Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 7
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 80
Augalų pasaulis – Moliūginės daržovės
Plačiau »
2018 m. Nr. 2 (50)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Naujienos

  Spausdinti
Telšių bendruomenė kviečiama visuotinei „bijūnizacijai“
 

Rugsėjo 16 – ąją Žemaitijos sostinėje organizuojama šventinė talka „Telšių bijūnizacija“! Pradedama įgyvendinti klestinčių bijūnų vizija mieste. Telšiškiai raginami vienytis gražiai bendrystės idėjai –per vieną dieną mieste pasodinti įspūdingą kiekį bijūnų. Tiek daug, kad jau kitą vasarą jų žydėjimas taptų švente visai Žemaitijai ir Lietuvai.
Pirmąjį kartą bijūnas kaip miesto simbolis Telšiuose pasirodė 2009 m. tradicinės miesto šventės metu birželio mėnesį per Antanines. Šiemet miesto ir rajono gyventojai, įstaigos, įmonės, visuomeninės organizacijos bei visi, mylintys Telšius, kviečiami puoselėti idėją, jog Telšių gėlė – bijūnas – ir raginami dalintis bijūnų sodmenimis bei rugsėjo 16 dieną atvykti į šventę-talką kartu juos sodinti.
Šventės dieną skirtingose miesto erdvėse ne tik bus sodinami augalai, bet linksmins ir gerą nuotaiką kurs Telšių miesto atlikėjai, mažiesiems sodintojams vyks Telšių YAMAHA muzikos mokyklos pamokėlės, Telšių mamyčių klubo edukaciniai užsiėmimai. Išalkusius sodintojus organizatoriai vaišins kareiviška koše.
Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas atkreipė dėmesį, kad telšiškiai, suskubę paskelbti Telšius bijūnų sostine, netruko suprasti, jog didinga, nuostabiai kvepianti ir švelniais lyg šilkas žiedlapiais gėlė prisibeldė bemaž į kiekvieno širdį, todėl būtina tęsti tradiciją ir stengtis, kad bijūnų žiedais pasipuoštų visos viešosios erdvės mieste.
„Juos pasodinę, drauge auginsime, puoselėsime, mylėsime ir džiaugsimės gražiu savo miestu, bijūnų takais, skverais, gėlių žydėjimas taps tikra miesto šventės puošmena. Prisijungiant prie iniciatyvos kviečiame „bijūnizuotis“ ir padovanoti dovaną, kuri užauga“, – sakė vienas renginio iniciatorių Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Žebrauskas.
Artėjantį šeštadienį skirtingose miesto erdvėse (Masčio ežero pakrantėje prie Zakso kalno, Karinio miestelio teritorijoje, prie Žemaičių muziejaus „Alka“, Gedimino ir Džiugo gatvių sankryžoje, Žaliojoje gatvėje) ketinama pasodinti per 300 bijūnų sodinukų. „Dalį jų (kolekcinių bijūnų rūšių) įsigysime iš Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodo, kitus ketina padovanoti patys gyventojai. Kreipiuosi į kiekvieną ir kviečiu prisidėti prie puikios iniciatyvos pasodinant kuo daugiau bijūnų taip išpuoselėjant didžiausią šių nuostabių gėlių kolekciją Žemaitijoje, o gal ir Lietuvoje“, – kalbėjo rajono vadovas P. Kuizinas.
Tam, kad Telšiai visuomet skendėtų gėlėse ir viliotų praeivius svaiginančiais žiedų kvapais ypač stengiasi floristė Birutė Lekavičiūtė. Džiugina tai, kad jos sumanymui Telšius paversti bijūnų miestu pritarta ir iniciatyva įgauna pagreitį. „Norime gėlynais sukurti kuo daugiau mūsų miestą gražinančių akcentų. Klestinčių gėlynų miesto vizija atrodė labai patraukli, bet, suprantama, brangi. Pradėta galvoti, kaip kuo daugiau panaudoti daugiamečių žydinčių gėlių. Žemaitijoje labai mėgstami ir nuo seno plačiai auginami bijūnai. O ir Telšiuose kone prie kiekvieno namo puikuojasi jau daugelį metų augantys krūmai“, – pastebėjo B. Lekavičiūtė ir pridūrė, jog telšiškių širdys, kaip bijūnai (pinavijos): atkaklios, išdidžios, ištvermingos, romios ir atsidavusios, ilgaamžės, tvirtos. Jos moka mylėti ir būti ištikimos.
„Telšių bijūnizacija“ – ne įprastas bijūnų sodinimas, bet procesas, kuriantis socialinį, ekonominį potencialą, todėl susitikime ir susivienykime bendram tikslui jau rugsėjo 16 dieną.


Telšių kultūros centro inf.

 
 

Šiandien

  Liepos 21, šeštadienis.
  Saulė teka 05:11, leidžiasi 21:39.
  Mėnulis teka 15:47, leidžiasi 01:07.
  Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis liepos 19 d.
  Lionginas, Rimvydas, Rimvydė, Laurynas, Danielius
  Lapų diena. Galima sodinti, sėti, pikuoti lapines daržoves, pjauti veją, laistyti, rinkti sraiges, vaistinius augalus (lapus, stiebus). Galima raugti agurkus ir kitas daržoves greitam vartojimui. Visus dekoratyvinius augalus būtinai laistykite (aišku, jei nelyja). Juos kruopščiai prižiūrėkite. Nuolat šalinkite nužydėjusius žiedus, purenkite dirvą, naikinkite piktžoles, purkškite nuo ligų ir kenkėjų. Netinkamas laikas kirsti medžius, džiovinti vaisius.
  Jei varlės „dainuoja“, ryt bus giedra ir naktis žvaigždėta.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082