Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterija
Atsisiųsk žurnalą "Sodo spalvos" NEMOKAMAI!

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2017 m. Nr. 3 (47)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2017 m. Nr. 78
Augalų pasaulis – Kambariniai medeliai
Plačiau »
2017 m. Nr. 11
Mano sodyba
Plačiau »

Naujienos

  Spausdinti
Išrinkime Lietuvos metų medį!
 

Šiemet pirmą kartą surengto Lietuvos metų medžio atrankos konkurso vertinimo komisija jau paskelbė 12 medžių, kurie varžysis antrajame etape. Dauguma jų – ąžuolai. Tai Alkų ąžuolas, Rykantų (Viktoro Bergo) ąžuolas, Bradesių ąžuolas, Elmės šešiakamienis ąžuolas, Gudlaukio ąžuolas, Jurgio Bielinio ąžuolas, Stelmužės ąžuolas ir Vienybės ąžuolas Žeimelyje. Dalyvauti konkurse taip pat atrinkta Papilės penkiolikakamienė liepa, Darželių kaimo drevėta pušis, Raganos uosis ir Raganų eglė – Raganų šluota. Išsamiau susipažinti su

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (10)

šiais medžiais galima konkurso organizatorių, Aplinkos ministerijos ir Lietuvos arboristikos centro, interneto svetainėse.

 


Raganos uosis
 
Dalyvauti konkurse buvo pateiktos 53 paraiškos. Pagal nuostatus vienas pareiškėjas galėjo siūlyti tik vieną medį. Lietuvos metų medį rinks visuomenė, nuo rugsėjo 5 iki spalio 10 dienos. balsuodama elektroninėje erdvėje. Jis bus paskelbtas spalio 17 dieną ir kitąmet dalyvaus Europos metų medžio konkurse.
Europos metų medžio konkursas čekų iniciatyva pradėtas rengti 2011 metais. Tuomet buvo išrinkta rumunų Lelicenio liepa, 2012-aisiais – vengrų Felsomocsolado liepa, 2013-aisiais – vengrų Egerio platanas, 2014-aisiais – bulgarų Sliveno guoba, 2015-aisiais – estų ąžuolas Saaremos saloje, šiemet – vengrų Bataszeko ąžuolas.
Lietuvos metų medžio atrankos konkurso tikslas – ne tik išrinkti metų medį, kuris atstovaus mūsų šaliai Europos metų medžio konkurse, bet ir pagerbti kitus vertingiausius šalies medžius, skleisti informaciją apie juos kaip regiono savitumo ir patrauklumo dėmenis.
 
Aplinkos ministerijos Komunikacijos skyrius
 
Balsuoti galite ČIA
 
 

Šiandien

  Lapkričio 23, ketvirtadienis.
  Saulė teka 08:05, leidžiasi 16:06.
  Mėnulis teka 11:56, leidžiasi 20:00.
  Mėnulis Vandenyje 22:14, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis lapkričio 18 d.
  Adelė, Doviltas, Klemensas, Liubartė
  Šv. Klemensas, Žvejų diena. Lietuvos karių diena.
  Žiedų diena. Baltinkite medžius. Purenkite, kalkinkite dirvą, dezinfekuokite. Remontuokite, valykite, tvarkykite, vėdinkite namus, rūsius ir kitas patalpas. Nepalanku sėti, sodinti, laistyti.
  Blėstančios anglys prieš gerą orą žaruoja.

Apklausa

Ar užsisakytumėte elektroninę „Sodo spalvų” prenumeratos versiją?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082