Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 3 (51)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 11
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 11
Mano sodyba
Plačiau »

Sodo spalvų virtuvė

  Spausdinti
1 - 2 - Kitas »
Šventinis stalas – sveikuoliškas požiūris į tradicinius patiekalus
Artėjančios gražiausios metų šventės šeimininkes kasmet verčia sukti galvą, kaip namo sugužėjusius šeimynykščius sutikti prie šventinio stalo, kuris būtų ir skanus, ir netikėtas, ir tuo pat metu tradicinis. Iš ...  Toliau »
Lietuviai nukarūnavo majonezo marinatą mėsai – populiarėja žolelių bei įvairių uogų skoniai
Laiko taupymas ir skirtingų skonio poreikių patenkinimas – pagrindiniai uždaviniai, su kuriais turi susidoroti gamintojai, kad įtiktų reikliam vartotojui. Specialistų teigimu, smarkiai augančią maisto įvairovę įrodo skaičiai – per 40 metų ...  Toliau »
Artėjant Šv. Velykoms – persivalgymui sakome – ne!
Didžiausia pavasario šventė Šv. Velykos jau ne už kalnų, todėl pats laikas pagalvoti apie patiekalus, kurie šalia įvairiaspalvių margučių papuoš šventinį stalą. Sveikos mitybos propaguotojas bei jėgos sporto šakų ...  Toliau »
Marius Repšys atskleidė kaip švenčia ir kuo smaguriauja per Valentino dieną
Valentino diena paprastai neatsiejama nuo jaukaus pasibuvimo ir romantiškos vakarienės kartu – restorane ar namuose. O kaip šią dieną mini žinomas teatro ir kino aktorius Marius Repšys, sukūręs daug įspūdingų vaidmenų, iš ...  Toliau »
Žymių moterų receptai – šventiniam Kalėdų stalui
Be kokio saldumyno neįsivaizduojamas Šv. Kalėdų rytas? Gal tai – iš kartos į kartą perduodamas receptas, o gal – asmeninės kūrybos vaisius? Žiemos šventėms artėjant, paprašėme poros žinomų moterų pasidalinti saldžiais ...  Toliau »
Cepelinai su morkų įdaru (1 komentaras)
Dabar kasame morkas, išrūšiavus lieka nemažai morkų, kurias reikia greitai suvartoti, kitaip jos būdamos ne rūsyje suvys, todėl ir noriu pasiūlyti išsivirti cepelinų su morkomis. Mūsų šeimoje jie patys mėgstamiausi. Bulvių ...  Toliau »
Aguonų pyragas (3 komentarai)
Paprastas kaip trys kapeikos, prašmatnus kaip vakarinė suknelė...   500 g aguonų, 10 kiaušinių, 3–4 šaukštai džiūvėsėlių, 3 šaukštai miltų, 150 ...  Toliau »
Svarainiai – sirupui ir burokėliams
Perpjaunu per pusę svarainius, išimu sėklalizdžius. Iš švarios masės su elektrine sulčiaspaude išspaudžiu sultis. Įdedu cukraus ir maišau su mediniu šaukštu, kol ištirpsta. Jo dedu tol, kol matau, ...  Toliau »
Vegetariškas skanėstas
Morkų krepšeliai su vyšniomis   ...  Toliau »
Salotos „Žalioji miksė“ (1 komentaras)
Norėčiau „Sodo spalvų“ svetainės lankytojams pasiūlyti ekonomišką ir vasarišką mišrainę, kurią pavadinau „Žaliąja mikse“.   Jums reikės: ...  Toliau »
Pienių midus
Susigundžiau pabandyti išsivirti pienių medaus. Savo patirtimi noriu pasidalinti ir su „Sodo spalvų“ svetainės lankytojais.   Maždaug 1 litrui pienių medaus pagaminti reikia: 300 ...  Toliau »
Švelnūs citrininiai keksiukai (1 komentaras)
Artėjant Velykoms siunčiu receptą, kuris man pravertė praeitais metais, kai lyg tyčia nepavyko nudažyti kiaušinių. Tuomet pasitelkiau fantaziją ir ėmiau marginti keksiukus. Namiškiams patiko ši mintis ir saldūs „margučiai“. ...  Toliau »
Gardžių lietinių receptai (2 komentarai)
Soduose ištuštėjusios obelų šakos užsimena, kad rūsiuose tvyro rudeninis obuolių kvapas. O neretos šeimininkės ar šeimininko virtuvė skendi nuo obuolių pyragų ir gardžiausių kepinių aromatų. Obuoliais kvepiantis ...  Toliau »
Gaminame namuose: moliūgų ir cukinijų receptai (2 komentarai)
Štai kokių puikių moliūgų ir cukinijų receptų sulaukėme iš savo skaitytojų. Kviečiame visus išbandyti šiuos receptus ir nustebinti savo šeimą ar draugus. Linkime gero apetito ir šilumos!   Kreminė ...  Toliau »
Patisonai: sodinimas, auginimas, receptai (4 komentarai)
Praėjusį mėnesį „Augintojo patarimui“ rūpėjo, kaip auginate patisonus ir kokius patiekalus su jais gaminate?     Vilioleta Šulinskienė iš Kuršėnų dalinasi savo patirtimi:   Patisonai sėjami gegužės ...  Toliau »
1 - 2 - Kitas »

Šiandien

  Lapkričio 16, penktadienis.
  Saulė teka 07:51, leidžiasi 16:15.
  Mėnulis teka 14:19, leidžiasi .
  Mėnulis Žuvyse 06.41, pilnėjantis, II ketvirtis.
  Edmundas, Gerdvilė, Gertrūda, Vaišvydas.
  Lapų diena. Tinkamas metas laistyti augalus, purkšti, tręšti, grėbti lapus, krauti kompostą. Nurinkite nukritusius lapus nuo besidriekiančių spygliuočių šakelių, nes po ilgesnio laiko pagels spygliai. Juos galima palikti po lapuočiais krūmais, ant gebenių, žiemių, pachisandrų. Iki pavasario lapai suirs ir virs trąšomis. Nepalanku genėti vaismedžius, krūmus, konservuoti, sandėliuoti daržoves.
  Jei lapkritis su saule – gera žiema bus, jei su dargana ir lietumi – žiemužė verks.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082