Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 80
Augalų pasaulis – Moliūginės daržovės
Plačiau »
2018 m. Nr. 5
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 1 (49)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Naujienos

  Spausdinti
Plinta nauja gerumo iniciatyva – dovanoti miestui medžius
 

Vienoje žaliausių Europos sostinių Vilniuje žalumos bus dar daugiau – šiemet mieste planuojama pasodinti per 5 tūkst. naujų medžių, iš jų daugiausiai gyventojų pamėgtame Vingio parke. Nemažai medžių miestui padovanoja įmonės bei gyventojai.

Pernai Vilniuje buvo pasodintas rekordinis skaičius naujų medžių – iš viso 3140, tačiau ir tai dar ne riba. Pasak Giedrės Čeponytės, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Želdynų  poskyrio vedėjos, šį pavasarį planuojama pasodinti apie 4360 naujų medžių, o rudenį – dar apie 650.

„Iš jų daugiausiai sodinsime nedidelių pušelių Vingio parke – iš viso apie 4 tūkst., siekiant atnaujinti Vingio parko medyną spygliuočiais, nes senosioms pušims jau apie 130 metų“, – sakė Želdynų poskyrio vedėja G. Čeponytė.

Vilniaus mieste daugiausiai sodinama liepų, klevų, šermukšnių, beržų. Labai daug sodinama ne tik medžių, bet ir dekoratyvinių krūmų – per šiuos metus jų planuojama pasodinti apie 1,6 tūkst.  

Vis aktyviau į miesto želdynų sodinimą įsitraukia ir įmonės bei gyventojai, o medžių dovanojimas miestui tampa nauja gražia tradicija. Medelių sodinimo akciją balandį surengė ir prekybos tinklo „Rimi Lietuva“ darbuotojai, nusprendę tokiu būdu paminėti Lietuvos valstybės šimtmetį.

„Daug galvojome, kaip galėtume prisidėti prie Lietuvos valstybės šimtmečio paminėjimo, ir nusprendėme įgyvendinti mūsų darbuotojų pasiūlytą idėją – padovanoti miestui šimtą medžių ir patys juos pasodinti. Šimtą beržų mūsų darbuotojai pasodino savivaldybės pasiūlytoje vietoje Verkių regioniniame parke, kuris tampa nauja gyventojų rekreacijos erdve“, – darbuotojų iniciatyva džiaugėsi prekybos tinklo „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Giedrė Buivydienė.

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės atstovės G. Čeponytės, daugiausiai medžių paskutiniu metu sodinama ties gyvenamaisiais rajonais bei daugiabučiais. Taip pat galvojama apie laipsnišką medžių pakeitimą senuosiuose Vilniaus rajonuose – Senamiestyje, Naujamiestyje, Žvėryne. Beje, pastebėta, kad prigyja net 97 proc. naujai pasodintų medžių.

 
 

Šiandien

  Gegužės 21, pirmadienis.
  Saulė teka 05:03, leidžiasi 21:29.
  Mėnulis teka 11:19, leidžiasi 02:14.
  Mėnulis Liūte, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 15 d.
  Vaidevutis, Valentas, Vydmina.
  Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena
  Vaisių diena. Galima sodinti, pikuoti daržoves, auginančias vaisius virš žemės (pomidorus, paprikas, baklažanus ir kitas), skiepyti vaismedžius (ypač akiavimo būdu), krauti kompostą, sėti, sėti javus, veją, rinkti vaistinius augalus (vaisius), šaldyti vaisius, daržoves. Netinkamas metas augalus tręšti, laistyti. Kai kurios obelys šiemet gali per gausiai žydėti. Tai nenaudinga, nes jos primegs daug vaisių užuomazgų. Turėdami laiko, dalį žiedų išskinkite ir pašalinkite per tankiai augančias šakeles. Tada reikės mažiau retinti užuomazgas. Nepalanku tręšti, laistyti.
  Šalta gegužė – metai derlingi.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082