Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Augalų katalogas
Klausk specialisto
Sodo spalvų virtuvė
Darbalaukio paveiksliukai
Savaitės darbai pagal Mėnulį

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2015 m. Nr. 4
Sodo spalvos
Plačiau »
Nr. 1
Sodybos idėjos – 118 idėjų
Plačiau »
2015 m. Nr. 1
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - Kitas »
Malkų žaismė
Nerandate tinkamos vietos suoleliui, o noras atsipūsti po sodo darbų ar ramiai pasigrožėti želdiniais neapleidžia? Paprasta idėja dažnai būna geniali: ne įprastiniai kelmai, dažnai atstojantys krėslus, o stambios malkų nuopjovos gali tapti sudedamąja ...  Toliau »
Da morto a orto
Milano parodoje „Fuorisalone“ kasmet pristatomi įvairių menininkų kūrybiniai projektai ir idėjos. Vienais metais startavo italų menininkų Peterio Bottazzi ir Denise Bonapace projektas „Da morto a orto“ („Nuo mirusio iki ...  Toliau »
Oranžinė – geros nuotaikos spalva
Oranžinė spalva sukelia laimės ir linksmumo pojūtį. Jai negali būti abejingas: arba myli, arba nekenti. Ši spalva traukia, jaudina, kaitina. Ji yra sugėrusi visą raudonos ir geltonos jėgą, tačiau švelnesnė. Žmonėms, kuriems didelis ryškios ...  Toliau »
Pasigaminkite pelenų šarmo (3 komentarai)
1/3 kibiro pripildykite medžių pelenų ir užpilkite karštu vandeniu, pamaišykite. Palaikę per naktį gausite šarmą. Nusilaužkite kelias pušų šakas ir mirkydami šarme apšlakstykite agrastų, serbentų krūmus. ...  Toliau »
Kiliminis paklotas pomedžiuose
Sukurti prabangų gėlyną po medžiais iš lengvai prižiūrimų augalų – nelengva misija. Žinoma, viskas įmanoma tuomet, kai dirbama su meile ir priežiūra yra tinkama. Vis dėlto daugelis žmonių pomedžiuose sodina kiliminius daugiamečius augalus, ...  Toliau »
Prieš pjaudami skiepūglius pažvelkite į termometrą
Kartais sodininkai sulaukę obuolių derliaus būna nepatenkinti jų skoniu, o kartais prisisodina per daug vienodų veislių. Tai dvi priežastys, dėl kurių vertėtų pagalvoti apie skiepijimą. Žiemą, kai temperatūra ne žemesnė kaip –4°C, pjaunami ...  Toliau »
Plaštakiškųjų klevų kolekcija Ukmergės mieste
Plaštakiškuosius klevus žinome kaip jautrius ir reiklius augalus. Dažnai bijome juos pirkti, sodinti – juk nežinia, kokie šalčiai paspaus. Vis dėlto prisijaukinti šiuos gražuolius galima – tai įrodė Irena Kamenskienė ...  Toliau »
N Birus sodas
Sodo kampelis, sukurtas naudojant birias medžiagas (žvirgždą, skaldą), sukelia natūralumo įspūdį. Sklypas netenka sunkumo, atrodo neperkrautas detalėmis.   Patogu ir patrauklu ...  Toliau »
Kininių miskantų karalystėje
Ryki miestelyje įsikūrusio medelyno „Daglezja“ savininkų Artūro ir Malgožatos Maj sodyboje, nedideliame arboretume, sukauptos dvi išskirtinės kolekcijos – skiepytų žemaūgių ir nykštukinių spygliuočių bei kininių miskantų ...  Toliau »
Pasimatymas su ateities gėlėmis
Pasiruošimai paskutiniam rubrikos „Vienmečių spindesys“ straipsniui užtruko ilgiau, nei tikėtasi. Vienmečių daug, o per metus apžvelgta tiek mažai – vos 11 augalų. Kas gi bus tas dvyliktasis?.. Po ilgų svarstymų nuspręsta aptarti ...  Toliau »
Juodoji magija
Kvepiantis, tirpstantis burnoje... Ir kaipgi gali atsispirti juodajam šokoladui?! Bėda skaičiuojantiems kalorijas. Šokoladiniai augalai – tai nulis kalorijų, bet beveik kiekvieno didesnio veislyno darbuotojų galvos skausmas. Kodėl? ...  Toliau »
Greitai augantys medžiai ir krūmai
Pasakodami jums, mieli skaitytojai, apie dekoratyvinius medžius ir krūmus mūsų žurnale paprastai akcentuojame tuos žaliuosius draugus, kurie auga lėtai arba būna maži, nes daugelis savo sklype dažniausiai norite jų sutalpinti kuo daugiau. Kartais sulaukiame ...  Toliau »
Lantanų paslaptys
Lantana. Ne iškart pasiryžau šią gėlę įtraukti į metų temą „Vienmečių spindesys“. Vieni augintojai ją linkę priskirti prie kambarinių augalų, o kiti ginčysis, kad tai – daugiametė. Tiesa, su kai kuriomis išlygomis: ...  Toliau »
Ką slepia vaisių mumijos?
Iš istorijos pamokų nemažai žinome apie senovės civilizacijose paplitusį žmonių mumifikavimą. O ką mes esame girdėję apie vaisių mumijas? Ar jas taip pat reikia palikti „amžinajam gyvenimui“, o gal atvirkščiai? ...  Toliau »
Ruduo puošiasi chrizantemomis
Rudeniui baigiantis, kur ne kur dar matome sode ar šiltnamiuose nepaliaujamai žydinčias chrizantemas. Nors temperatūra jau žema ir dienos trumpos, jos tebedžiugina puošniais žiedais. Augintojai žino, kokia didelė šių gėlių vairovė. ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - Kitas »

Šiandien

  Balandžio 1, trečiadienis.
  Saulė teka 06:51, leidžiasi 19:56.
  Mėnulis teka 16:51, leidžiasi 05:42.
  Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis kovo 27 d.
  Dainora, Rimgaudas, Teodoras.
  Juokų (melagių) diena. Pasaulinė paukščių diena. Didysis trečiadienis.
  Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves. Jei jau išėjęs pašalas sodinkite medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, persodinti kambarines ir balkono gėles. Netinkamas metas sėti ir sodinti salotas, genėti gyvatvores, tręšti. Dauginkite krūmus atlankomis, skiepykite. Daiginkite bulves. Tvarkykite sodą, patvorius, valykite patalpas.

Apklausa

Kaip vertinate žurnale „Sodo spalvos“ publikuojamus mėnesio darbus?
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435