Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Darbalaukio paveiksliukai
Savaitės darbai pagal Mėnulį
Sodo spalvų virtuvė
Klausk specialisto
Augalų katalogas

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2015 m. Nr. 3
Sodybos idėjos – Gražiosios erdvės
Plačiau »
2015 m. Nr. 70
Augalų pasaulis – Orchidėjos namuose ir sode
Plačiau »
2015 m. Nr. 11
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - Kitas »
Žiemos sodo akcentai
*Vasaros akcentai, žiedai, vandens ir augalų kompozicijos slepiasi po sniegu. Juos reikia pakeisti tokiais elementais, kurie vasarą atrodo antraeiliai ir nelabai svarbūs. Pirma mintis, kirbanti daugelio galvose, yra sodo skulptūros. Klasikinės skulptūros ...  Toliau »
Augalų šaknų apsauga: septyni patarimai
Apsauga žiemai   1. Žemė mulčiuojama aplink dvimečių augalų daigus, naujai pasodintus daugiamečius augalus ir visus augalus, kurie yra kilę iš šiltų kraštų.2. Daugiau mulčio ...  Toliau »
Karklai pritaps bet kur
Skirtingai nei gluosniams, karklams galima rasti vietos kiekvienoje sodyboje. Pastarąjį dešimtmetį populiarumu niekas neprilygsta sveikalapio karklo (Salix integra) margalapiam kultivarui ‘Hakuro Nishiki’. Iki 1,5–2 m aukščio ...  Toliau »
Kaip paruošti visžalius augalus žiemojimui?
Skirtingos augimo sąlygos ne tik Šiaurės ir Pietų Lietuvoje, prie jūros ir Rytuose. Net tame pačiame sode gali būti skersvėjo prapučiamų vietų ir ramių užuovėjų prie namo sienos. Atvirose vietose ir žemumose visada būna truputį šalčiau nei ...  Toliau »
Sode ramybė
Laikas švęsti sodo ir aplinkos tvarkymo pabaigtuves.   * Sugrėbkite lapus ar kitas atliekas. Jos tiks kompostui. * Sutvarkykite sodo inventorių, laistymo įrangą, lauko vandentiekį (išleiskite ...  Toliau »
Kad viržiai puoštų sodą ne vienerius metus (1 komentaras)
Ruduo džiugina sodininkus viržių žiedų ir šakelių spalvomis. Šie augalai nebijo šalnų, ilgai žydi. O kad šis grožis nebūtų vienkartinis, juos sodinkite taip, kad spalvotas viržynas gyvuotų daug metų. ...  Toliau »
Kaip auginti kininius citrinvyčius? (1 komentaras)
*Kininiai citrinvyčiai atsparūs šalčiui. Labai šaltomis žiemomis kartais apšąla viršūnės, kurios vėliau atželia iš miegančiųjų pumpurų. *Citrinvyčiai atsparūs ligoms ir kenkėjams. *Dauginti galima įvairiai – ...  Toliau »
Kininis citrinvytis – žvalumo šaltinis be kofeino (5 komentarai)
Ar daug žinome sodo augalų, kuriais lengva apželdinti pastatus ir atitvarus, ir kurie, be estetinio grožio, dekoratyvumo, turi ir daug gydomųjų savybių? Tokių nedaug. Vienas iš jų yra kininis citrinvytis. Be aromatingų žiedų, maloniai kvepiančių ...  Toliau »
Rododendrų giminaičiai - bereinučiai
Bereinučiai (Pieris) - tankūs visžaliai žemi arba vidutinio aukščio krūmai. Smulkūs balti žiedai susitelkę šluotelėse, žydi balandžio, gegužės mėnesį. Lapai pailgai kiaušiniški arba lancetiški, standūs, truputį žvilgantys. ...  Toliau »
Metaliniai indų apdarai
Metaliniai antikinio stiliaus indai atrodo nuostabiai. Kiekvienas supranta, kad jie nėra pigūs. Siūlome alternatyvą – indų pasidaryti patiems. Idėjos labai įvairios, kaip ir žvilgančios medžiagos: lankstūs metaliniai lakštai ir ortakiai, ...  Toliau »
Žieduose – nektaras, vaisiuose – kauliukai
Kauleniai (Cotoneaster) natūraliai paplitę vidutinio klimato platumose, Europoje, Azijoje (išskyrus Japoniją) ir Šiaurės Afrikoje. Lietuvoje jie savaime neauga, bet dažnai auginami mūsų parkuose ir sodybose. Gal kaulenių ir nepavadinsi egzotiškais, ...  Toliau »
Laikas sodinti vaismedžius
Rugsėjo pabaiga–spalio mėnuo – vaismedžių sodinimo metas. Gerai pagalvokite, ko trūksta, kuriuos keisite. Laikas paruošti duobes. Kuo dirva prastesnė, tuo didesnės kasamos. Iškastą žemę sumaišykite su levitra 10mg tablets improvement with perpuvusiu mėšlu, ...  Toliau »
Kaip ir kuo užpildyti tuščią erdvę
Daugelis naujų namų ilgai stovi tuščiuose laukuose, o pasodinti jauni medeliai ir krūmai vos iškyla virš žolės. O taip norisi kuo greičiau turėti tikrą sodą, vasarą prisėsti didoko medžio šešėlyje, pasislėpti nuo praeivių ...  Toliau »
Kokią dirvą mėgsta vaismedžių šaknys?
Vaismedžių šaknų sistemos formavimuisi ir vystymuisi įtakos turi dirvos temperatūra, deguonies kiekis, gruntinio vandens lygis ir kiti veiksniai. Visa tai susiję su dirvos struktūra ir fizinėmis savybėmis.Šaknys auga net ir tada, kai oro ...  Toliau »
Reljefas – pirmoji grožio kūrimo formulė
Planuodami ir formuodami sodybų, sodo sklypų ar kitų teritorijų želdinius neretai visiškai neskiriame dėmesio reljefui. Neįvertinę jo tikrosios reikšmės kuriant harmoningą aplinką, iki galo neišnaudojame visos jame slypinčios estetinės ...  Toliau »
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - Kitas »

Šiandien

  Gruodžio 1, antradienis.
  Saulė teka 08:18, leidžiasi 15:57.
  Mėnulis teka 22:11, leidžiasi 12:07.
  Mėnulis Liūte, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 26 d.
  Algmina, Butigeidas, Eligijus, Natalija.
  Pasaulinė kovos su AIDS diena.
  Vaisių diena. Tinkamas metas genėti vaismedžius (prieš pat jaunatį), persodinti kambarines gėles. Ypač tinkama diena derlių nuimti, konservuoti, sandėliuoti, valyti rūsius. Netinkamas metas tręšti, raugti kopūstus (išsausėja). Svogūnų galima pasodinti ir į lovelius su žemėmis. Po pirmųjų šalčių prisipjaukite skiepūglių. Tinka tik vienmečiai ūgliai iš pietinės vaismedžio pusės. Iki stiprių šalčių prisipjaukite slyvų, obelų, kriaušių skiepūglių.
  Jei sausas gruodis, tai ir pavasaris bus sausas.

Apklausa

Ar auginate savo sode cidonijas?
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435