Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1 (83)
Augalų pasaulis – Pavasariniai žalumynai
Plačiau »
2019 m. Nr. 3
Sodo spalvos
Plačiau »
2019 m. Nr. 1 (53)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Pasiilgote žolės? Galite jos turėti namuose!

Žolė kambaryje – kažkaip neįprasta ir keista. Žalias kupstas gali nustebinti: nesitikėdami paprastumo nenorėsime pripažinti, kad ant palangės – augalas iš sodo lysvės. O gal jis yra kaip tik tas keistuolis, kuris papildys tradicinius kambarinius? Mažai vazoninių augalų yra tokios lengvos ažūrinės struktūros, plonais lapeliais. Visžalės rūšys gaivia žaluma nenusileis vazoniniams augalams iš šiltųjų kraštų.

Namuose žaliuoja viksvos


Kambaryje auginkite visžales viksvas: Carex comans, C. brunnea, C. morrowii. Geriausia rugsėjo mėnesį į vazonėlį pasodinti vasarą lauke augusį augalą. Iki šildymo sezono pradžios jis pripras prie kambario sąlygų. Didesni kereliai gražiai atrodo pasodinti po vieną, mažesni – grupėmis arba su kitomis kambarinėmis gėlėmis.
Siauri ir ilgi C. comans lapeliai labai dekoratyvūs. Ši viksva pakanti šviesos trūkumui ir sausam orui. Gražiausi yra antrųjų metų augalai.
C. morrowii lapeliai platesni ir kietesni. Ši viksva ištverminga, auga lėčiau.
C. brunnea užauga 30–40 cm aukščio, labai grakšti, puikiai atrodo deriniuose su plačialapėmis ir žydinčiomis gėlėmis.
Pavasarį viksvas persodinkite, padalykite. Peraugę, seni kereliai nėra gražūs, iš vidurio retėja, gelsti kai kurie lapai.

Eraičinai pakenčia sausrą

Mažos „smilgelės“ siaurais pilkais lapais dažnos soduose ir alpinariumuose, sausuose gėlynuose. Ar gali eraičinai papuošti kambarį? Gali, bet tik jauni augaliukai. Pavasarį persodinti, smulkiai išskaidyti kereliai per vasarą išsiplečia, sustiprėja. Rugsėjo mėnesį juos galima sodinti į vazonėlius ir pratinti prie kambario sąlygų. Žiemą eraičinai prižiūrimi panašiai kaip viksvos, tik jiems reikėtų kiek šviesesnės vietos. Mažiau jautrūs drėgmės trūkumui, išdžiūvus vazonėlio žemei nesunkiai atsigauna.
Dabar, vasario mėnesį, parduotuvėse rasite eraičinų sėklų. Jau galima jas sėti į vazonėlius ant šviesios palangės. Pasidžiaugsite jaunais daigeliais, o paskui persodinsite.

Vaikų numylėtinis

Vaikai labai žavisi kėstaisiais vikšriais (Juncus effusus) ‘Spiralis’ ir ‘Unicorn’. Šios veislės panašios, tik pirmoji šiek tiek smulkesnė. Auginti vikšrius labai lengva. Svarbiausia, kad žemė būtų drėgna. Žiemą ji turi būti apydrėgnė ir niekada neperdžiūti, o vasarą vazonų padėkliukuose galima palikti vandens. Kuo šviesiau, tuo tankesnėmis spiralėmis susisuka lapai. Jei tamsu, jie užauga ilgesni, beveik lygūs. Nieko baisaus, jei lapai žiemą išsitiesina.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Kovo 25, pirmadienis.
  Saulė teka 07:09, leidžiasi 19:42.
  Mėnulis leidžiasi 08:27.
  Mėnulis Šaulyje 08:05, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 21 d.
  Barmantas, Dirmantas, Normantas, Normintas.
  Gandro diena (Blavieščiai). Apsireiškimas Švč. Mergelei Marijai.
  Vaisių diena. Sėkite ar persodinkite gumbinius salierus, petražoles, geltekles, porus, ridikėlius. Tręškite augalus, auginančius vaisius virš žemės, vežkite mėšlą. Jei nešąla, skiepykite, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Tvarkykite, valykite rūsius. Negalima sodinti gūžinių salotų, ravėti.
  Netaisydavo tvorų, nekaldavo žemėn nė kuolo. Negalima nieko skolinti iš namų, nes gyvuliai susirgs. Iš miško neveždavo žabų, kad vasarą gyvačių į kiemą neprišliaužtų.

Apklausa

Kur perkate sėklas?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082