Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterija
Atsisiųsk žurnalą "Sodo spalvos" NEMOKAMAI!

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2017 m. Nr. 3 (47)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2017 m. Nr. 11
Mano sodyba
Plačiau »
2017 m. Nr. 78
Augalų pasaulis – Kambariniai medeliai
Plačiau »

Mano sodyba

  Spausdinti
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - Kitas »
N Klausimai specialistams. Kad ugnis šildytų, bet nenaikintų
Atvėsus orams, pasipylus krituliams, visi skubame į namus užkurti židinį ar krosnį. Smagu stebėti, kaip židinyje šoka liepsnos, o patalpoje pasklinda malkų traškėjimo garsas. Ugnis – šviesos ir šilumos teikėja, kaminas ...  Toliau »
Pasidaryk pats. Medienos vaškavimas
Vašku tinka dengti tiek niekuo nedažytą medieną, tiek poliruotą, beicuotą ar net dažais apdorotą medieną. Jis apsaugo nuo drėgmės, suteikia šilko švelnumą ir išsaugo natūralius medienos raštus jų nepaslėpdamas, o kartais ...  Toliau »
Kūryba iš armatūros siūlų
Žmogaus galimybės – neaprėpiamos: neįtikėtina, kokių galių savyje kartais galime atrasti. Žvelgiant į besišypsantį Anelės Araminienės veidą net nepagalvosi, kad šios garbaus amžiaus moters rankose metalinė armatūra lygiai taip pat, ...  Toliau »
Trinkelių tako priežiūra rudenį
Takai – svarbus sodybos arterijų tinklas, kuriuo nuolat vyksta šeimininkų bei jų svečių migracija. Šį kartą pakalbėkime apie šio tinklo priežiūrą rudenį: kuo ji skiriasi nuo pavasarinių švarinimo tradicijų, ir kodėl apskritai ...  Toliau »
Dekoratyvūs laiptai
Laiptai – funkcionali būsto dalis, retai išnaudojama tam, kad pagyvintų interjerą, suteiktų erdvei žaismės pojūtį. Tačiau verta išlaisvinti fantaziją ir ryžtis ryškiems laiptų dekoro projektams: laiptų paviršiaus plotas ...  Toliau »
Molinė giminės sodyba
Manto ir Rūtos Kriauzų sodybos, esančios Šaltinių kaime, Anykščių rajone, istorija prasidėjo nuo ateities vizijos, suvokimo, kad meilė ilgai gali būti gyva tik gyvoje erdvėje – giminės sodyboje. Anykščiuose kartu mokęsi, ...  Toliau »
Krosnys ir židiniai: įrengimo problemos ir klaidos
Negalima vertinti patalpų šildymo įrenginių pagal principą „dūmija – nedūmija“. Traukos problemos matyti iš karto, klaidos dėl šilumos izoliacijos tampa akivaizdžios po dviejų valandų, o konstrukcijos klaidos – ...  Toliau »
Klausimai specialistams. Ar reikia leidimo statinio griovimui?
Turbūt niekam ne naujiena, kad, norint statyti statinį, dažniausiai reikia parengti projektą ir gauti tokio statinio statybą leidžiantį dokumentą (SLD). Tačiau yra nustatyti atvejai, kai dokumentų reikia ir savininkui ar statytojui panorėjus nugriauti ...  Toliau »
Pirtis-jurta: garas su ibbdesign.com vilnos kvapu
Netoli Turgelių (Šalčininkų rajonas) įsikūrusi sveikos gyvensenos kaimo turizmo sodyba „Vabalynė“ – jau pažįstama mūsų skaitytojams. 2017 m. sausio mėnesio numeryje, pasakodami apie šios vietos atradimus, paminėjome ir ...  Toliau »
Pasidaryk pats. Pinučių tvora ir vartai
Tvora – architektūrinis sodybos elementas, suteikiantis estetinį pasigėrėjimą, saugumo jausmą, puošnumą, jaukumą ir atskiriantis kiemą nuo išorinės viešosios erdvės. Lietuvoje nuo seno susiklostė medinių tvorų tradicija. Jos ...  Toliau »
Grožis malkų rietuvėje
Visi, mėgstantys natūralų ugnies spragsėjimą, paprastai pasirūpina gausesnėmis malkų atsargomis. Kur susidėti malkas, kad jos, jei yra drėgnos, gerai išdžiūtų, o būdamos sausos – nesudrėktų? Siūlome ne tik praktiškas, bet ir estetiškas ...  Toliau »
Vėjas žolynuose, ąžuoluose ir žmonėse
Liepos vidurys. Tokiu metu mūsų pievose – pats džiugesys. Tų pievų apsuptyje, Petrelių kaime (Šilutės r.), gyvena menininkai Rimas ir Asta Pilibavičiai. Paskambinus dėl apsilankymo, atsiliepusi sodybos šeimininkė Asta tylomis išklauso ...  Toliau »
Kiemas – namai seniems daiktams
Seni, nebereikalingi, eilėse į šiukšlių konteinerį „laukiantys“ daiktai gali pavirsti originalia, akiai miela kiemo dekoracija. Juolab kad tokiai puošmenai nusibodus, nebus gaila ją išmesti ir sukurti kažką naujo. ...  Toliau »
Klausimai specialistams: Geriamojo vandens kokybė – šulinio savininko rūpestis
Gamtos stichijai parodžius savo galią, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) perspėja gyventojus, naudojančius geriamąjį vandenį iš šachtinių šulinių ar gręžinių, kad didelės liūtys ir potvyniai gali pabloginti šių ...  Toliau »
Laužavietė kieme: statybos
Nuo seniausių laikų žmones traukia ugnis. Nors ir turime visus civilizacijos teikiamus patogumus, vis tiek norime pasėdėti prie laužo, pasigrožėti ugnimi, pasikalbėti su namiškiais ar draugais, galbūt pasiruošti maisto „su dūmo kvapu“ ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - Kitas »

Šiandien

  Lapkričio 23, ketvirtadienis.
  Saulė teka 08:05, leidžiasi 16:06.
  Mėnulis teka 11:56, leidžiasi 20:00.
  Mėnulis Vandenyje 22:14, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis lapkričio 18 d.
  Adelė, Doviltas, Klemensas, Liubartė
  Šv. Klemensas, Žvejų diena. Lietuvos karių diena.
  Žiedų diena. Baltinkite medžius. Purenkite, kalkinkite dirvą, dezinfekuokite. Remontuokite, valykite, tvarkykite, vėdinkite namus, rūsius ir kitas patalpas. Nepalanku sėti, sodinti, laistyti.
  Blėstančios anglys prieš gerą orą žaruoja.

Apklausa

Ar užsisakytumėte elektroninę „Sodo spalvų” prenumeratos versiją?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082