Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 7
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 2 (50)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 7
Sodo spalvos
Plačiau »

Mano sodyba

  Spausdinti
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - Kitas »
N Miškų apsupta vila
Trakų rajono miškuose pasislėpęs nuošalus Žvėryno kaimas. Net neįtartum, kad ten kažkur gyvena žmonės, nuostabia ramybe dvelkia tykios sodybos, nuo plento triukšmo ir automobilių srauto saugomos kelių kilometrų miško sienos... Miško ...  Toliau »
Tai įmanoma: daržas ant stogo
Birželio numeryje pasakojome apie neįprastą, dalinai šlaite įgilintą Kristinos ir Audriaus Čepulių namą. Šį kartą norime plačiau papasakoti apie daržą, vešliai žaliuojantį ant šio namo stogo. Vietoje įprasto stogo virš ...  Toliau »
Kregždės pastogėje: kovoti ar bičiuliautis?
Nors anksčiau tikėta, kad sodyboje apsigyvenusios kregždės namams atneša laimę, šiandien retas kuris apsidžiaugia, išvydęs pastogėje apsigyvenusią jų šeimyną. Kitose Europos šalyse ant pastatų stogų kregždėms įrengiami ...  Toliau »
Dūminės pirties palaima
Kartkartėmis vis sugrįžtame į „Vabalynę“, sveikos gyvensenos kaimo turizmo sodybą Šalčininkų rajone, netoli Turgelių. Jau rašėme apie lėtą ir tikrą sodybos gyvenimą bei vieną iš įdomiųjų jos pirčių – pirtį-jurtą. ...  Toliau »
Plytos iš molio: medžiagos, gamyba ir naudojimas
Nuo seno, dažniausiai kaimo vietovėse, tačiau taip pat ir miestuose, buvo naudojamos nedegtos molio plytos. Ir šiais laikais šis amatas nėra pamirštas. Tai – puiki medžiaga ne tik ūkiniams, bet ir gyvenamiesiems pastatams. Gaminant ...  Toliau »
Namas, pasislėpęs šlaite
„Mūsų planas buvo paprastas – rasti nevykusį sklypą ir jį realizuoti taip, kad įdomu ir gražu būtų ir mums patiems, ir visiems kitiems“, – sako Audrius Čepulis. Kristina ir Audrius Čepuliai, įsikūrę Gineitiškėse, Vilniaus ...  Toliau »
Klausimai specialistams. Valymo įrenginius teks pakeisti naujais (1 komentaras)
Šiuo metu rengiamas Nuotekų tvarkymo reglamento pakeitimo projektas. Keisis reikalavimai nuotekų valymui: kiekvienas individualaus namo savininkas 10-ies metų pereinamuoju laikotarpiu turės pasikeisti dabartinius valymo įrenginius į įrangą, valančią ...  Toliau »
Molis ir hidrolatai – unikali atgaiva mūsų odai
Žmonės nuo seno ieško būdų, kaip išsaugoti jaunystę ir grožį, ieško amžino gyvenimo paslapčių. Mūsų amžių greičiausiai atskleidžia oda, taigi ja rūpintis turėtume pirmiausia. Pirtyje molis kaip „kempinė“ Paskutiniu ...  Toliau »
Baldas, užaugęs miške
Prieš penkerius metus medžio pašaukimą pajutęs Darius Herkus džiaugiasi, kad jo darbas sutampa su pomėgiu. Jis į dirbtuves eina ir ąžuolo lentą ant staklių guldo su užsidegimu ir dideliu noru kuo labiau atskleisti medžio grožį. Pakalniškių ...  Toliau »
Sodyba su slaptais požemio turtais
Važiavome į Kėdainius. Nurodytu adresu turėjome atsidurti miesto centre. Vis dėlto patekome į gatvę, kurios šonuose rikiavosi individualūs namai su gražiai sutvarkytais kiemais. Kad patekome labiau į kaimą, o ne į miesto centrą, įsitikinome užsukę ...  Toliau »
Klausimai specialistams. Mažiausias galimas sklypas namo statyboms
Planuojate statyti namą ir ieškote tinkamo sklypo? Tikriausiai net nepagalvojate, kad galite nusipirkti per mažą, kuriame tiesiog negalėsite pasistatyti namo. Prieš pirkdami pasidomėkite, koks mažiausias sklypo dydis, kuriame galimos individualaus ...  Toliau »
Druskos galios: kad oda švytėtų
Ne tik kūną, bet ir sielą išvalančioje lietuviškoje pirtyje naudojama daug įvairiausių priemonių, švarinančių kūną. Vienas iš jų – druska. Taigi, kuo druska naudinga mūsų organizmui ir kaip ją naudoti pirties procedūrose? ...  Toliau »
Rąstinio namo vertę lemia mediena
Daugelyje Europos šalių, ypač Skandinavijoje, žmonės vis dažniau renkasi gyventi mediniuose namuose. Rąstinukai tampa ne tik jaukiais svajonių namais, bet ir mokyklomis, darželiais, sodybomis bei, žinoma, pirtimis. Atsižvelgiant į tai, Lietuvos ...  Toliau »
Sodyba, Dangišku ūkeliu vadinama
Kartais gyvenime nutinka, kad, rodos, du visiškai skirtingi žmonės, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, susitinka ir padaro tai, ko nei vienas, nei kitas, būdami atskirai, nepadarytų. Taip nutiko Danguolei ir Vaidui, kai jie atrado vienas kitą. ...  Toliau »
Kiemo keliuko remontas
Kaip ir kiekvienais metais, nutirpus sniegui, atsiveria ant kelių ir keliukų dangos susiformavusios duobės. Dėl temperatūrų kaitos ir vyraujančios drėgmės, duobių pagausėja kiekvieną ankstyvą pavasarį. Šiemet jų ypač padaugėjo po ilgų rudens ir ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - Kitas »

Šiandien

  Liepos 23, pirmadienis.
  Saulė teka 05:14, leidžiasi 21:36.
  Mėnulis teka 18:02, leidžiasi 01:56.
  Mėnulis Šaulyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis liepos 19 d.
  Apolinaras, Brigita, Tarvilas, Gilmina
  Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti daržoves, vedančias vaisius virš žemės, vijoklinius augalus, sodinti braškių daigus, avietes, pjauti viską, kas greitai auga, naikinti kenkėjus, gyvenančius žemės paviršiuje, šaldyti vaisius, daržoves, rinkti vaistinius augalus (vaisius). Labai geras metas skiepyti vaismedžius akiavimo būdu. Auginiais dauginkite vaiskrūmius. Nuėmę ankstyvą derlių nelaikykite lysvių tuščių. Supurenkite dirvą ir pasėkite krapų, špinatų. Netinkama diena sėti ir pikuoti salotas, ravėti.
  Jei sliekai lenda iš žemės, bus lietaus.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082