Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterija

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4 (52)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 82
Augalų pasaulis – Sodo ruošimas žiemai
Plačiau »
2018 m. Nr. 12
Sodo spalvos
Plačiau »

Namai

  Spausdinti
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - Kitas »
N Baltieji pipirai ir aitrioji paprika. Kalėdų kvapai
Baltieji pipirai – tai ypatingu būdu paruošti juodojo pipiro (Piper nigrum) vaisiai. Ši liana auginama Pietų Indijoje, Vietname, Šri Lankoje, Malaizijoje, Indonezijoje ir kai kur kitur. Plantacijose surinkti beveik visiškai ...  Toliau »
N Kambarinių augalų priežiūra: kur slepiasi kenkėjai?
Žiemą mažiau žiūrite pro langą, rečiau tikrinate prie jo stovinčius augalus. Vadinasi, kenkėjų galite ilgai nematyti.   Jei „be priežasties“ gelsta lapai, apžiūrėkite juos per didinamąjį stiklą. Galbūt ant augalo apsigyveno voratinklinių ...  Toliau »
Kambarinės gerberos įnoriai
Kodėl nežydi kambarinė gerbera? Kaip nuo amarų išgelbėti pelargoniją? Kodėl nesulaukiama orchidėjos žiedų? Į šiuos ir kitus klausimus apie kambarines gėles atsako specialistai. „Auginu kambarinę gerberą. Gėlė leidžia lapus, ...  Toliau »
Žvaigždanyžiai ir čiobreliai. Kalėdų kvapai
Žvaigždanyžiai – saldoko skonio prieskonis, į Europą atkeliavęs XV amžiuje. Jis ypač populiarus Kinijoje. Tai džiovinti aštuoniakampės žvaigždės formos vaisiai su sėklomis. Jie renkami ne visiškai sunokę nuo visžalio medžio ar krūmo ...  Toliau »
Pasidaryk pats: advento vainikas
Apskritas vainikas simbolizuoja amžinybę, todėl ne veltui pasirenkamas ypatingoms progoms (adventui, Kalėdoms ir kt.) pažymėti. Advento vainikas nuo kitų skiriasi savitu atributu – keturiomis žvakėmis. Vis naujos žvakės deginimas kiekvienos advento ...  Toliau »
Kardamonas ir kadagių uogos. Kalėdų kvapai
Kardamonas – saldaus skonio, stipraus kvapo sėklos arba milteliai. Jie gaunami iš 2–6 m aukščio imbierinių šeimos žolinio augalo – tikrojo kardamono (Elettaria cardamomum), paplitusio Indijoje, Šri Lankoje, ...  Toliau »
Kambariniai augalai: per šalta ar per šilta?
Lapkritis ir gruodis – sunkiausi mėnesiai daugumai kambarinių augalų. Vieniems trūksta šviesos, kitiems – šilumos, trečius gali pražudyti labai sausas oras.   Įprasta, kad vidutinė kambario temperatūra yra 18–20 ...  Toliau »
Darbai namuose gruodį
Gruodį kur kas mažiau darbų sode, darže – ten vyrauja ramybės periodas. Galime planuotis kitų metų darbus. O namuose veiklos yra, pavyzdžiui, atitinkamai rūpintis rūsyje sukrautu derliumi ar tinkamai paruošti žiemai kambarinius augalus. Į ...  Toliau »
Gvazdikėliai ir muskatas. Kalėdų kvapai
Gvazdikėliai – vienas seniausių prieskonių pasaulyje. Be jo Kalėdos – ne šventė. Tai džiovinti kvapiojo gvazdikmedžio (Syzygium aromaticum) pumpurai. Dažniausiai iki 8–12 m aukščio visžaliai medžiai šiuo metu auga ...  Toliau »
Dėmės ant lapų: kodėl ir ko imtis?
Prasidėjus šildymo sezonui oro temperatūra butuose pakyla keliais laipsniais. Labai sumažėja oro drėgnis. Kaip tik šis veiksnys ir „susargdina“ nemažai atogrąžų augalų. Oro drėgniui jautriausi yra iš drėgnųjų miškų ...  Toliau »
Cinamonas ir imbieras. Kalėdų kvapai (1 komentaras)
Cinamonas – visame pasaulyje populiarus kvapnus prieskonis. Jis gaunamas iš ceiloninio (Cinnamomum vera), kininio (C. aromaticum) ir kai kurių kitų rūšių cinamono vidinės žievės. Tai nedideli (10–15 m aukščio) visžaliai ...  Toliau »
Prieskoninės žolelės ištisus metus
Trumpa vasara įkalina daržovių augimą laike. Graudu, kai atėjus rudeniui tenka atsisveikinti su petražolėmis, bazilikais, mairūnais... Sunku atsispirti pagundai pratęsti vitaminingų augalų sezoną ir auginti prieskonines žoleles. Nusprendę turėti ...  Toliau »
Karališkoji begonija: dauginimas namuose
Karališkąsias begonijas augino mūsų seneliai, parduotuvėse jų rasite ir šiandien. Tik gal ne visai tokių. Šiek tiek kitos, ryškesnės, lapų spalvos, platesni apvadai ir didesnės dėmelės. Lapinės begonijos vis populiaresnės. ...  Toliau »
Auginame paprikas namuose: ką reikia žinoti?
Ruduo... Širdį spaudžia matant šiltnamyje bujojančias paprikas ir žinant, kad jų dienos suskaičiuotos. Stop! Be panikos! Juk yra būdų pratęsti daržovių gyvenimą! Parūpinkime „šiltą“ vietelę Kad daržovės augtų, ...  Toliau »
Kokius begonijų poreikius reikia užtikrinti?
* Begonijoms nebūtina palangė. Tik labai tamsiuose kambariuose reikia papildomo apšvietimo. Šios gėlės gerai auga ant lentynų, staliukų, komodų ir spintelių, kur pakanka išsklaidytos šviesos.   * Begonijas galima ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - Kitas »

Šiandien

  Gruodžio 18, antradienis.
  Saulė teka 08:38, leidžiasi 15:53.
  Mėnulis teka 13:55, leidžiasi 02:40.
  Mėnulis Jautyje 11.37, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis gruodžio 15 d.
  Eivilė, Girdvilas, Gracijus, Vykantas.
  Tarptautinė migrantų diena.
  Šaknų diena. Galima sėti ir pikuoti begonijas, tręšti kambarinius augalus. Jei sniego nėra, gėles pamulčiuokite durpėmis ar pjuvenomis, apdenkite eglišakėmis. Jei sniego yra, apkaskite rožes, daugiametes ir svogūnines gėles – jis apsaugos nuo iššalimo. Begonijų, jurginų gumbus, kardelių ir montbrečių gumbasvogūnius, kanų šakniastiebius laikykite 3–5 °C šilumos patalpoje, kur santykinis oro drėgnis yra apie 70 proc.
  Jei ugnelė krosnyje cypia – bus vėjas.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082