Pradžia
Naujienos
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Sodo spalvų virtuvė
Klausk specialisto
Augalų katalogas

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2016 m. Nr. 7
Sodo spalvos
Plačiau »
2016 m. Nr. 1
Sodybos idėjos – Vaikų pramogos kieme ir sode
Plačiau »
2016 m. Nr. 72
Augalų pasaulis – Sausrai atsparus sodas
Plačiau »

Skaitytojų klubas

  Spausdinti

  Gražiausios orchidėjos

Orchidėjos - vienos gražiausių kambarinių gėlių. Jos džiugina akį savo puošniais žiedais. Galbūt ir Jūs auginate šias įspūdingo grožio gėles? Siųskite mums savo orchidėjų nuotraukas el. paštu svetaine@sodospalvos.lt, arba adresu Ateities g. 2A-1, LT-08333 Vilnius. Lauksime laiškų su nuotraukomis ir pasakojimais apie savo auginamas orchidėjas. Gražiausias patalpinsime svetainėje.
 

 Vitos Kulikauskienės orchidėjos
 
   
„Aš tiesiog jas myliu!“ – sako p. Natalija, atsiuntusi net šešias falenopsių nuotraukas:

 
„Sveiki, Kiek gražių orchidėjų čia pamačiau! Net suabejojau ar pateksiu tarp gražiųjų... Dievinu orchidėjas, turiu tris namie ir vieną darbe. Visos žydi, krauna pumpurus. Visi klausinėja, kaip man pavyksta jas tokias užauginti? Atsakau – aš tiesiog jas myliu!“
 
                                                                                                               Natalija Parfionova


„Mano orchidėja sukrovė 66 žiedus!“ - džiaugiasi Rasa.       

Eugenijos Kutiščevos iš Družų kaimo, Širvintų rajono užauginta orchidėja.

Alinos Akcijonaitienės atsiųsti žiedai

Net virsta nuo žiedų
„Ir mes norėtume pasidžiaugti orchidėja, kuri stebina jau antrus metus. Pernai, Motinos dienos proga, padovanojom Mamai šią orchidėją, stebinančią savo žiedų gausa. Į vazoną įdėjom 2 kg svarmenį, nes gėlė virsta iš vazonėlio. Šiuo metu žydi 89 žiedai, prieš porą savaičių nulaužiau vieną šaką, norėjau gražiau paremti šakas, (buvo dar 9 žiedai) deja... Pasigrožėkit ir Jūs.“

 Virginija Koreckienė


Pamilau
„Ir aš noriu pasidžiaugti savo gražuole. Šią gėlę gavau pernai sausio mėnesio viduryje  nuo bendradarbių. Visą laiką maniau, kad nesugebėčiau auginti ir puoselėti šių nuostabių gėlių, bet gavus dovanų šią gėlę iškart įsimylėjau. Ji numetė visus 15 žiedukų, bet po kurio laiko ji man išskleidė 46 žiedus, gaila tik, kad mano nuotraukoje ne visi žiedukai išsiskleidę. Labai myliu savo gėlę, netgi po to www.brennholz-deutschland.de įsigijau dar 4 orchidėjas“.

Imantė

Orchidėjos žiedų puokštė
Nepaprastu žiedynu - visa žiedų puokšte pradžiugino vilnietės Aldonos Šeštakauskienės auginama orchidėja falenopsis (Phalaenopsis). Tarp lapų išaugęs žiedynkotis šakojasi kelis kartus į 10 nevienodo dydžio šakų. Kiekviena šaka apkibusi žiedais. Viso jų - net 64. Šią orchidėją p. Aldona gavo dovanų per gimtadienį gegužės mėnesį. Nuo to laiko augalas vis dar žydi, ir žiedų vis daugėja. Dabar išsiskleidę visi pumpurai. Vasarą orchidėja stovėjo virtuvėje, kur ją apšviesdavo rytinė saulė. P. Aldona namuose augina 7 orchidėjas, 5 iš jų dabar žydi. Falenopsiai nereikalauja daug priežiūros, laistomi 2 kartus filtruotu vandentiekio vandeniu.

Mylimiausia gėlė
„Prieš du metus gavau dovanų žydinčią orchidėją su aštuoniais žiedais. Praeitais metais rugsėjo mėnesį ji  išleido dvi šakas ant kurių buvo po trylika žiedų. Peržydėjusi iš tų pačių šakų vėl išleido naujas šakeles ant kurių yra po septyniolika nuostabių žiedų. Dabar dar žydi ir leidžia naują šaką iš kamieno. Dar nežinau kiek bus žiedų. Laistau paprastu lietaus vandeniu ir tręšiu trąšomis“. 

Ramutė Šoliūnienė

Gražuolė
„Mano gražuolė šiuo metu pasipuošusi 48 žiedais. Gavau dovanų balandžio mėnesį žydinčią, tai dar pertraukos nebuvo. Tręšiu orchidėjų trąšomis ir Kemiros Delfanu“. 

