Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1 (83)
Augalų pasaulis – Pavasariniai žalumynai
Plačiau »
2018 m. Nr. 4 (52)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2019 m. Nr. 2
Sodo spalvos
Plačiau »

Mano sodyba

  Spausdinti
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - Kitas »
N Jei ne vaikai, nebūtų ir sodybos
Trakų rajone, Skersabalės kaime, gyvenanti Jurgitos ir Giedriaus šeima iš buto Vilniuje į rąstinį namą išsikraustė dėl vienos svarbios priežasties: trūko erdvės. Realybė buvo tokia: septyni žmonės ir šuo trijų kambarių bute. ...  Toliau »
Galovėjai iš Gelvonėlių
Galovėjai – viena iš seniausių mėsinių galvijų veislių, iš vietinių galvijų išvesta Šiaurės Škotijoje. Jie minta vien tik žole, racionui nereikalingi jokie papildomi pašarai, tačiau jų mėsa – aukščiausios ...  Toliau »
Išsipūtė laminatas. Ką daryti?
Grindų laminatas jau seniai karaliauja daugelyje butų ir namų. Pasirinkimų gausa ir įvairovė leidžia jį pritaikyti bet kokio stiliaus interjere. Priklausomai nuo klasės, jis atsparus trinčiai ir laidus šilumai, tačiau kartais nukenčia nuo drėgmės. ...  Toliau »
Grunto tyrimas: būtinybė ar pasirinkimas?
Planuojate statyti namą? Tikriausiai daugiausiai galvojate apie namo projektą, kitų pastatų išdėstymą sklype, svarstote galimybę įsirengti rūsį ir dar apie daug ką galvojate... Tačiau retam kuriam topteli mintis visų pirma ištirti sklypo ...  Toliau »
Tinklaraštis apie gyvenimą saloje
Sarema. Trečia pagal dydį Baltijos jūros sala, kurios andainykščių gyventojų kovos su vikingais aprašytos sagose. O vidur tos salos – Martyno sodyba, kurios dabartinis šeimininkas – šokėjas Ivaras. Šiuo metu ...  Toliau »
Molio ir šiaudų namas: privalumai ir trūkumai
Šiaudinių namų statyba mano gyvenime svarbią vietą užima jau gerą dešimtmetį. Ne vienerius metus intensyviai ir profesionaliai darbuojuosi vien tik su ekologiškais statiniais, daugiausia – šiaudiniais.   Šiaudinis ...  Toliau »
Varvekliams – ne!
Šaltasis sezonas gali būti sunkus mūsų būstams tiesiogine šio žodžio prasme – varvekliai gali tiesiog apgulti stogo kraštą ir tapti pavojingi ne tik stogo konstrukcijai, bet ir namiškiams, o užšalęs vanduo vamzdžiuose ...  Toliau »
Ar dažyti plytas?
Plytos – ilgaamžė, savo natūralią spalvą turinti statybinė medžiaga. Dabartinėje rinkoje atspalvių paletė plečiasi, tačiau vis tiek dažnam kyla mintis tiek interjero, tiek eksterjero plytų objektams suteikti išskirtinį, neįprastą, dekoratyvesnį ...  Toliau »
Šildymas elektra: pliusai ir minusai
Šildymas elektra, be jokios abejonės, nėra pigus šildymo būdas. Gal net vienas iš brangiausių. O ir sodybų šeimininkų, pasirinkusių šį šildymo būdą bent kaip dalinį sprendimą, yra nedaug. Vis dėlto kartais tam ...  Toliau »
Žemėje – molio lobiai
Jūratės ir Gedimino Vasiliauskų kelias link nuosavos sodybos, molinio namo, žmonių elgesio padiktuoto užsiėmimo, nebuvo nei vingiuotas, nei sunkus: jis klostėsi natūraliai, iš lėto, tarsi savaime. Kitais metais jau 8–ąjį sezoną skaičiuosianti ...  Toliau »
Tėvai, šuo ir vaikas
Turbūt nėra vaiko, kuris vaikystėje nebendravo su šunimi. Jei nuolat neturėjo, tai bent per vasaros atostogas kaime su juo žaidė.   Šunys ir vaikai greit suranda bendrą kalbą. Gal todėl, kad jų pasaulio suvokimas panašus, ...  Toliau »
Stovas Kalėdų eglutei
Kalėdų eglutė – svarbi žiemos švenčių dalis. Priklausomai nuo požiūrio ir galimybių, žmonės puošia savo būstus dirbtinėmis arba gyvomis eglutėmis. Jų pastatymui kambaryje reikalingas stovas, kurį galima nusipirkti arba pasigaminti ...  Toliau »
Pajūris, priklausantis avims
Tikriausiai ir jums teko sutikti žmonių, kurie, kad ir kur būtų, geba išsyk aplink save susikurti savo pasaulėlį: jaukius namus, mėgstamo darbo vietą, draugišką kaimynystę. Nuo jų sklinda ramybė, laisvė. Jiems viskas įdomu, viskas rūpi. ...  Toliau »
Šilumą akumuliuojančios krosnies su duonkepe naudojimo instrukcija
Kaip naudotis ir prižiūrėti šilumą akumuliuojančią krosnį su duonkepe, kad ji tarnautų dešimtmečius, pasakoja krosnininkas Aleksandr Vika. •    Jeigu krosnis nauja, ką tik pastatyta, prieš naudojimą ji išdžiovinama. ...  Toliau »
Krosnys iš automobilio ratlankių
Krosnis iš automobilių ratų diskų yra pajėgi sušildyti 15–16 kvadratinių metrų kambarį, pirties krosnį arba atlikti nebrangios viryklės vaidmenį. Svarbiausia jos teigiama savybė yra gamyba iš aukštos kokybės medžiagos ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - Kitas »

Šiandien

  Vasario 19, antradienis.
  Saulė teka 07:32, leidžiasi 17:35.
  Mėnulis teka 17:14, leidžiasi 07:45.
  Mėnulis Mergelėje 16:47. Pilnatis 17:53.
  Butmantas, Konradas, Šarūnas, Nida, Zuzana.
  Šaknų diena. Prasideda pilnatis, todėl augalų geriau nejudinkite. Kraukite komposto, mėšlo krūvas. Augalus, turinčius silpnas šaknis, tręškite. Šią dieną gydomųjų augalų šaknų preparatai yra ypač veiksmingi. Nerekomenduojama kirsti medžių, krūmų, genėti gyvatvorių.
  Kai vasario mėnesį pučia šiaurės vėjas, bus gražūs javai ir daug šieno.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082