Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Darbalaukio paveiksliukai
Savaitės darbai pagal Mėnulį
Sodo spalvų virtuvė
Klausk specialisto
Augalų katalogas

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2015 m. Nr. 3
Sodybos idėjos – Gražiosios erdvės
Plačiau »
2015 m. Nr. 69
Augalų pasaulis – Auginkime vynuoges
Plačiau »
2015 m. Nr. 10
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - Kitas »
Kininis citrinvytis – žvalumo šaltinis be kofeino (5 komentarai)
Ar daug žinome sodo augalų, kuriais lengva apželdinti pastatus ir atitvarus, ir kurie, be estetinio grožio, dekoratyvumo, turi ir daug gydomųjų savybių? Tokių nedaug. Vienas iš jų yra kininis citrinvytis. Be aromatingų žiedų, maloniai kvepiančių ...  Toliau »
Rododendrų giminaičiai - bereinučiai
Bereinučiai (Pieris) - tankūs visžaliai žemi arba vidutinio aukščio krūmai. Smulkūs balti žiedai susitelkę šluotelėse, žydi balandžio, gegužės mėnesį. Lapai pailgai kiaušiniški arba lancetiški, standūs, truputį žvilgantys. ...  Toliau »
Metaliniai indų apdarai
Metaliniai antikinio stiliaus indai atrodo nuostabiai. Kiekvienas supranta, kad jie nėra pigūs. Siūlome alternatyvą – indų pasidaryti patiems. Idėjos labai įvairios, kaip ir žvilgančios medžiagos: lankstūs metaliniai lakštai ir ortakiai, ...  Toliau »
Žieduose – nektaras, vaisiuose – kauliukai
Kauleniai (Cotoneaster) natūraliai paplitę vidutinio klimato platumose, Europoje, Azijoje (išskyrus Japoniją) ir Šiaurės Afrikoje. Lietuvoje jie savaime neauga, bet dažnai auginami mūsų parkuose ir sodybose. Gal kaulenių ir nepavadinsi egzotiškais, ...  Toliau »
Laikas sodinti vaismedžius
Rugsėjo pabaiga–spalio mėnuo – vaismedžių sodinimo metas. Gerai pagalvokite, ko trūksta, kuriuos keisite. Laikas paruošti duobes. Kuo dirva prastesnė, tuo didesnės kasamos. Iškastą žemę sumaišykite su levitra 10mg tablets improvement with perpuvusiu mėšlu, ...  Toliau »
Kaip ir kuo užpildyti tuščią erdvę
Daugelis naujų namų ilgai stovi tuščiuose laukuose, o pasodinti jauni medeliai ir krūmai vos iškyla virš žolės. O taip norisi kuo greičiau turėti tikrą sodą, vasarą prisėsti didoko medžio šešėlyje, pasislėpti nuo praeivių ...  Toliau »
Kokią dirvą mėgsta vaismedžių šaknys?
Vaismedžių šaknų sistemos formavimuisi ir vystymuisi įtakos turi dirvos temperatūra, deguonies kiekis, gruntinio vandens lygis ir kiti veiksniai. Visa tai susiję su dirvos struktūra ir fizinėmis savybėmis.Šaknys auga net ir tada, kai oro ...  Toliau »
Reljefas – pirmoji grožio kūrimo formulė
Planuodami ir formuodami sodybų, sodo sklypų ar kitų teritorijų želdinius neretai visiškai neskiriame dėmesio reljefui. Neįvertinę jo tikrosios reikšmės kuriant harmoningą aplinką, iki galo neišnaudojame visos jame slypinčios estetinės ...  Toliau »
Vaiskrūmių dauginimas auginiais (1 komentaras)
Visi sodo augalai ilgainiui pasensta. Taigi ir serbentų, agrastų krūmai. Jauni pirmąjį derlių duoda 2–3-aisiais metais. Vėliau, krūmams augant, derlius kasmet didėja. Patys produktyviausi būna 5–8 metų amžiaus krūmai. Tinkamai genint, jų klestėjimą ...  Toliau »
Romantiškas vakaras su... tabaku
Rugpjūtį kai kurios gėlės jau peržydėjusios. Bet ateina eilė toms, kurios ilgai augo, kad savo grožį atskleistų po kelių mėnesių. Jei nepirkote šiltnamyje išaugintų kvapiojo tabako daigų, o sėjote sode, žiedų sulauksite tik liepą ir rugpjūtį. ...  Toliau »
Ratiliai – vasaros puokštei
Vienmetės gėlės – kininiai ratiliai gali „pasigirti“ spalvų ir formų įvairove. Nuskinti jie labai ilgai išlieka švieži, dėl to yra vieni mėgiamiausių vasaros puokščių gėlių.   ...  Toliau »
Atrama aukštiesiems
Augalų parėmimas tai darbas reikalaujantis sumanumo. Anglų sodininkai šį darbą ištobulino iki tobulybės.   Kiekvienas, kuris augino aukštaūgius virgininius astrus (Aster novi-belgii) ...  Toliau »
Žalias ir žydintis vandens paviršius
Plūduriuojantys augalai sudaro atskirą grupę. Mėgėjų soduose dažniausiai galima pamatyti tik vandens lelijų lapus. Kai kurie dekoratyviniai tvenkinėliai per maži. Išsiskleidusi vandens lelija užima beveik visą plotą, todėl nelieka vietos kitoms ...  Toliau »
Taupome vandenį
Kai ilgai nelyja, vis bėgiojame laistyti sodą, gėlyną. Vienas įjungia automatinę laistymo sistemą, kitas ištiesia žarną, o trečias vaikšto su laistytuvu. Ir dairosi į dangų – kada gi nukris bent vienas lašas? Miestų gyventojams ...  Toliau »
Pailsėk pavėsyje
Pergolė – puiki erdvumo, gausaus gryno oro, komforto ir intymumo kombinacija. Meniškai įterpta, ji gali būti puikus sodo akcentas. Šis statinys turi derėti prie namo architektūros. Net ir nedidelio sklypo galiniame kampe galima rasti ...  Toliau »
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - Kitas »

Šiandien

  Spalio 14, trečiadienis.
  Saulė teka 07:46, leidžiasi 18:23.
  Mėnulis teka 09:00, leidžiasi 19:12.
  Mėnulis Skorpione 00:38, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis spalio 13 d.
  Mindaugas, Rimvydė, Kalikstas, Fortūnata.
  Karaliaus Mindaugo vardo diena
  Lapų diena. Tinkama diena sodinti, sėti, pikuoti lapines daržoves, laistyti, grėbti lapus, sėti, sodinti. Jei puola rauplės ir kitos grybinės ligos, prieš nukrentant lapams pravartu vaismedžius nupurkšti karbamido tirpalu (700–800 g / 10 l vandens). Netinkama diena kirsti medžius, džiovinti vaisius, žoleles, sėti sodinti gūžines salotas šildomame šiltnamyje.
  Jei spalis miglotas, tai žiema su sniegu.

Apklausa

Kokius česnakus auginate, žieminius ar vasarinius?
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435