Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 5
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 5
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  KURIAME GĖLYNĄ. O gal pertvarkyti senąjį?

Kartais dėl laiko ar vietos stokos naujo gėlyno kūrimo idėjos atsisakoma. Bet juk pokyčių norisi... Tokiu atveju galite pertvarkyti savo senąjį gėlyną.

Kada pertvarkyti seną gėlyną?


*Jei norite išsaugoti gėles, palaukite, kol jos sudygs. Balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje daugiametės sparčiai stiebiasi į viršų. Tada aiškiai matyti, kur kas yra.
*Netoli senojo gėlyno patieskite platų gabalą polietileno arba daržo plėvelės. Gėlių kerelius vieną po kito kaskite su dideliais žemių gumulais ir dėkite ant patiesalo. Jei bijote sumaišyti, ant kiekvieno užriškite lapelį su pavadinimu. Darbuokitės tol, kol gėlyne nebeliks augalų.
*Kitas etapas – žemės perkasimas ir gerinimas. Tik nepamirškite augalų. Sulaistykite juos vandeniu iš laistytuvo ir lengvai pridenkite daržo plėvele nuo vėjo ir saulės, kad nepadžiūtų.
*Tuščią gėlyną giliai perkaskite. Išrinkite augalų likučius, šaknis ir išneškite į komposto krūvą. Atsivežkite kelis karučius daržo žemės arba perpuvusio komposto. Paskleiskite visame plote ir giliai perkaskite. Šviežią mėšlą mėgsta ne visos gėlės.
*Perkasant gėlyno plotą galima padidinti arba, jei reikia, sumažinti, pakeisti jo formą.

Kaip sodinti senas gėles, kad gėlynas visiškai pasikeistų?

Pertvarkant gėlyną, negalima tų pačių rūšių augalų sodinti senose vietose. Kiekvienas augalas naujoje vietoje augs geriau. Jei plėstis nėra kur, užtenka kerelį patraukti į kurią nors pusę bent per metrą.
Jei gėlyno gerokai neišplėtėte, nesitikėkite susodinti visų iškastų gėlių. Sutankėjusios ir suaugusios daugiametės turi būti išskirstytos. Beveik visų rūšių gėles anksti pavasarį galima suskaidyti smulkiau. Kaip greitai kuri rūšis plinta, į kokio dydžio dalis skirstyti kerelį ir kokiais atstumais sodinti, galite iš anksto pasitikslinti žinynuose. Ne visas gėles padalinti lengva. Pavyzdžiui, raktažoles lengvai išskirstysite rankomis, astilbių ir flioksų šaknynams perpjauti reikės peilio, o dideliems viendienių kerams – net šakių.
Naujajame gėlyne sodinkite stiprias, gražiai atskirtas kerelių dalis. Nulūžusias šakeles, šakneles, smulkius likučius išmeskite į komposto krūvą. Mėgstamiausių gėlių galite pasodinti daugiau, o ne tokių mielų – mažiau. Tikrai nebūtina visų augalų palikti tiek, kiek buvo. Pakeitę proporcijas, būtinai pakeiskite ir išdėstymą. Tą, kas augo kairėje, galima perkelti į dešinę arba vidurį. Sukeitus vietomis ir pakeitus kaimynus, gaunami visai kitokie deriniai. Tad gėlyno vaizdas pasikeičia nepažįstamai. Atlikusias gėles galima kam nors padovanoti.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Gegužės 25, penktadienis.
  Saulė teka 04:58, leidžiasi 21:35.
  Mėnulis teka 16:30, leidžiasi 03:52.
  Mėnulis Svarstyklėse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis gegužės 22 d.
  Alvyda, Almantas, Danutė.
  Žiedų diena. Galima sodinti gėles, žiedinius kopūstus, brokolius, vazonines gėles, dėti kompostą, rinkti ir džiovinti vaistinių augalų žiedus. Vazoninius augalus, kuriuos apšviečia vidudienio saulė, užpavėsinkite užtraukdami užuolaidas. Balkonų loveliuose ar gėliapuodžiuose kurkite įvairius spalvingus dekoratyvinių augalų derinius. Netinkama diena tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisines daržoves, sėti pašarines žoles, laistyti.
  Jei gegužė šlapia ir vakarai rasoti – ruduo bus šieno turtingas.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082