 Inesa Ivinskaitė

Orchidėjos - mylimiausios gėlės
„Orchidėjos - mylimiausios mano ir mamos gėlės. Baltoji orchidėja yra sukrovusi apie 20 žiedų. Šią gėlę gavome dovanų prieš metus ir jau žydi antrą kartą. Tamsioji orchidėja žiedus krauna jau antrus metus ir kuo tolyn tuo daugiau žiedų. Šį kartą tiek sukrovė kad, net sunku suskaičiuoti, šakos susipynę, persipynę. Suskaičiavus 50 žiedų, pasimetu, net neįmanoma visų suskaičiuoti ir tikrai neteko matyti tokios orchidėjos, kad taip žydėtų“.

Orinta Jadovienė

Čempionė
„Dabar mano orchidėja turi 85 žiedus. Nufotografuota iš lauko, gal ji bus čempionė? Ji turės dar daugiau žiedų, nes nuolat krauna. Prieš tai ji buvo pasipuošusi kone šimtu žiedų. Tai mano gėlių užuolaida, nes būdama kambaryje nieko nematau. Kviečiu pasidžiaugti drauge!“.

Danutė Kunčienė iš Kauno

107 žiedai!
Orchidėjos, kaip ir daugeliui, man viena iš  gražiausiai žydinčių  gėlių.  Auginu 61 įvairiausių spalvų ir atspalvių  orchidėjų, iš jų 54 phalaenopsis. Šiuo metu savo žiedais džiugina  dvylika  orchidėjų, viena iš jų, nuotraukoje, sukrovė  vieną šimtą septynis(107) žiedus“.

Rolandas Felinskis

Nepatiko
„Noriu parodyti ir savo auginamą orchidėją. Orchidėjos anksčiau man nepatiko, tačiau gavau vieną dovanų, įkurtuvių proga. Gėlė turėjo 7 žiedelius. Kai žiedelių neliko, nukėliau ant palangės ir beveik pamiršau, kad turiu tokią gėlę, o ji man pradėjo krauti žiedus...Viso vienu metu žydėjo 29 žiedai, tada ir supratau, kodėl šios gėlės patinka... Ištraukiau ją į pačią matomiausią vietą ir dabar giminaičių prašau, kad man dovanotų orchidėjas ...“.

                                        Inga Kirdonienė

Karštas dušas mano gražuolei
„Gavau dovanų. Ji turėjo 3 žiedus. Ypatingos priežiūros tikrai nereikalauja. Laistau 1 – 2 kartus per savaitę, tiesiog leidžiu išdžiūti ir paskui gausiai palieju, regis augalui tai patinka. Taip pat pabandžiau ir visiška naujovę – karsta dušą orchidėjai – regis tai irgi veikia“.

Virginija Mačiulytė

Rezultatas
„Pamačiusi orchidėjų nuotraukas „Sodo spalvų“ žurnale, nusprendžiau atsiųsti savo tetos Pranutės Parulskienės gyvenančios Šilalėje, užauginto falenopsio nuotraukas. Gėlytę augina 2 metus ir štai koks puikus rezultatas“.

