Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 2
Sodo spalvos
Plačiau »
2017 m. Nr. 4 (48)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 79
Augalų pasaulis – Sodo genėjimas
Plačiau »

Mano sodyba

  Spausdinti
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - Kitas »
N Garsi tyla, arba laimė stiklainyje
Ar tyla gali būti garsi? Gali, tik klausytis reikia kitaip. Vida ir Simas Šatkauskai, gyvenantys Gailiakaimio vienkiemyje, Kėdainių rajone, savo sodybos tyloje atrado garsų pasaulį, įkvėpusį vidinę laimę ir ramybę. Galiausiai užgimęs noras šia ...  Toliau »
Kai namą graužia kinivarpos
Jau septynerius metus nuosavame rąstiniame name, vienoje iš Naujosios Vilnios (Vilnius) gatvių, gyvenantys Olesia ir Tengiz Narimanidzė neilgai jame buvo vieni. Nepageidaujami įnamiai, kurie ėmė graužti jų namo sienas, taip įsismarkavo, kad jaunai ...  Toliau »
Laiko pojūtis pirtyje
Tikriausiai ne kartą teko girdėti posakį, kad „laikas, praleistas pirtyje, neįskaičiuojamas į gyvenimo trukmę“. Vadovaujantis tokiu posakiu, norisi pirtyje pabūti ilgiau. Tačiau ar tai teisinga? Ar tai nepakenks sveikatai? Norint teisingai ...  Toliau »
Malūnas, regėjęs dvariškių gyvenimą
Pakruojo vėjo malūno sparnus sukdavę tolygūs vėjai, būdingi Lietuvos vidurio lygumos Mūšos–Nemunėlio žemumai, drauge aplankydavę ir visą Pakruojo dvarą. Šis, didžiausiu Lietuvoje tituluojamas, baronams fon Ropams priklausęs dvaro kompleksas ...  Toliau »
Betonas ir šaltis. Ar galima betonuoti žiemą?
Žiema yra žiema: šiuo metu vyrauja nepalankios sąlygos ne tik betonavimui, bet ir kitiems lauko darbams. Betonuoti žiemą – nepatogu, be to, šie darbai kainuoja daugiau. Vis dėlto dalis namų statytojų rizikuoja, skuba, nori „iškelti“ ...  Toliau »
Sodybą saugo patarškos
Namuose auginamos patarškos mūsuose vadinamos labai įvairiai – perlinėmis vištomis, pentandromis, amerikinėmis vištomis... Kartais sodybų šeimininkai jas meiliai sodybų sargėmis vadina, kadangi jos, kaip ir žąsys, pamačiusios ...  Toliau »
Kuo ugnelę pažarstysi...
Židinio priežiūra – nors nesudėtinga, vis dėlto reikalaujanti šiokio tokio įrankių arsenalo. Specialių įnagių prireiks ugniai prižiūrėti, naujoms malkoms ugnin įdėti, pelenams pašalinti, medienos žaliavai laikyti. Kadangi židinys ...  Toliau »
Gyvenimas sodyboje. Žvilgsnis į žemę, vandenį ir čiobrelius
Į savo sodybą Drąseikių kaime, Kauno rajone, teatro ir televizijos aktorė Daiva Rudokaitė paprastai skuba ir ilsėtis, ir darbuotis. Tačiau pernai vasarą čia ji užsukdavo tik „galvą išvėdinti“, „įsižeminti“, pasėdėti prie ...  Toliau »
Girliandų magija
Šviesa keičia erdvės atmosferą – tai žinoma kiekvienam. Tačiau ne kiekvienas gali nuspėti, kaip stipriai kambario įspūdį gali praturtinti paprasčiausia girlianda. Nebūtina formuoti įmantrios struktūros: minimalios pastangos duos jaukų, dekoratyvų, ...  Toliau »
Sniego užtvaros – nuošliaužų kontrolei
Stogo saugos sudėtinės dalys – sieninės ir stogo kopėčios, stogo tilteliai, sniego užtvaros, apsauginės tvorelės – dažnam yra žinomos, bet įrengiant stogą neretai pamirštamos arba pasirenkamos tik kelios. Šįkart norime aptarti ...  Toliau »
Žemaitukai – universalūs ponių klasės arkliukai
Žemaitukai yra viena iš seniausiai žinomų veislių Europoje, pripažinti saugotinais tarptautiniu mastu ir įtraukti į Pasaulio žemės ūkio gyvūnų įvairovės duomenų banką (FAO). Vidutinis eržilų aukštis yra 137 cm, kumelių – 135 cm. Dėl ...  Toliau »
Labas gyvenimas vidur girios
Jei kur nors pamatysite jauną, liauną, bet tvirtą ir smagią moteriškaitę, vilkinčią tautinę samanų spalvos suknią ligi žemės ir traukiančią sutartinę, lengvai skambant per liemenį perjuostam būgnui, žinokite, greičiausiai tai – Milda Petkevičienė ...  Toliau »
Kai namus tenka dalytis su ibbdesign.com pelėsiu...
Pelėsis – tai didelės drėgmės ir žemos temperatūros pasekmė. Apsigyvena jis tuose namuose, kurie mažai ar visiškai nevėdinami, kurių kambariuose – šalta, drėgna, ir kurių sienos apšiltintos nekokybiškai, o nuolatinis ...  Toliau »
Klausimai specialistams. Kad ugnis šildytų, bet nenaikintų
Atvėsus orams, pasipylus krituliams, visi skubame į namus užkurti židinį ar krosnį. Smagu stebėti, kaip židinyje šoka liepsnos, o patalpoje pasklinda malkų traškėjimo garsas. Ugnis – šviesos ir šilumos teikėja, kaminas ...  Toliau »
Pasidaryk pats. Medienos vaškavimas
Vašku tinka dengti tiek niekuo nedažytą medieną, tiek poliruotą, beicuotą ar net dažais apdorotą medieną. Jis apsaugo nuo drėgmės, suteikia šilko švelnumą ir išsaugo natūralius medienos raštus jų nepaslėpdamas, o kartais ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - Kitas »

Šiandien

  Vasario 26, pirmadienis.
  Saulė teka 07:16, leidžiasi 17:49.
  Mėnulis teka 13:16, leidžiasi 04:59.
  Mėnulis Vėžyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis vasario 23 d.
  Aleksandras, Aleksas, Aurimė, Izabelė, Jogintas, Sandra.
  Lapų diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (svogūnus, krapus, salotas, išskyrus gūžines), augančias šildomame šiltnamyje ar ant palangės, laistyti kambarinius augalus. Tamsiame rūsyje ar sandėliuke želdinkite cikorijas žiemos stalui paįvairinti. Atrinkite stambesnius, neišsišakojusius šakniavaisius ir laikykite gilioje dėžutėje, smėlyje ar žemėje. Netinkama diena sėti vijoklinius augalus.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082