Pradžia
Naujienos
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Savaitės darbai pagal Mėnulį
Renginiai
Skelbimai
Darbalaukio paveiksliukai
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

Nr. 3
Sodybos idėjos – Gražiosios erdvės: 11 istorijų
Plačiau »
Nr. 66
Augalų pasaulis – Lengviausiai auginami kambariniai augalai
Plačiau »
2014 m. Nr. 11
Mano sodyba
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 18 - Kitas »
Diktonai – puošnūs ir žiedai ir vaisynai (1 komentaras)
Rūtinių (Rutaceae) šeimos diktonų gentyje yra 6 rūšys, paplitusios sausuose miškuose Pietų Europoje, Kaukaze, Centrinėje Azijoje iki pat Tolimųjų Rytų. Vidutinio klimato juostoje gerai jaučiasi 3 rūšys. Tai dekoratyvūs, ištvermingi ...  Toliau »
Šventinis lauko restoranas paukščiams (1 komentaras)
Kai įšalas sukausto žemę, ne vienas gamtos mylėtojas skuba padėti sparnuotiems bičiuliams. Balkone, terasoje ar tiesiog sode, tam tikrose vietose, dažnai gali išvysti jiems pagamintų „vaišių“. Tačiau ar pagalvojome, ...  Toliau »
Eglutė – tik šventėms ar daugeliui metų? (1 komentaras)
Ištarus žodį eglutė, dažniausiai kyla asociacijos su Šv. Kalėdomis, bet retai prisimenama, kokia vertinga šio medžio mediena. O juk iš jos gaminamas popierius, dirbtinis šilkas, smala, terpentinas, degutas, kanifolija. ...  Toliau »
Kai gėlės bijo vėjo ir lietaus... (1 komentaras)
Į Lietuvą periodiškai užklystančios vėtros parodė, kiek gali pridaryti žalos sodui. Vis dėlto ir atviruose laukuose, ant kalvų yra tokių sodybų, kur vėjas pučia beveik visą laiką. Jei gamta nuolat naikina Jūsų sodo grožį ir daugelio sumanymų ...  Toliau »
Džiunglės lietuviškame sode
Lietuva – toli gražu ne atogrąžos, bet vešli žaluma, svyrančios šakos, susipynusios lianos gali neatpažįstamai pakeisti kurį nors sodo kampelį. Žinoma, čia augs ne drėgnųjų miškų augalai, o kiti, į juos panašūs. Tariamos ...  Toliau »
Žvilga šilkas ant akmenų
Samanos suteikia sodui senoviškumo. Tik jei lauksite, kol jos savaime pasirodys ant naujo takelio ar akmenų, gali praeiti daug laiko. Paprasčiau iš kur nors parsinešti apsamanojusių akmenų. Ypač tinka grublėti, suskeldėję, yrantys. ...  Toliau »
Spalvingas kilimas
Vienmetės nepakeičiamos formuojant itin spalvingus gėlynus. Kaimiško stiliaus kilimui sukurti jums užteks trijų augalų. Gėlyno kraštus puoš vazonuose augančios godecijos, o aukštos piliarožės rems sienas ir sukurs harmoningą ...  Toliau »
Sodo sklypo drenavimas
Praktika rodo, jog beveik kiekvienas sodo, kotedžo ar užmiesčio namo savininkas nors kartą yra susidūręs su sklypo nusausinimo, kitų melioracijos darbų būtinybe. Todėl kiekvienam verta žinoti, kaip ir nuo ko pradėti šiuos darbus. Pradėti drenažą ...  Toliau »
Netrukus lapkričio 1-oji
Lapkričio 1-oji – Visų Šventųjų diena, iškart po jos – Vėlinės. Prisiminsime artimuosius, kurių jau nebėra šalia, lankysime kapus. Šios dienos skirtos mirusiesiems pagerbti, jų amžino poilsio vietoms aplankyti. ...  Toliau »
Rudenį nuspalvina ne tik lapai, bet ir vaisiai
Smaugikai (Celastrus) – sumedėjusios stambios, vešlios, greitai augančios ir lapus metančios lianos. Tai tikri vijokliai: stiebai patys vejasi apie atramas. Kai kurių rūšių ir veislių augalai ypač gerai veša mūsų klimato sąlygomis, ...  Toliau »
Hortenzijų „apetitą“ galima suprasti (3 komentarai)
Hortenzijų agrotechnika nors ir nesudėtinga, bet turi ypatumų. Šie augalai sunkiai ištveria sausrą, bet ir vandens perteklius neduoda nieko gero. Kitaip tariant, kad jie gerai vystytųsi, dirva turi būti nuolat drėgna, bet ne pažliugusi. ...  Toliau »
Augalai keičia reljefą
Paprastai aplinkinių objektų dydį žmogus linkęs lyginti su pačiu savimi. Kuo didesnis skirtumas tarp žmogaus ir jo stebimo objekto, tuo emocinis poveikis stipresnis. Išdėstę želdinių grupes aukštesnėse vietose, mes jas tarsi paaukštiname. ...  Toliau »
Maloni medžio šiluma
Medinės dangos dažnai naudojamos gamtinio tipo soduose, nors nauji mados vėjai leidžia jas taikyti ir modernaus dizaino aplinkoje. Pastaruoju metu iš naujo atrandama maloni medžio šiluma. Pirmiausia šios dangos vertinamos dėl natūralaus ...  Toliau »
Alėja – prabangi klasika
Alėja – sodo elementas, žadinantis prisiminimus apie kelią, vedantį į senovinį dvarą ar sodybą. Ji yra aiškaus dizaino, harmoninga ir proporcinga. Kolonų ar medžių eilės, rodančios kelią į jūsų valdas arba atvirkščiai – iš ...  Toliau »
Meilūs kochijų kupsteliai (1 komentaras)
Kochijos mielos savo lapų spalvomis ir švelnumu. Jos iš tolo panašios į kadagius ar kiparisus. Kaip dekoratyvios gėlės auginamos nuo 1629 metų.   Gausi gentis ...  Toliau »
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 18 - Kitas »

Šiandien

  Spalio 30, ketvirtadienis.
  Saulė teka 07:18, leidžiasi 16:47.
  Mėnulis teka 13:15, leidžiasi 22:37.
  Mėnulis Vandenyje 15.51, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis spalio 24 d.
  Skirgaila, Skirvydė, Edmundas, Darata, Volfgangas, Volfas.
  Žiedų diena. Galima purenti dirvą, ravėti. Nepalanku sėti, sodinti, laistyti. Ruoškite žemės mišinius daigams, kuriuos auginsite pavasarį. Grėbstykite lapus. Iš vandentiekio išleiskite vandenį. Balinkite medžius. Pasibaigus vegetacijai ir nukritus lapams, laikas prisipjauti šilauogių ūglių.
  Jei dūmai iš kamino kyla aukštyn – bus giedra diena, o jei leidžiasi žemyn – bus lietaus.

Apklausa

Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435