Pradžia
Naujienos
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Sodo spalvų virtuvė
Klausk specialisto
Augalų katalogas

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2016 m. Nr. 7
Mano sodyba
Plačiau »
2016 m. Nr. 7
Sodo spalvos
Plačiau »
2016 m. Nr. 2
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Lantanų paslaptys
Lantana. Ne iškart pasiryžau šią gėlę įtraukti į metų temą „Vienmečių spindesys“. Vieni augintojai ją linkę priskirti prie kambarinių augalų, o kiti ginčysis, kad tai – daugiametė. Tiesa, su kai kuriomis išlygomis: ...  Toliau »
Ką slepia vaisių mumijos?
Iš istorijos pamokų nemažai žinome apie senovės civilizacijose paplitusį žmonių mumifikavimą. O ką mes esame girdėję apie vaisių mumijas? Ar jas taip pat reikia palikti „amžinajam gyvenimui“, o gal atvirkščiai? ...  Toliau »
Ruduo puošiasi chrizantemomis
Rudeniui baigiantis, kur ne kur dar matome sode ar šiltnamiuose nepaliaujamai žydinčias chrizantemas. Nors temperatūra jau žema ir dienos trumpos, jos tebedžiugina puošniais žiedais. Augintojai žino, kokia didelė šių gėlių vairovė. ...  Toliau »
Nusileido mėnulis ant žemės
Mėnulis – nakties žibintas, išblaškantis tamsybę. Sferos forma daug kur laikoma gyvenimo ciklo simboliu (gimimas–mirtis, kilimas–nusileidimas). O kas yra mėnulio vartai? Susidūrusieji su levitra 10mg tablets improvement with aplinkos dizainu pasakys, kad ...  Toliau »
Kada ir kaip sodinti medžius ir krūmus
Remdamasis savo ir daugelio kitų sodininkų patirtimi, manau, jog rinktis sodinukus geriausia rudenį, nes tuo metu yra kur kas lengviau įvertinti jų kokybę. Be to, ir asortimentas būna didesnis. Sodinukai dar turi sveikus lapus, subrendusią medieną, ...  Toliau »
Kaip išsaugoti hortenzijos grožį? (6 komentarai)
Ši nuostabi viešnia iš Japonijos ir Kinijos jautri stipriam šalčiui. Sode augti ir žydėti nedengiama gali tik 6-9 zonose (pagal USDA). Beveik visa Lietuvos teritorija (išskyrus pajūrį) – tai 5 zona, kur žymiai ...  Toliau »
Ar taisyklingai balinate vaismedžių kamienus?
Vaismedžių kamienai balinami teptuku. Šis darbas atliekamas bet kokią dieną, tik būtinai sausą, kai nešąla, nes kalkių pienas gali sušalti. Labai kruopštūs sodininkai vaismedžius dažniausiai balina du kartus per metus. Pirmą ...  Toliau »
Sėjame dekoratyvinių augalų sėklas, riešutus, giles
Rudenį po pirmųjų šalnų dauguma rožių dar žaliuoja, turi nemažai jaunų ūglių su neišsiskleidusiais pumpurais. Juos, lapus, žiedpumpurius ir žiedus būtina nukarpyti, nes uždengti krūmai apšals, ims pūti ir užsikrės grybinėmis ligomis. ...  Toliau »
Kaip išgydyti citosporozę?
Serganti obelų kamienų ir šakų žievė pasidaro ruda su rausvu atspalviu, kiek įdumba, briaunele atsiriboja nuo sveikos dalies. Susiformuoja vaisiakūniai, atrodantys lyg kauburėliai su spuogeliais centre. Esant drėgnam orui, subrendusios sporos per ...  Toliau »
Svogūniniai balkone ir terasoje
Tiems, kas pamiršo, priminsime, jog pats laikas sodinti svogūnines gėles. Šie anksti pavasarį pražystantys augalai seniai išsikovojo garbingą pirmąją vietą, tad visai vertėtų pasisodinti jų originaliame vazone, kuris pavasarį papuoš ...  Toliau »
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Šiandien

  Liepos 29, penktadienis.
  Saulė teka 05:24, leidžiasi 21:25.
  Mėnulis teka 01:25, leidžiasi 17:14.
  Mėnulis Dvyniuose, dylantis, IV ketvirtis. Delčia liepos 27 d.
  Beatričė, Mantvydas, Mantvydė, Morta
  Šv. Morta. Jūros diena
  Žiedų diena. Galima tręšti gėles, genėti peržydėjusius krūmus, naikinti žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus, ruošti gydomąsias pagalves, grėbti šieną, džiovinti vaistinius augalus, nuimti ir džiovinti derlių. Netinkamas metas augalus laistyti, tręšti veją.
  Kai vasarą kirmėlės labai ėda obuolius, žiema bus gili.

Apklausa

Ar turite lauko židinį?

Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082