymas:

Braškių lapų galiukai ar krašteliai gali džiūti dėl įvairių priežasčių. Tai gali būti ir virusinės kilmės lapų pakraščių gelta, ir grybinės ligos – filostiktozė, fuzarinio vytulio ar kekerinio puvinio pradžia, bei paprasti fiziologiniai sutrikimai dėl mikroelementų ar drėgmės stokos.

« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - Kitas »
Palikite savo klausimą Sodo Spalvų specialistams:
Jūsų vardas:
El. pašto adresas (internete nebus skelbiamas):
Jūsų klausimas:

Šiandien

  Balandžio 27, ketvirtadienis.
  Saulė teka 05:49, leidžiasi 20:46.
  Mėnulis teka 06:38, leidžiasi 21:57.
  Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 26 d.
  Anastazas, Aušra, Sidona, Zita, Žydrė.
  Medicinos darbuotojų diena.
  Šaknų diena. Sodinkite ir persodinkite dekoratyvinius medžius ir krūmus. Sėkite ir sodinkite gėles, gyvatvores. Skiepykite. Pjaukite veją. Persodinkite kambarinius augalus. Ruoškite kompostą. Naikinkite kenkėjus. Nepalankus laikas kasti vaistinių augalų šaknis, genėti gyvatvores.
  Jei balandžio mėnesio šviesios dienos, tai gegužės mėnesio bus šlapios.

Apklausa

Ką manote apie automatines laistymo sistemas?

Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082