Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1 (53)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2019 m. Nr. 3
Sodo spalvos
Plačiau »
2019 m. Nr. 1 (83)
Augalų pasaulis – Pavasariniai žalumynai
Plačiau »

Naujienos

  Spausdinti
Didžiausiame pasaulyje žaliųjų idėjų konkurse laukiami ir lietuvių pasiūlymai
 

Didžiausiame pasaulyje žaliųjų technologijų (angl. cleantech) konkurse „Climate Launchpad“, kuriame dalyvauja 36 šalys, jau trečius metus savo idėjas pristatys ir lietuviai.

Programoje kviečiami dalyvauti visi neabejingi aplinkos apsaugai ir norintys pasaulį paversti žalesniu. Galimybės ir idėjos yra visiškai neribojamos. Programa atveria kelius visiems, norintiems įgyvendinti žaliąją verslo idėją ir prisidėti prie tvaresnio ir švaresnio pasaulio. Iš anksto dalyviams nėra formuojamos jokios užduotys ar spręstinos problemos. Laukiamos visos idėjos: ar tai būtų siekis įvesti ekologinius pokyčius maisto pramonėje, ar mažinti atliekas ir užterštumą, tausoti natūralius resursus, ar noras užtikrinti kuo platesnį švaraus oro, švaraus vandens ir švarios energijos prieinamumą. Galimybės dalyviams yra beribės – svarbu, kad idėjos būtų susijusios su klimato kaita.

„Climate Launchpad“ programa vyksta trimis etapais. Pirmoji jos dalis – 2 dienų trukmės mokymų stovykla (Bootcamp) Lietuvoje, kurios metu dalyviai bus mokomi verslo vystymo pagrindų. Mokymu metu savo patirtimi dalinsis vienas iš programos kūrėjų Ron Bloemers, turintis daugiau nei 20 metų patirtį švariųjų technologijų ir atsinaujinančių energijos šaltinių srityje, taip pat ne kartą prisidėjęs kuriant pasaulinę šlovę pelniusius žaliuosius startuolius. Vėliau dalyvių lauks intensyvios konsultacijos ir net 6 mokymų sesijos, kurių metu lektoriai ir verslo atstovai padės sukurti efektyvų verslo modelį, apskaičiuoti svarbiausius finansinius rodiklius, įrodyti savo idėjos vertę ir naudą aplinkai, teisingai bendrauti su potencialiais klientais, ištobulinti idėjos pristatymą ir pasiruošti pristatyti ją komisijai nacionaliniame finale.

Geriausių TOP-3 idėjų Lietuvoje autoriai pateks į didįjį finalą, kuris vyks spalio 17 – 18 d. Limasol mieste, Kipre. Finalinio renginio metu geriausieji savo idėjas pristatys tarptautinei komisijai. Nugalėtojų laukia 18 mėnesių trukmės verslo akseleravimo programa žaliųjų idėjų vystymo verslo mokykloje „Climate-KIC Accelerator“. Pirmosios vietos nugalėtojui taip pat bus įteiktas 10.000 EUR piniginis prizas, antros vietos laimėtojui – 5.000 EUR, o trečios – 2.500 EUR piniginis prizas.

Lietuvių idėjos praėjusiais metais sulaukė sėkmės – siekis gaminti anglies pluoštą iš atsinaujinančių išteklių, celiuliozės ir lignino buvo pripažinta geriausia idėja „Tvarios gamybos sistemų“ kategorijoje ir pateko tarp TOP-15 geriausių idėjų Europoje. Taigi inovatyvių idėjų laukiama iš šiemet.

Visi, norintys dalyvauti programoje, kviečiami registruotis, net jei idėja dar tik sukasi galvoje ar yra užrašyta ant servetėlės. Svarbiausia yra tikėti ir norėti. Nacionalinė komisija geriausių idėjų autorius pakvies toliau vystyti savo idėją, padės tobulinti jos pristatymą. Visos idėjos laukiamos iki birželio 1 dienos internetu, adresu: http://climatelaunchpad.org/application-form/

Programoje dalyvauti gali fiziniai asmenys ir pradedančios įmonės, kurios veikia trumpiau nei metus, negauna ženklių pajamų ir neturi didelio klientų rato, dar nėra pritraukusios daugiau nei 200.000 EUR vertės investicijų, o konkursui pristatomos idėjos prototipo ar produkto dar nėra pardavusios komerciniais tikslais.

Konkursą Lietuvoje koordinuoja Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas.

 
 

Šiandien

  Kovo 19, antradienis.
  Saulė teka 06:24, leidžiasi 18:31.
  Mėnulis teka 16:07, leidžiasi 06:12.
  Mėnulis Mergelėje 03:41, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis kovo 14 d.
  Juozapas, Juozapatas, Juozas, Prutenis, Vilys, Vilė.
  Šv. Juozapas. Pempės diena. Kliento diena.
  Šaknų diena. Jei jau išėjęs pašalas, sodinkite vaismedžius, vaiskrūmius, dekoratyvinius augalus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, dauginkite krūmus atlankomis, persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Sėkite veją. Skiepykite. Daiginkite bulves. Vėdinkite patalpas. Tvarkykite sodą, patvorius, valykite patalpas. Nepatartina sėti ir sodinti salotų, genėti gyvatvorių, tręšti.
  Jei šią dieną giedra, galima tikėtis pieningų metų.

Apklausa

Kur perkate sėklas?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082