Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 11
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 82
Augalų pasaulis – Sodo ruošimas žiemai
Plačiau »
2018 m. Nr. 11
Sodo spalvos
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Gėlių priežiūra sausio mėnesį

Dienos dar trumpos, tačiau atidžiai stebint augalus galima nujausti, kad saulutė jau grįžta. Jei lapkritį, gruodį daugelis jų snaudė, tai sausį šakelės jau bando leisti šakneles, išblyškę lapai įgauna sodresnį atspalvį.

Kambarinių gėlių poreikiai

Gėlėms kambariuose vis dar sunku: mažai saulės ir šviesos, sausas oras, šilta. Jos lapkritį buvo perstatytos, atsižvelgiant į poreikius šviesai. Ribojamas laistymas, netręšiama (išskyrus tuo metu žydinčius ciklamenus, azalijas, klivijas, kalijas, orchidėjas, puansetijas, raktažoles). Ciklamenus, sanpaulijas laistome taip, kad vandens nepatektų ant gumbų ir lapų. Gėlės dažnai purškiamos šiltoku virintu vandeniu, jei lapai nepūkuoti (kaip sanpaulijų), bent kartą per savaitę nuplaunamos po dušu. Šalia gležnų ir pūkuotais lapais augalų orą galima drėkinti purkštuvėliais. Drėgmę mėgstančius reikia įkurdinti specialiuose stikliniuose induose – vitrinose. Uždarose patalpose orą gerai drėkina fontanėliai.
Didelių gėlių stambūs lapai dažnai valomi drėgnomis servetėlėmis.
Vėdinant kambarius gėlės saugomos nuo skersvėjų ir šalto oro gūsių.

Šakniagumbių laikymas

Negalima pamiršti ir jurginų, kanų, gumbinių begonijų šakniagumbių. Padalijus jurginų kerus rudenį, geriau matomos pūvančios dalys. Jas reikėtų nedelsiant išpjauti, o pjūvius apibarstyti medžio anglimi. Jurginams tinkamiausia sausa patalpa, apie 5–7 °C temperatūra, bet su bulvėmis jų nelaikė ir mūsų senoliai.

Dekoratyviniai augalai

Jei rūsyje sudėjote Lietuvoje nežiemojančius dekoratyvinius augalus (kai kurias hortenzijas, brugmansijas, guneras, dekoratyvines žoles, motinines chrizantemas), stebėkite, kad neperdžiūtų žemė vazonuose, nepradėtų vysti ar pūti antžeminė dalis, būtų apie 4–6 °C šilumos.
Svarbu dažnai tikrinti, ar neperdžiūvo ir nepradėjo pūti vandens lelijos.

Sėkite begonijas

Puošniąsias begonijas šį mėnesį gerbėjai jau turi sėti, nes daigai auga lėtai. Kadangi sėklos labai smulkios, žeme užžerti nereikia. Norintys gegužės mėnesį turėti kitų vienmečių gėlių daigų su žiedais, jas taip pat turėtų pasėti. Šiuo atveju reikia papildomo apšvietimo, tinka ir natrio lempos.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Lapkričio 15, ketvirtadienis.
  Saulė teka 07:50, leidžiasi 16:17.
  Mėnulis teka 13:57, leidžiasi 23:07.
  Mėnulis Vandenyje. Priešpilnis 16.54
  Albertas, Leopoldas, Vaidilas, Žadvydė.
  Žiedų diena. KIRMINŲ DIENA. Galima purenti dirvą, kalkinti. Baltinkite medžius. Jei pavasarį ketinate pasisodinti vaismedžių ar vaiskrūmių, iškaskite duobes. Į jas įberkite fosforo, kalio trąšų, medžio pelenų. Čia galėsite mesti ir lapus, organines atliekas – jos per žiemą suslūgs ir bus papildomas maisto medžiagų šaltinis. Nepalanku laistyti.
  Jei ugnelė krosnyje cypia – bus vėjas.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082