Pradžia
Naujienos
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Savaitės darbai pagal Mėnulį
Sodo spalvų virtuvė
Klausk specialisto
Augalų katalogas

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2015 m. Nr. 4
Sodybos idėjos – Mažieji bičiuliai
Plačiau »
2016 m. Nr. 2
Sodo spalvos
Plačiau »
2015 m. Nr. 71
Augalų pasaulis – Daržas namuose
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - Kitas »
Kaip nupjauti storą šaką?
Kartais tenka nupjauti seno vaismedžio storą šaką. Kad nuo svorio ji nenulūžtų, patariama pjauti keliais etapais. Iš pradžių pašalinama viršutinė dalis, tada palaipsniui artėjama šakos su kamienu sandūros link. Tarpinius ...  Toliau »
Džiugi žinia: genėti nebūtina
Visiškai atsisakyti sodo žirklių nevalia. Bet kada gali atsirasti kokia nors nulūžusi, džiūvanti ar ne vietoje auganti šaka, bet kada gali kilti minčių „sumažinti“ vieną kurį medelį ar krūmą. Tačiau tikram „tinginiui“ ...  Toliau »
Sodo augalų gilioji ir priverstinė ramybė
Gerai žinome, kad bulvės rudenį ir žiemos pradžioje nedygsta: daržininkams rudenį sunku išauginti svogūnų laiškų šiltnamiuose. Taip yra todėl, kad augalai ilsisi. Sodo bei dekoratyviniai augalai ilsisi iki žiemos vidurio ar ilgiau, ...  Toliau »
Kaip grūdinasi augalai?
Pirmieji pakitimai ląstelėse vyksta tuomet, kai temperatūra žema, bet pliusinė. Kol augalai su lapais, jie gali kaupti maisto atsargas, jei to levitra 10mg tablets improvement with nepadarė dėl gausaus derėjimo ar vėlyvo vaisių nuskynimo. Dalis maisto atsargų kaupiasi šaknų, šakų, ...  Toliau »
Gyvūnai sode – kuriuos kviesti, kuriuos baidyti?
Iškritus daug sniego, jį reikia sumindžioti aplink vaismedžių, ypač jaunų, kamienus. Pelės negalės prasibrauti ir apgraužti žievės. Šiuos ir kitus graužikus galima atbaidyti aplink pamėčius mėtų šakelių. ...  Toliau »
Sugrįžtančios saulės take
Sausis yra antrasis tikros žiemos mėnuo, kai sode galima matyti ne tik jo grožį, bet ir suprasti, jog žiema griežta, neleidžianti veltui laiko. Ypač svarbu tai žinoti gyvūnams, kurie aktyvūs dieną. Kadangi dienos ilgumas – tik apie 8 valandos, paukščiai ...  Toliau »
Kalkių dieta
Sodiname alpinariume kalnuose paplitusius augalus, bet ar žinome, kokį dirvožemį jie mėgsta? Nemažai kalnų augalų veši tik kalkingame substrate.   Jei dirvožemis rūgštus, šarmingą ...  Toliau »
Paprastai ir praktiškai apie gėlių dauginimą (1 komentaras)
Ne visada balkonui papuošti reikia pirkti daug gėlių sodinukų. Dalį gėlyčių galite užsiauginti patys, sutaupydami nemažai pinigų. Nesunkiai auginamas vienmetes galima pasisėti į dėžutes ant palangių. O vėsioje patalpoje peržiemojusias pernykštes ...  Toliau »
Kalėdų kvapo vilionės
Kalėdų eglutė… Norisi užuosti jos gaivų, švelniai uoslę kutenantį kvapą... Tai tarsi ženklas, pranešantis namams šventės žinią, todėl be jo kalėdinio šventumo namuose nesitikėkite. Ir jei vis tiek negalite nuspręsti, ...  Toliau »
Žiemos sodo akcentai
*Vasaros akcentai, žiedai, vandens ir augalų kompozicijos slepiasi po sniegu. Juos reikia pakeisti tokiais elementais, kurie vasarą atrodo antraeiliai ir nelabai svarbūs. Pirma mintis, kirbanti daugelio galvose, yra sodo skulptūros. Klasikinės skulptūros ...  Toliau »
Augalų šaknų apsauga: septyni patarimai
Apsauga žiemai   1. Žemė mulčiuojama aplink dvimečių augalų daigus, naujai pasodintus daugiamečius augalus ir visus augalus, kurie yra kilę iš šiltų kraštų.2. Daugiau mulčio ...  Toliau »
Karklai pritaps bet kur
Skirtingai nei gluosniams, karklams galima rasti vietos kiekvienoje sodyboje. Pastarąjį dešimtmetį populiarumu niekas neprilygsta sveikalapio karklo (Salix integra) margalapiam kultivarui ‘Hakuro Nishiki’. Iki 1,5–2 m aukščio ...  Toliau »
Kaip paruošti visžalius augalus žiemojimui?
Skirtingos augimo sąlygos ne tik Šiaurės ir Pietų Lietuvoje, prie jūros ir Rytuose. Net tame pačiame sode gali būti skersvėjo prapučiamų vietų ir ramių užuovėjų prie namo sienos. Atvirose vietose ir žemumose visada būna truputį šalčiau nei ...  Toliau »
Sode ramybė
Laikas švęsti sodo ir aplinkos tvarkymo pabaigtuves.   * Sugrėbkite lapus ar kitas atliekas. Jos tiks kompostui. * Sutvarkykite sodo inventorių, laistymo įrangą, lauko vandentiekį (išleiskite ...  Toliau »
Kad viržiai puoštų sodą ne vienerius metus (1 komentaras)
Ruduo džiugina sodininkus viržių žiedų ir šakelių spalvomis. Šie augalai nebijo šalnų, ilgai žydi. O kad šis grožis nebūtų vienkartinis, juos sodinkite taip, kad spalvotas viržynas gyvuotų daug metų. ...  Toliau »
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - Kitas »

Šiandien

  Vasario 10, trečiadienis.
  Saulė teka 07:53, leidžiasi 17:14.
  Mėnulis teka 08:31, leidžiasi 20:00.
  Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis vasario 8 d.
  Ada, Aušra, Elvyra, Gabrielius, Girvydas, Vydgailė.
  Gavėnios pradžia. Pelenų diena
  Lapų diena. Tinkamas metas laistyti, purkšti augalus, šildomame šiltnamyje sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves. Nepalanku genėti vaismedžius, krūmus. Jei kambaryje per sausa, drėkinkite orą, augalus glotniais lapais nupurkškite vasarošilčiu vandeniu. Iš rūsio atsineškite motininius chrizantemų kerus. Po trijų savaičių jau galėsite skinti ir šaknydinti daigelius.
  Jeigu žiemą varvekliai pastogėse ilgi, ilgi bus ir vasarojai, o jeigu varvekliai trumpi, tai ir vasarojaus derlius bus prastas.

Apklausa

Kaip vertinate žurnalo „Mano sodyba“ rubriką Klausimai specialistams?
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435