Pradžia
Naujienos
Klausk specialisto
Savaitės darbai pagal Mėnulį
Augalų katalogas
Renginiai
Skelbimai
Darbalaukio paveiksliukai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2014 m. Nr. 7
Sodo spalvos
Plačiau »
2014 m. Nr. 7
Mano sodyba
Plačiau »
2014 m. Nr. 1
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 17 - Kitas »
Meilūs kochijų kupsteliai (1 komentaras)
Kochijos mielos savo lapų spalvomis ir švelnumu. Jos iš tolo panašios į kadagius ar kiparisus. Kaip dekoratyvios gėlės auginamos nuo 1629 metų.   Gausi gentis ...  Toliau »
Rudeninės ramunės (0 komentarų)
Dienos trumpėja, bet vis dar yra gėlių, trykštančių gyvenimu. Kas rudenį gali atsilaikyti prieš sode spindintį linksmų saulyčių spiečių? Laimei, išsirinkti keletą augalų, džiuginsiančių vasarišku žydėjimu rugsėjo mėnesį taip ...  Toliau »
Pirkite mažesnius augalus (0 komentarų)
Pagrindinė priežastis paprasta – jie pigesni. Žinoma, bendro sodybos vaizdo maži augalai nepakeis. Vis dėlto visuomet pravartu turėti atskirą lysvę naujiems ar iš užsienio medelyno parsivežtiems dekoratyviems augalams. Nušausite ...  Toliau »
Slyvos – vertingi sodo augalai (3 komentarai)
Slyvos (Prunus L.) priklauso erškėtinių (Rosaceae Juss.) šeimai. Dabartiniu metu suskaičiuojama per 30 rūšių ir 1500 veislių, kurios skiriasi savo savybėmis. Istoriniai šaltiniai teigia, kad šie vaismedžiai buvo auginami ...  Toliau »
Bambukai sode – vizija ar tikrovė? (1 komentaras)
Bambukus galima auginti, valgyti, naudoti kėdėms ir kitiems baldams gaminti... Šių augalų naudingų savybių sąrašas ilgas. Ar galima juos auginti Lietuvoje? Ar esate drąsūs ir norite pabandyti jais papuošti sodą? Ir ar įmanoma išsaugoti ...  Toliau »
Plūduriuojantys augalai (3 komentarai)
Vandens paviršiuje plūduriuojantys augalai dažniausiai šaknimis nepasiekia dugno. Nedideli vandenplūkiai (Hydrocharis morsus-ranae) sudaro lapų skroteles. Pažvelgus į jas atrodo, kad tai miniatiūrinė vandens lelija. Tik žiedai visai ...  Toliau »
N Sparnuotieji plėšikai (2 komentarai)
Paukščiai sode - pirmieji pagalbininkai nuo įvairių kenkėjų, tačiau kartais jie pridaro bėdų.   Kovos dėl „skanėstų“   ...  Toliau »
Atraminė sienelė stabdo žemės slinkimą (1 komentaras)
Palikti nuolydį ar daryti terasas? Tai pirmiausia lemia šlaito nuolydis. Bet net ir jam esant labai nedideliam laistyti sudėtinga. Visas vanduo nuteka žemyn ir augalams jo mažai tenka. Be to, sunku prižiūrėti gėlynus, užsėti veją. Dažniausiai ...  Toliau »
Ryškiosios vasaros spalvos (0 komentarų)
Pabiro vasaros džiaugsmas į žemės dieną ir naktį. Širdį svaigina žaluma ir malonus kvaitulys nuo žiedų gausumo. Su tavimi, vasara, svajoju, ties, rodos, nesustojančiu žydėti žiedu šnabždu, kad jo neišgąsdinčiau. Pastebėjęs visa ...  Toliau »
Aistra sodo kambario patogumui (0 komentarų)
Vasara pažeria gausybę malonumų. Kaip niekad norisi nuolat kuo nors mėgautis lauke. Tad jei šalia namo puikuojasi sodas, net nekeli sau klausimo, kur daugiausia praleisi laiko. Ir žinai, jog nepasitenkinsi vien tik dailindamas vaizdą, rinkdamas ...  Toliau »
Suteikite daugiau erdvumo mažam sodui (1 komentaras)
Sumaniai derinant augalus, spalvas, takelius ir smulkias detales nedidelį plotą galima sutvarkyti taip, kad jis atrodytų kur kas didesnis. Optiškai praplėtus erdvę malonesnė pasidaro visa aplinka. Apgaulingi takeliai. Stovėdami ...  Toliau »
Jonažolė piktąsias dvasias išvaro (1 komentaras)
Turbūt kiekvienam gerai žinoma pievų vaistažolė – jonažolė turi nuostabius giminaičius, kurie taip pat papuošia gėlyną. Dauguma jonažolių (Hypericum) – o šiai genčiai priklauso apie 400 rūšių – ...  Toliau »
Žaliojo „salono“ grindys (0 komentarų)
Sodyboje neapsieisite be poilsio aikštelės. Joje galėsite pasistatyti staliuką su kėdutėmis, grilį ar vaikišką vežimėlį. Vietą, kur ilsimės, vertėtų įrengti ypač kruopščiai. Norėdami patogiai jaustis ir po stipresnio lietaus ...  Toliau »
Kada šienauti veją? (0 komentarų)
Vejos žolės sudygsta skirtingu laiku. Tai priklauso nuo temperatūros. Vegetacija prasideda tuomet, kai vidutinė paros oro temperatūra yra 5,5 °C. Šaknys gerai vystosi ir auga, jei dirvos temperatūra yra 12–18 °C. Sėklos palankiomis ...  Toliau »
Dramatiškas karpymo menas (1 komentaras)
    Žalioji architektūra ar gyvų augalų parodija? Žinoma, karpyti žvėriukai ar paukščiukai, medžiai išlankstytomis šakomis – ne kiekvieno skoniui. Bet, kad jie yra tikrai įdomus sodo akcentas, neginčytina. Svečiai, ...  Toliau »
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 17 - Kitas »

Šiandien

  Liepos 24, ketvirtadienis.
  Saulė teka 05:16, leidžiasi 21:34.
  Mėnulis teka 03:13, leidžiasi 19:30.
  Mėnulis Vėžyje 05.59, dylantis, IV ketvirtis. Delčia liepos 19 d.
  Dargvilas, Dargvilė, Kristina, Kristoforas, Kunigunda
  Lapų diena. Galima genėti gyvatvores ir kitus augalus, kad augtų į plotį, tręšti, laistyti, ravėti, naikinti kenkėjus, gyvenančius dirvos paviršiuje, pjauti viską, kas lėtai auga. Netinkama diena retinti vaismedžius, vaiskrūmius, sėti, sodinti augalus, augančius aukštyn, javus. Palanku nuimti, sandėliuoti, konservuoti derlių. Rekomenduojama valyti organizmą, kraują (dilgėlių arbata). Jei nelyja, žemė sausa, tręškite daržoves per lapus, t. y. kartą per savaitę trąšų tirpalu (1 šaukštas 10 l vandens). Purkškite pavakaryje, kad neapdegintumėte lapų.
  Liepos karštyje turi tai kepti, ką rugsėjį reikia dagoti.

Apklausa

Ar auginate pomidorus pakabinamuose vazonuose?
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435