Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 11
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 3 (51)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 82
Augalų pasaulis – Sodo ruošimas žiemai
Plačiau »

Mano sodyba

  Spausdinti
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - Kitas »
N Krosnys iš automobilio ratlankių
Krosnis iš automobilių ratų diskų yra pajėgi sušildyti 15–16 kvadratinių metrų kambarį, pirties krosnį arba atlikti nebrangios viryklės vaidmenį. Svarbiausia jos teigiama savybė yra gamyba iš aukštos kokybės medžiagos ...  Toliau »
Žiema ne už kalnų – laikas pasirūpinti namu
Šių metų vasara buvo rekordiškai šilta, ruduo irgi lepino ilgai užsitęsusia Bobų vasara. Spėjome pasidžiaugti nuostabiomis medžių lapijos spalvomis. Bet ar besišildydami ir besidžiaugdami saulute pasirūpinome savo namu? Ar ...  Toliau »
Daržovių rūsio įrengimas ir izoliavimas
Lėšų taupymo sumetimais, daugelis namų šiandien statomi be rūsio. Tačiau jo atsisakyti neverta – juk čia ir be papildomų energijos sąnaudų visus metus laikysis kelių laipsnių šiluma. Iš tikrųjų namas be rūsio – ...  Toliau »
Olandiškos krosnys
Olandiška krosnis – neabejotinai vienas iš geriausių, jei ne pats geriausias, šildymo medžio malkomis arba anglimi įrenginių. Tai – daugiakanalė lėto degimo krosnis su vertikalia dūmų apytaka. Šios krosnys sėkmingai ...  Toliau »
Pirtis tinka ne visiems
Pirtyje jungiasi keturios stichijos, keturios pamatinės gamtos jėgos – ugnis, vanduo, oras ir žemė. Harmoninga ta pirtis, kurioje kiekvienos stichijos yra tiek, kiek reikia: tuomet ji atpalaiduoja, numalšina stresą, išvalo odą, gerina ...  Toliau »
Tarytum mieste, tarytum kaime
Vieniems naujas namas – svajonės išsipildymas, kitiems – statusas, prabangos reikalas, dar kitiems – pabėgimas į kitokį gyvenimą, kitą pasaulį. Priežasčių išsikraustyti yra įvairiausių: viena iš svarbiausių – ...  Toliau »
Malkų dekoras
Galimybė malkų komponavimą paversti meno ir estetikos forma namams atrasta jau seniai: šiandien malkų kūrinius regime ne tik eksterjero, bet ir interjero erdvėse. Pjautos medienos paviršiaus tekstūra, įvairios formos pliauskų mozaikos žaismė ...  Toliau »
Židinys – erdvė, kur gimsta namų jaukumas
„Namo statyba – tikras iššūkis, ypač jei esate jauna šeima ir jau turite mažų vaikų. Visuomet svajojome namą pasistatyti patys. Šiandien džiaugiamės puikiu rezultatu – gyvename savo svajonių būste. Statybų ...  Toliau »
Valome kaminą, kol ne vėlu!
Suodžiais iš vidaus aplipęs kaminas – grėsmė visai šeimai ir jos turimam turtui. Nekreipdami dėmesio, nevalydami kamino, smarkiai rizikuojame. Beje, simbolinio valymo stuksenant per kaminą arba iš viršaus nuleidžiant ...  Toliau »
Virš sodybos – bepilotis orlaivis
Bepilotis orlaivis – kiekvienas orlaivis be įgulos (įskaitant ir žaislinius orlaivius bei aviamodelius), kurį galima valdyti nuotoliniu būdu arba kurio skrydis valdomas automatiškai, taip pat laisvojo skridimo orlaivis. Kažkada sukurtas karinei ...  Toliau »
Žmonės pievose, sodai miškuose
Kai sykį Švenčionėliuose užklausėme, ar kas nežino smagios sodybos netoliese, sulaukėme štai tokio atsakymo: „Gal ir žinome. Jei tik jums tinka molinis namas vidur nešienautos pievos, miške, kur nėra elektros...“ ...  Toliau »
Vandens gręžinys per vieną dieną
Kaip paprastai ir be didesnių išlaidų pasidaryti vandens gręžinį? Ar įmanoma jį sumeistrauti per dieną? Ar toks gręžinys aprūpins pakankamu vandens kiekiu? Pristatome Egidijaus Saikausko pasakojimą, po kurio, neabejojame, pranyks visos abejonės ...  Toliau »
Lauko židinys
Ugnis turi magiškų savybių. Tyliai rusenančių malkų liepsna ramina ir šildo. Matyt, dėl to daugelio poilsiautojų išvykos į gamtą neapsieina be vakarinio pašnekesio prie laužo. Ar būtina kažkur važiuoti, norint taip pailsėti? ...  Toliau »
Išsaugoti senąjį rėžį
Rimašių kaimas, įsikūręs Dieveniškių seniūnijoje, yra vienas iš tų trylikos rėžinių kaimų, kurie sutilpo šiame krašte, tekančios upės Gaujos slėnyje, ir kalvotose vietovėse, tarp Poškonių kaimo ir Dieveniškių ...  Toliau »
Visa tiesa apie šiaudinius namus
Nors, išgirdęs žodžių junginį „šiaudinis namas“, antakius pakelia ne vienas, žmonių, kurie visai nieko negirdėjo apie tokios rūšies statybą, liko nedaug. Šiaudinio būsto idėjai abejingų žmonių beveik nėra: vieni ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - Kitas »

Šiandien

  Lapkričio 16, penktadienis.
  Saulė teka 07:51, leidžiasi 16:15.
  Mėnulis teka 14:19, leidžiasi .
  Mėnulis Žuvyse 06.41, pilnėjantis, II ketvirtis.
  Edmundas, Gerdvilė, Gertrūda, Vaišvydas.
  Lapų diena. Tinkamas metas laistyti augalus, purkšti, tręšti, grėbti lapus, krauti kompostą. Nurinkite nukritusius lapus nuo besidriekiančių spygliuočių šakelių, nes po ilgesnio laiko pagels spygliai. Juos galima palikti po lapuočiais krūmais, ant gebenių, žiemių, pachisandrų. Iki pavasario lapai suirs ir virs trąšomis. Nepalanku genėti vaismedžius, krūmus, konservuoti, sandėliuoti daržoves.
  Jei lapkritis su saule – gera žiema bus, jei su dargana ir lietumi – žiemužė verks.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082