Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 9
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 3 (51)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 81
Augalų pasaulis – Viendienės
Plačiau »

Mano sodyba

  Spausdinti
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - Kitas »
N Valome kaminą, kol ne vėlu!
Suodžiais iš vidaus aplipęs kaminas – grėsmė visai šeimai ir jos turimam turtui. Nekreipdami dėmesio, nevalydami kamino, smarkiai rizikuojame. Beje, simbolinio valymo stuksenant per kaminą arba iš viršaus nuleidžiant ...  Toliau »
Virš sodybos – bepilotis orlaivis
Bepilotis orlaivis – kiekvienas orlaivis be įgulos (įskaitant ir žaislinius orlaivius bei aviamodelius), kurį galima valdyti nuotoliniu būdu arba kurio skrydis valdomas automatiškai, taip pat laisvojo skridimo orlaivis. Kažkada sukurtas karinei ...  Toliau »
Žmonės pievose, sodai miškuose
Kai sykį Švenčionėliuose užklausėme, ar kas nežino smagios sodybos netoliese, sulaukėme štai tokio atsakymo: „Gal ir žinome. Jei tik jums tinka molinis namas vidur nešienautos pievos, miške, kur nėra elektros...“ ...  Toliau »
Vandens gręžinys per vieną dieną
Kaip paprastai ir be didesnių išlaidų pasidaryti vandens gręžinį? Ar įmanoma jį sumeistrauti per dieną? Ar toks gręžinys aprūpins pakankamu vandens kiekiu? Pristatome Egidijaus Saikausko pasakojimą, po kurio, neabejojame, pranyks visos abejonės ...  Toliau »
Lauko židinys
Ugnis turi magiškų savybių. Tyliai rusenančių malkų liepsna ramina ir šildo. Matyt, dėl to daugelio poilsiautojų išvykos į gamtą neapsieina be vakarinio pašnekesio prie laužo. Ar būtina kažkur važiuoti, norint taip pailsėti? ...  Toliau »
Išsaugoti senąjį rėžį
Rimašių kaimas, įsikūręs Dieveniškių seniūnijoje, yra vienas iš tų trylikos rėžinių kaimų, kurie sutilpo šiame krašte, tekančios upės Gaujos slėnyje, ir kalvotose vietovėse, tarp Poškonių kaimo ir Dieveniškių ...  Toliau »
Visa tiesa apie šiaudinius namus
Nors, išgirdęs žodžių junginį „šiaudinis namas“, antakius pakelia ne vienas, žmonių, kurie visai nieko negirdėjo apie tokios rūšies statybą, liko nedaug. Šiaudinio būsto idėjai abejingų žmonių beveik nėra: vieni ...  Toliau »
Fasado apdaila: ar verta rinktis medines dailylentes?
Pasakodami apie savo namo fasado apdailą, tinklaraščio „Statome namą“ autoriai Renata ir Laurynas aprašė viską, kas šovė į galvą: nuo labai paprastų ir, regis, akivaizdžių dalykų, iki to, kas ir jiems patiems buvo nauja. ...  Toliau »
Miškų apsupta vila
Trakų rajono miškuose pasislėpęs nuošalus Žvėryno kaimas. Net neįtartum, kad ten kažkur gyvena žmonės, nuostabia ramybe dvelkia tykios sodybos, nuo plento triukšmo ir automobilių srauto saugomos kelių kilometrų miško sienos... Miško ...  Toliau »
Tai įmanoma: daržas ant stogo
Birželio numeryje pasakojome apie neįprastą, dalinai šlaite įgilintą Kristinos ir Audriaus Čepulių namą. Šį kartą norime plačiau papasakoti apie daržą, vešliai žaliuojantį ant šio namo stogo. Vietoje įprasto stogo virš ...  Toliau »
Kregždės pastogėje: kovoti ar bičiuliautis?
Nors anksčiau tikėta, kad sodyboje apsigyvenusios kregždės namams atneša laimę, šiandien retas kuris apsidžiaugia, išvydęs pastogėje apsigyvenusią jų šeimyną. Kitose Europos šalyse ant pastatų stogų kregždėms įrengiami ...  Toliau »
Dūminės pirties palaima
Kartkartėmis vis sugrįžtame į „Vabalynę“, sveikos gyvensenos kaimo turizmo sodybą Šalčininkų rajone, netoli Turgelių. Jau rašėme apie lėtą ir tikrą sodybos gyvenimą bei vieną iš įdomiųjų jos pirčių – pirtį-jurtą. ...  Toliau »
Plytos iš molio: medžiagos, gamyba ir naudojimas
Nuo seno, dažniausiai kaimo vietovėse, tačiau taip pat ir miestuose, buvo naudojamos nedegtos molio plytos. Ir šiais laikais šis amatas nėra pamirštas. Tai – puiki medžiaga ne tik ūkiniams, bet ir gyvenamiesiems pastatams. Gaminant ...  Toliau »
Namas, pasislėpęs šlaite
„Mūsų planas buvo paprastas – rasti nevykusį sklypą ir jį realizuoti taip, kad įdomu ir gražu būtų ir mums patiems, ir visiems kitiems“, – sako Audrius Čepulis. Kristina ir Audrius Čepuliai, įsikūrę Gineitiškėse, Vilniaus ...  Toliau »
Klausimai specialistams. Valymo įrenginius teks pakeisti naujais (1 komentaras)
Šiuo metu rengiamas Nuotekų tvarkymo reglamento pakeitimo projektas. Keisis reikalavimai nuotekų valymui: kiekvienas individualaus namo savininkas 10-ies metų pereinamuoju laikotarpiu turės pasikeisti dabartinius valymo įrenginius į įrangą, valančią ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - Kitas »

Šiandien

  Rugsėjo 19, trečiadienis.
  Saulė teka 06:59, leidžiasi 19:25.
  Mėnulis teka 17:20, leidžiasi 00:31.
  Mėnulis Ožiaragyje, pilnėjantis, II ketvirtis.
  Arnulfas, Giedrė, Girvinas, Vilhelmina (Vilė), Vytė
  Šaknų diena. Galima sodinti medžius, krūmus, kasti šakniavaisius, sandėliuoti prieskonines daržoves. Persodinkite, dalinkite bijūnus, kitas daugiametes gėles, rabarbarus, rūgštynes. Išskirstykite senus kerus. Padaugintos daugiametės prigis, suvešės ir spės tinkamai pasiruošti žiemai. Sodinkite ar persodinkite dekoratyvius spygliuočius. Netinkama diena konservuoti derlių, genėti gyvatvores.
  Jei rudenį perkūnas griauna, tai žiemos nebus.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082