Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterija

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 12
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 82
Augalų pasaulis – Sodo ruošimas žiemai
Plačiau »
2018 m. Nr. 12
Mano sodyba
Plačiau »

Naujienos

  Spausdinti
Didžiausiame pasaulyje žaliųjų idėjų konkurse laukiami ir lietuvių pasiūlymai
 

Didžiausiame pasaulyje žaliųjų technologijų (angl. cleantech) konkurse „Climate Launchpad“, kuriame dalyvauja 36 šalys, jau trečius metus savo idėjas pristatys ir lietuviai.

Programoje kviečiami dalyvauti visi neabejingi aplinkos apsaugai ir norintys pasaulį paversti žalesniu. Galimybės ir idėjos yra visiškai neribojamos. Programa atveria kelius visiems, norintiems įgyvendinti žaliąją verslo idėją ir prisidėti prie tvaresnio ir švaresnio pasaulio. Iš anksto dalyviams nėra formuojamos jokios užduotys ar spręstinos problemos. Laukiamos visos idėjos: ar tai būtų siekis įvesti ekologinius pokyčius maisto pramonėje, ar mažinti atliekas ir užterštumą, tausoti natūralius resursus, ar noras užtikrinti kuo platesnį švaraus oro, švaraus vandens ir švarios energijos prieinamumą. Galimybės dalyviams yra beribės – svarbu, kad idėjos būtų susijusios su klimato kaita.

„Climate Launchpad“ programa vyksta trimis etapais. Pirmoji jos dalis – 2 dienų trukmės mokymų stovykla (Bootcamp) Lietuvoje, kurios metu dalyviai bus mokomi verslo vystymo pagrindų. Mokymu metu savo patirtimi dalinsis vienas iš programos kūrėjų Ron Bloemers, turintis daugiau nei 20 metų patirtį švariųjų technologijų ir atsinaujinančių energijos šaltinių srityje, taip pat ne kartą prisidėjęs kuriant pasaulinę šlovę pelniusius žaliuosius startuolius. Vėliau dalyvių lauks intensyvios konsultacijos ir net 6 mokymų sesijos, kurių metu lektoriai ir verslo atstovai padės sukurti efektyvų verslo modelį, apskaičiuoti svarbiausius finansinius rodiklius, įrodyti savo idėjos vertę ir naudą aplinkai, teisingai bendrauti su potencialiais klientais, ištobulinti idėjos pristatymą ir pasiruošti pristatyti ją komisijai nacionaliniame finale.

Geriausių TOP-3 idėjų Lietuvoje autoriai pateks į didįjį finalą, kuris vyks spalio 17 – 18 d. Limasol mieste, Kipre. Finalinio renginio metu geriausieji savo idėjas pristatys tarptautinei komisijai. Nugalėtojų laukia 18 mėnesių trukmės verslo akseleravimo programa žaliųjų idėjų vystymo verslo mokykloje „Climate-KIC Accelerator“. Pirmosios vietos nugalėtojui taip pat bus įteiktas 10.000 EUR piniginis prizas, antros vietos laimėtojui – 5.000 EUR, o trečios – 2.500 EUR piniginis prizas.

Lietuvių idėjos praėjusiais metais sulaukė sėkmės – siekis gaminti anglies pluoštą iš atsinaujinančių išteklių, celiuliozės ir lignino buvo pripažinta geriausia idėja „Tvarios gamybos sistemų“ kategorijoje ir pateko tarp TOP-15 geriausių idėjų Europoje. Taigi inovatyvių idėjų laukiama iš šiemet.

Visi, norintys dalyvauti programoje, kviečiami registruotis, net jei idėja dar tik sukasi galvoje ar yra užrašyta ant servetėlės. Svarbiausia yra tikėti ir norėti. Nacionalinė komisija geriausių idėjų autorius pakvies toliau vystyti savo idėją, padės tobulinti jos pristatymą. Visos idėjos laukiamos iki birželio 1 dienos internetu, adresu: http://climatelaunchpad.org/application-form/

Programoje dalyvauti gali fiziniai asmenys ir pradedančios įmonės, kurios veikia trumpiau nei metus, negauna ženklių pajamų ir neturi didelio klientų rato, dar nėra pritraukusios daugiau nei 200.000 EUR vertės investicijų, o konkursui pristatomos idėjos prototipo ar produkto dar nėra pardavusios komerciniais tikslais.

Konkursą Lietuvoje koordinuoja Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas.

 
 

Šiandien

  Gruodžio 12, trečiadienis.
  Saulė teka 08:33, leidžiasi 15:52.
  Mėnulis teka 12:00, leidžiasi 20:52.
  Mėnulis Vandenyje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gruodžio 7 d.
  Dagmara, Gilmintas, Vaigedė.
  Žiedų diena. Tinkamas laikas purenti kambarinių augalų žemę. Paruoškite žemės daigams sodinti. Stratifikuokite dekoratyvinių augalų sėklas. Sutvarkykite sodo inventorių, padargus, įrankius. Ruoškitės artėjančiai šventei. Valykite, tvarkykite namus.
  Trys dienos iki pilnaties – tinkamiausias metas kirsti kalėdines eglutes.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082