Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Augalų katalogas
Klausk specialisto
Sodo spalvų virtuvė
Darbalaukio paveiksliukai
Savaitės darbai pagal Mėnulį

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2014 m. Nr. 4
Žolynų žurnalas
Plačiau »
Nr. 67
Augalų pasaulis – Užrašai apie pomidorus
Plačiau »
2015 m. Nr. 2
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - Kitas »
N Birus sodas
Sodo kampelis, sukurtas naudojant birias medžiagas (žvirgždą, skaldą), sukelia natūralumo įspūdį. Sklypas netenka sunkumo, atrodo neperkrautas detalėmis.   Patogu ir patrauklu ...  Toliau »
Kininių miskantų karalystėje
Ryki miestelyje įsikūrusio medelyno „Daglezja“ savininkų Artūro ir Malgožatos Maj sodyboje, nedideliame arboretume, sukauptos dvi išskirtinės kolekcijos – skiepytų žemaūgių ir nykštukinių spygliuočių bei kininių miskantų ...  Toliau »
Pasimatymas su ateities gėlėmis
Pasiruošimai paskutiniam rubrikos „Vienmečių spindesys“ straipsniui užtruko ilgiau, nei tikėtasi. Vienmečių daug, o per metus apžvelgta tiek mažai – vos 11 augalų. Kas gi bus tas dvyliktasis?.. Po ilgų svarstymų nuspręsta aptarti ...  Toliau »
Juodoji magija
Kvepiantis, tirpstantis burnoje... Ir kaipgi gali atsispirti juodajam šokoladui?! Bėda skaičiuojantiems kalorijas. Šokoladiniai augalai – tai nulis kalorijų, bet beveik kiekvieno didesnio veislyno darbuotojų galvos skausmas. Kodėl? ...  Toliau »
Greitai augantys medžiai ir krūmai
Pasakodami jums, mieli skaitytojai, apie dekoratyvinius medžius ir krūmus mūsų žurnale paprastai akcentuojame tuos žaliuosius draugus, kurie auga lėtai arba būna maži, nes daugelis savo sklype dažniausiai norite jų sutalpinti kuo daugiau. Kartais sulaukiame ...  Toliau »
Lantanų paslaptys
Lantana. Ne iškart pasiryžau šią gėlę įtraukti į metų temą „Vienmečių spindesys“. Vieni augintojai ją linkę priskirti prie kambarinių augalų, o kiti ginčysis, kad tai – daugiametė. Tiesa, su kai kuriomis išlygomis: ...  Toliau »
Ką slepia vaisių mumijos?
Iš istorijos pamokų nemažai žinome apie senovės civilizacijose paplitusį žmonių mumifikavimą. O ką mes esame girdėję apie vaisių mumijas? Ar jas taip pat reikia palikti „amžinajam gyvenimui“, o gal atvirkščiai? ...  Toliau »
Ruduo puošiasi chrizantemomis
Rudeniui baigiantis, kur ne kur dar matome sode ar šiltnamiuose nepaliaujamai žydinčias chrizantemas. Nors temperatūra jau žema ir dienos trumpos, jos tebedžiugina puošniais žiedais. Augintojai žino, kokia didelė šių gėlių vairovė. ...  Toliau »
Nusileido mėnulis ant žemės
Mėnulis – nakties žibintas, išblaškantis tamsybę. Sferos forma daug kur laikoma gyvenimo ciklo simboliu (gimimas–mirtis, kilimas–nusileidimas). O kas yra mėnulio vartai? Susidūrusieji su aplinkos dizainu pasakys, kad ...  Toliau »
Kada ir kaip sodinti medžius ir krūmus
Remdamasis savo ir daugelio kitų sodininkų patirtimi, manau, jog rinktis sodinukus geriausia rudenį, nes tuo metu yra kur kas lengviau įvertinti jų kokybę. Be to, ir asortimentas būna didesnis. Sodinukai dar turi sveikus lapus, subrendusią medieną, ...  Toliau »
Kaip išsaugoti hortenzijos grožį? (5 komentarai)
Ši nuostabi viešnia iš Japonijos ir Kinijos jautri stipriam šalčiui. Sode augti ir žydėti nedengiama gali tik 6-9 zonose (pagal USDA). Beveik visa Lietuvos teritorija (išskyrus pajūrį) – tai 5 zona, kur žymiai ...  Toliau »
Ar taisyklingai balinate vaismedžių kamienus?
Vaismedžių kamienai balinami teptuku. Šis darbas atliekamas bet kokią dieną, tik būtinai sausą, kai nešąla, nes kalkių pienas gali sušalti. Labai kruopštūs sodininkai vaismedžius dažniausiai balina du kartus per metus. Pirmą ...  Toliau »
Sėjame dekoratyvinių augalų sėklas, riešutus, giles
Rudenį po pirmųjų šalnų dauguma rožių dar žaliuoja, turi nemažai jaunų ūglių su neišsiskleidusiais pumpurais. Juos, lapus, žiedpumpurius ir žiedus būtina nukarpyti, nes uždengti krūmai apšals, ims pūti ir užsikrės grybinėmis ligomis. ...  Toliau »
Kaip išgydyti citosporozę?
Serganti obelų kamienų ir šakų žievė pasidaro ruda su rausvu atspalviu, kiek įdumba, briaunele atsiriboja nuo sveikos dalies. Susiformuoja vaisiakūniai, atrodantys lyg kauburėliai su spuogeliais centre. Esant drėgnam orui, subrendusios sporos per ...  Toliau »
Svogūniniai balkone ir terasoje
Tiems, kas pamiršo, priminsime, jog pats laikas sodinti svogūnines gėles. Šie anksti pavasarį pražystantys augalai seniai išsikovojo garbingą pirmąją vietą, tad visai vertėtų pasisodinti jų originaliame vazone, kuris pavasarį papuoš ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - Kitas »

Šiandien

  Sausio 31, šeštadienis.
  Saulė teka 08:10, leidžiasi 16:55.
  Mėnulis teka 13:57, leidžiasi 05:22.
  Mėnulis Vėžyje 09:08, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilniss sausio 27 d.
  Budvilas, Budvydas, Marcelė, Skirmantas, Skirmantė, Liudvika, Liuda, Luiza.
  Lapų diena. Tinkamas metas augalus laistyti, pukšti, tręšti, sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves šildomuose šiltnamiuose. Netinkama diena genėti vaismedžius, krūmus. Sodinkite lapines daržoves ant palangės. Daržovės geriau auga ant pietinių palangių, kairėje rytinių ar dešinėje vakarinių palangių pusėje. Kambariuose galima pasisėti petražolių, salierų, pekininių bastučių, ridikėlių, trūkažolių, salotų. Ten gali augti svogūnų, česnakų laiškai, įvairios prieskoniniai žolynai. Pipirnės nesunkiai auga bet kuriuo metų laiku. Tamsiame rūsyje ar sandėliuke želdinkite cikorijas žiemos stalui paįvairinti.

Apklausa

Užsimerkite. Kokius kvapus savo sode norėtumėte užuosti pirmiausiai? Plačiau apie kvapus sode rašome žurnale „Sodybos idėjos“ Nr. 4 „Pojūčių sodas“.
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435