Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 5
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 80
Augalų pasaulis – Moliūginės daržovės
Plačiau »

Mano sodyba

  Spausdinti
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - Kitas »
N Baldas, užaugęs miške
Prieš penkerius metus medžio pašaukimą pajutęs Darius Herkus džiaugiasi, kad jo darbas sutampa su pomėgiu. Jis į dirbtuves eina ir ąžuolo lentą ant staklių guldo su užsidegimu ir dideliu noru kuo labiau atskleisti medžio grožį. Pakalniškių ...  Toliau »
Sodyba su slaptais požemio turtais
Važiavome į Kėdainius. Nurodytu adresu turėjome atsidurti miesto centre. Vis dėlto patekome į gatvę, kurios šonuose rikiavosi individualūs namai su gražiai sutvarkytais kiemais. Kad patekome labiau į kaimą, o ne į miesto centrą, įsitikinome užsukę ...  Toliau »
Klausimai specialistams. Mažiausias galimas sklypas namo statyboms
Planuojate statyti namą ir ieškote tinkamo sklypo? Tikriausiai net nepagalvojate, kad galite nusipirkti per mažą, kuriame tiesiog negalėsite pasistatyti namo. Prieš pirkdami pasidomėkite, koks mažiausias sklypo dydis, kuriame galimos individualaus ...  Toliau »
Druskos galios: kad oda švytėtų
Ne tik kūną, bet ir sielą išvalančioje lietuviškoje pirtyje naudojama daug įvairiausių priemonių, švarinančių kūną. Vienas iš jų – druska. Taigi, kuo druska naudinga mūsų organizmui ir kaip ją naudoti pirties procedūrose? ...  Toliau »
Rąstinio namo vertę lemia mediena
Daugelyje Europos šalių, ypač Skandinavijoje, žmonės vis dažniau renkasi gyventi mediniuose namuose. Rąstinukai tampa ne tik jaukiais svajonių namais, bet ir mokyklomis, darželiais, sodybomis bei, žinoma, pirtimis. Atsižvelgiant į tai, Lietuvos ...  Toliau »
Sodyba, Dangišku ūkeliu vadinama
Kartais gyvenime nutinka, kad, rodos, du visiškai skirtingi žmonės, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, susitinka ir padaro tai, ko nei vienas, nei kitas, būdami atskirai, nepadarytų. Taip nutiko Danguolei ir Vaidui, kai jie atrado vienas kitą. ...  Toliau »
Kiemo keliuko remontas
Kaip ir kiekvienais metais, nutirpus sniegui, atsiveria ant kelių ir keliukų dangos susiformavusios duobės. Dėl temperatūrų kaitos ir vyraujančios drėgmės, duobių pagausėja kiekvieną ankstyvą pavasarį. Šiemet jų ypač padaugėjo po ilgų rudens ir ...  Toliau »
Medinio statinio priežiūros prasmė
Tęsinys. Pradžia sausio „Mano sodyba“ numeryje. KONSTRUKCIJŲ DEFORMACIJOS Konstrukcinį pastato stabilumą ir atsiradusias deformacijas (pamatų sėdimą, sienų svirimą, plyšius, grindų ar lubų nelygumus) reikia įvertinti pasitelkus ...  Toliau »
Verbos, saugančios namus
Su Nijole Stakėniene susipažinome pernai, Kaziuko mugėje. Jos prekybos kampelis buvo pilnut pilnutėlis įvairiausių verbų, lyg panašių į Vilnijos krašte pinamas, o kartu – kažkuo savitų, kitokių. Apie verbas ir pradėjome kalbėti. Štai ...  Toliau »
Rankų darbo sodyba
Sodyba Vaikutėnuose, Utenos rajone, kurioje lankėmės birželio pabaigoje, – išskirtinė. Tai – tikras rankų darbo kūrinys. Nuo pamatų iki stogo, nuo grindų iki lubų, nuo kočėlo iki stalo – viskas padaryta, pagaminta, pastatyta, ...  Toliau »
Tvarka garaže
Daržininkystės priemonės, įvairūs įrankiai, vazonai, kibirai, vejapjovės, net dviračiai – garažas dažnai yra ta vieta, kuriame telpa pusė mūsų gyvenimo. Šios dienos iššūkis – grindų plotą atlaisvinti ir palikti jį automobiliui, ...  Toliau »
Vienos krosnies istorija
Vilniaus krašte gana gerai žinomas, šildymo ir maisto gaminimo krosnis statantis bei į jas galintis įmontuoti duonkepes, kaitlentes, orkaites, karšto vandens gyvatukus,  šilumokaičius, šildomus suolus ir kitus elementus, ...  Toliau »
Garsi tyla, arba laimė stiklainyje
Ar tyla gali būti garsi? Gali, tik klausytis reikia kitaip. Vida ir Simas Šatkauskai, gyvenantys Gailiakaimio vienkiemyje, Kėdainių rajone, savo sodybos tyloje atrado garsų pasaulį, įkvėpusį vidinę laimę ir ramybę. Galiausiai užgimęs noras šia ...  Toliau »
Kai namą graužia kinivarpos
Jau septynerius metus nuosavame rąstiniame name, vienoje iš Naujosios Vilnios (Vilnius) gatvių, gyvenantys Olesia ir Tengiz Narimanidzė neilgai jame buvo vieni. Nepageidaujami įnamiai, kurie ėmė graužti jų namo sienas, taip įsismarkavo, kad jaunai ...  Toliau »
Laiko pojūtis pirtyje
Tikriausiai ne kartą teko girdėti posakį, kad „laikas, praleistas pirtyje, neįskaičiuojamas į gyvenimo trukmę“. Vadovaujantis tokiu posakiu, norisi pirtyje pabūti ilgiau. Tačiau ar tai teisinga? Ar tai nepakenks sveikatai? Norint teisingai ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - Kitas »

Šiandien

  Gegužės 25, penktadienis.
  Saulė teka 04:58, leidžiasi 21:35.
  Mėnulis teka 16:30, leidžiasi 03:52.
  Mėnulis Svarstyklėse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis gegužės 22 d.
  Alvyda, Almantas, Danutė.
  Žiedų diena. Galima sodinti gėles, žiedinius kopūstus, brokolius, vazonines gėles, dėti kompostą, rinkti ir džiovinti vaistinių augalų žiedus. Vazoninius augalus, kuriuos apšviečia vidudienio saulė, užpavėsinkite užtraukdami užuolaidas. Balkonų loveliuose ar gėliapuodžiuose kurkite įvairius spalvingus dekoratyvinių augalų derinius. Netinkama diena tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisines daržoves, sėti pašarines žoles, laistyti.
  Jei gegužė šlapia ir vakarai rasoti – ruduo bus šieno turtingas.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082