Danguolė Kasnauskienė

    Daugiau straipsnių
Komentarai
1 - 2 - Kitas»
Ineta 2013-12-29, 16:10
Sveki gal galetumete man padeti,as gavau phalenopsi dovanu su ziedais., po to ji zydejo tik po metu.Dabar jau kokie 2 metai nezydi,saknis ir lapus tik leidzia.Jau kokie trys menesiai kaip tresiu zydejima skatinanciom trasom ir nieko :( O taip noretusi pasidziaugti ir man savo gelytes ziedais :)
ramune 2013-01-24, 10:51
laba diena turiu dauk klausimu dabar likoisviso 6 archdejos zidet nezidi jau du metus bet isleido ant stiebo kai jums tiksliau pasakiti ataugaarvaikeli. gal galite patarti kuo geriau patresti ir ka dariti nuo baltu museliu aisku labai pamilau ses geles bet jos pas mane zusta ir atrodo viska darau kaip raso knygose ir internete labai liudna kad negaliu pasidziaukti ju ziedais kaip visi :(
IEVA 2012-08-01, 13:04
:D(fu)(super)(kvailas)(valio)GALA KAD NĖRA APIBUDINTA VISU ORCHIDĖJU SPALVOS(keista)(paraudes)(paraudes)
Ieva 2012-07-26, 07:53
Laima, galbut pas Jus namuose per mazas oro temperaturos skirtumas, diena/nakti, tas itakoja gelei nezydeti, siulau nakciai isnesti i balkona ar vesesne patalpa, kad paskatinti ziedkocio augima. Auginu sias geles jau nemazai metu ir sekmingai sekasi su jomis draugauti, turiu net kelias rusis. Galiu patarti auginimo klausimais, raugeviciute.ieva@gmail.com, rasykite :) sekmes!
laima 2012-07-22, 10:58
lau antri metai laukiu kada mano orchideja parodis stieba ant kurio turi pasirodyti ziedai,bet deje.....Lapai auga grazus,o pacio graziausio,ziedu!!!!!! neturim.Kas jai yra?O gal tokia rusys?bevaise?
irena 2012-05-11, 20:45
Sveikos mielosios,taip pat turiu orhidėją,nežinau, kokia liga užpuolė ir kaip jos atsikratyti,gal patartumėt.?O yra taip ,visa kaip medumi apipilta ir žiedai ir lapai iir nežinau,kas tai per liga.
lina 2012-02-22, 15:40
turiumini orchidėjytę Falenopsį.Ji zidi tiesiok fatastiskai(super)
silvija 2012-01-31, 11:54
man labai patinka
orchidejos!(laimingas)(laimingas)(laimingas)(valio
)
danguole 2010-11-05, 11:43
man patinka orchidejos turiu ju jau 4 bet dabar jos krauna ziedus ir graitai prades zideti(hi)(super)(valio)
regina 2010-10-17, 16:08
nežinau kodėl, labai nemėgstu šių gėlių...visomis progomis jų gaunu, nors visi žino, bet matyt specialiai man neša...jau turiu 5, visos peržydėjusios, bet nežinau, ar tas šakas nukirpti kur peržydėjo, ar laikyti kol pačios nuvys...į mėn. kartą pamerkiu visas į vadenį ir laikau visą dieną, paskui nuvarva...lapai pasakiški, naujus leidžia, bet...žiūriu vis į jas- gal pamilsiu...bet ką daryti su tais peržydėjusiais stagarais?
Karolina 2010-08-02, 10:05
aš šiandien padovanojau mamai orchidėją:D,bet nieko nenutuokiau kaip ją rūpintis(masto),pasiskaičiusi internete kapi iš tikrųjų reikia ją prižiūrėti manau bus visai lengva(ok),orchidėjos patys gražžiausi sutvėrimai žemėje(super)
Lina 2010-06-15, 13:45
as tai pat turiu orchideja ir gavau pernais metais su http://www.luckyrentals.co.nz/sale-cialis ziedais bet kai ji perzydejo iki siol ji nekrauna ziedeliu bet leidzia didelius lapus nzn ar kas jei netinka ir tresiu ir retai laistau nzn
regina 2010-06-05, 15:51
ar zidincia orchideja galima persodinti
lina 2010-05-04, 10:53
tureju 2 puikias gelites anksciau deje is tos dideles meiles ir rupescio persistengiau nemokejau ju auginti jos sunyko taciau mamos dienos proga gavau nauja phatenpolis labai ja sugau priziuriu daug skaitau kad ismokciau tinkamai augint ir kas zino gal ir as su savo gelyte nuotrauka idejus girsiuos kokia ji puiki uzaugo palinkekit man sekmes(ok)
Sigita 2010-03-06, 14:45
Nuostabios geles(super).Pastebejau,kad geriausiai jos auga tame kambaryje kuriame daugiausiai buna zmones,jos nori buti matomos,mylimos(paraudes).Auginkim sias nuostabias geles(hi)
Velniuke 2010-02-19, 16:10
ka man daryti turiu 8 falenopsio pumpurus ir vienas ju pakeite spalva, vietoj baltos grazios spalvos, jis pagelto... Patarkit ka nors aciu...
stanislava 2009-11-20, 13:43
Man nesiseka jas auginti.Kas galetu patarti?
Loreta 2009-11-06, 19:56
turiu fanelopsi ir noriu paklausti kokias zemes naudoti ir kada reiktu persodinti, ar būtina naudoti permatoma vazoneli.saknys išlindusios iš vazonėlio ar jau reiktu persodinti.kaip trešti ir kokias trašas naudoti. Ačių
audra 2009-10-16, 13:46
ka tik nusipirkau,ziuresiu kaip eisis draugauti su jom.
Diana 2009-10-09, 11:48
Sveikos mergaite,mano orchideju saknys lipa is vazonelio,nezinau ka su jomis daryti,patarkite prasom,laukiu laiskuciu i el.pasta .didelis aciu.
diana2271@gmail.com
1 - 2 - Kitas»
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*: El. pašto adresas:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Liepos 26, antradienis.
  Saulė teka 05:19, leidžiasi 21:30.
  Mėnulis leidžiasi 13:25.
  Mėnulis Jautyje 18:37, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 20 d.
  Daugintas, Joakimas, Eigirdė, Ona
  Šv. Ona
  Šaknų diena. Tinkamas metas ruošti kompostą, rauti, kasti šakniavaisius, nuimti antrąjį derlių, kovoti su žemėje besiveisiančiais kenkėjais, tręšti, kasti vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius. Ypač palanku rinkti ir džiovinti jaunus dilgėlių lapelius.
  Šv. Onos rasa negaivina, tik rugius gadina.

Apklausa

Ar turite lauko židinį?

Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082