Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 4
Sodo spalvos
Plačiau »
2019 m. Nr. 1 (53)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2019 m. Nr. 1 (83)
Augalų pasaulis – Pavasariniai žalumynai
Plačiau »

Mano sodyba

  Spausdinti
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - Kitas »
N Plytelių pasirinkimo ir klijavimo dilema
Susiruošėte išsiklijuoti plytelėmis savo vonią arba virtuvę, o gal svetainę? Tam, kad darbai vyktų sklandžiai, neatsirastų netikėtumų, pirmiausia pasidomėkite pačiomis plytelėmis, jų tipais, rūšimis. Kartu įdėmiau apžiūrėkite kambarį, ...  Toliau »
Namo laiptai ir jų parametrai: tiesūs laiptai
Statydami nuosavą namą, savininkai vis dažniau renkasi kelių aukštų pastatą. Tokiu būdu net ir nedideliame žemės sklype galima turėti erdvų būstą. Aišku, kad norint patekti į antrą ir kitus aukštus bus reikalingi laiptai. Laiptai ...  Toliau »
Į pirtį – tik su pirties drabužiais
Praėjusių metų rugpjūtį supažindinome žurnalo skaitytojus su labai linksma, rūpestinga ir nuoširdžia pirtininke Milda Kregžde. Tuomet tik užsiminėme, kad ši pirtininkė ne tik vantomis pirtyje moka mojuoti, bet su adata ir audiniais moka ...  Toliau »
Toršeras iš skalbimo mašinos būgno
Nuo pat vaikystės Andrius Žilinskis turėjo hobį meistrauti iš medžio bei metalo. Dažniausiai tai būdavo paties sugalvotos idėjos, kartais – atrastos internete. Paprastai jam užtenka vieno žvilgsnio, ir jis jau įsivaizduoja, kaip būtų galima ...  Toliau »
Išorinių palangių montavimo klaidos
Pasikeitus ar sumontavus naujus langus, antras žingsnis – palangių montavimas. Prie lietaus nuvedimo sistemos, stogo spalvos priderintos išorinės palangės sukuria estetiškai visavertį vaizdą. Tačiau dažnai pasitaiko lauko palangių ...  Toliau »
Ar valgysime mediniu šaukštu?
Dabar visur pilna plastiko: ilgai nesvarstydami, parduotuvėse imame plonus maišelius ir krauname į juos produktus, valgome vienkartiniais šaukštais iš vienkartinių lėkščių. Daug plastiko buityje, dar daugiau atliekų ...  Toliau »
Kamščiai – medžiaga nevaržomai kūrybai
Kaunietis Ramūnas Žukauskas iš vyno ir šampano butelių kamščių gamina nuostabius dirbinius. Kamščiais išpuoštas ir meistro namų interjeras, ir kai kurios kiemo erdvės. Vieniems kamščiais išklijuotos ...  Toliau »
Tvoros estetika: originalūs sprendimai
Koks vaidmuo sodybos „veido“ formavime tenka tvoroms? Jei vieną iš jų nuspręsime sumūryti iš nekasdienių ir sienoms nebūdingų medžiagų, suteiksime jai įdomią spalvą, faktūrą ar išpuošime raštais – bendras ...  Toliau »
Jei ne vaikai, nebūtų ir sodybos
Trakų rajone, Skersabalės kaime, gyvenanti Jurgitos ir Giedriaus šeima iš buto Vilniuje į rąstinį namą išsikraustė dėl vienos svarbios priežasties: trūko erdvės. Realybė buvo tokia: septyni žmonės ir šuo trijų kambarių bute. ...  Toliau »
Galovėjai iš Gelvonėlių
Galovėjai – viena iš seniausių mėsinių galvijų veislių, iš vietinių galvijų išvesta Šiaurės Škotijoje. Jie minta vien tik žole, racionui nereikalingi jokie papildomi pašarai, tačiau jų mėsa – aukščiausios ...  Toliau »
Išsipūtė laminatas. Ką daryti?
Grindų laminatas jau seniai karaliauja daugelyje butų ir namų. Pasirinkimų gausa ir įvairovė leidžia jį pritaikyti bet kokio stiliaus interjere. Priklausomai nuo klasės, jis atsparus trinčiai ir laidus šilumai, tačiau kartais nukenčia nuo drėgmės. ...  Toliau »
Grunto tyrimas: būtinybė ar pasirinkimas?
Planuojate statyti namą? Tikriausiai daugiausiai galvojate apie namo projektą, kitų pastatų išdėstymą sklype, svarstote galimybę įsirengti rūsį ir dar apie daug ką galvojate... Tačiau retam kuriam topteli mintis visų pirma ištirti sklypo ...  Toliau »
Tinklaraštis apie gyvenimą saloje
Sarema. Trečia pagal dydį Baltijos jūros sala, kurios andainykščių gyventojų kovos su vikingais aprašytos sagose. O vidur tos salos – Martyno sodyba, kurios dabartinis šeimininkas – šokėjas Ivaras. Šiuo metu ...  Toliau »
Molio ir šiaudų namas: privalumai ir trūkumai
Šiaudinių namų statyba mano gyvenime svarbią vietą užima jau gerą dešimtmetį. Ne vienerius metus intensyviai ir profesionaliai darbuojuosi vien tik su ekologiškais statiniais, daugiausia – šiaudiniais.   Šiaudinis ...  Toliau »
Varvekliams – ne!
Šaltasis sezonas gali būti sunkus mūsų būstams tiesiogine šio žodžio prasme – varvekliai gali tiesiog apgulti stogo kraštą ir tapti pavojingi ne tik stogo konstrukcijai, bet ir namiškiams, o užšalęs vanduo vamzdžiuose ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - Kitas »

Šiandien

  Balandžio 23, antradienis.
  Saulė teka 05:58, leidžiasi 20:38.
  Mėnulis teka 00:22, leidžiasi 08:26.
  Mėnulis Šaulyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis balandžio 19 d.
  Adalbertas, Daugaudas, Jurgis, Jurga, Jurgita, Vygailė.
  Jurginės, Ganiklio diena. Anglų kalbos diena. Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena.
  Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite. Vežkite kompostą, mėšlą. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Naikinkite kenkėjus, gyvenančius žemės paviršiuje. Rinkite vaistinius augalus. Tvarkykite, valykite rūsius. Nerekomenduojama sodinti gūžinių salotų, ravėti.
  Per Jurgines griežčiausiai drausta judinti žemę – arti, akėti, sėti, kasti. Net kuolo į žemę įkalti nevalia.

Apklausa

Kur perkate sėklas?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082