Pradžia
Naujienos
Klausk specialisto
Savaitės darbai pagal Mėnulį
Augalų katalogas
Renginiai
Skelbimai
Darbalaukio paveiksliukai
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

Nr. 63
Augalų pasaulis – Spalvingieji gėlynai
Plačiau »
2014 m. Nr. 4
Sodo spalvos
Plačiau »
2014 m. Nr. 1
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 16 - Kitas »
Dramatiškas karpymo menas (1 komentaras)
    Žalioji architektūra ar gyvų augalų parodija? Žinoma, karpyti žvėriukai ar paukščiukai, medžiai išlankstytomis šakomis – ne kiekvieno skoniui. Bet, kad jie yra tikrai įdomus sodo akcentas, neginčytina. Svečiai, ...  Toliau »
Sodą atakuoja grambuoliai? (10 komentarų)
Grambuoliai skraido gegužės–birželio mėnesiais. Daugiausia galima pastebėti prieblandoje, sprogstant beržams. Pirmieji išlenda patinai, po savaitės – ir patelės. Visi vabalai dieną slepiasi tarp lapų, dirvos paviršiuje. Minta ...  Toliau »
Šviestuvų idėjos sodui, terasai ir balkonui (1 komentaras)
Atšilus orams vis rečiau norime vakarus leisti namuose. Daug maloniau laiką leisti sode, terasoje ar tiesiog balkone. Čia galima pasileisti jaukią romantišką muziką, gurkšnoti vyną ir bendrauti su artimaisiais.   Kad nereikėtų ...  Toliau »
Planuojame takelius ir aikšteles (2 komentarai)
Takeliai ir aikštelės – svarbūs sodo elementai. Takeliai ne tik skiria, bet ir sujungia gyvybiškai svarbias sklypo zonas. Aikštelės dažniausiai atitinka poilsio vietas ir ūkines zonas. Būtent nuo takelių įrengimo ir prasideda ...  Toliau »
Seni daiktai virsta indais gėlėms (3 komentarai)
Puošdami namus dažniausiai sutelkiame visą dėmesį į gėles. Visgi, pagrindiniu sodo ar namo puošybos akcentu galite padaryti vazoną. Pasidairykite po namus, įkiškite galvą į sandėliuką ar rūsį. Čia tikrai rasite seną kamuolį, nenaudojamą ...  Toliau »
Kambariniai augalai pamažu keliauja į lauką (2 komentarai)
Kai kurie daugiamečiai vazoniniai augalai greitai praranda gyvybingumą ir grožį, todėl paprastai, kai tik tai nužydi, keliauja į šiukšlyną. Pabandykite juos pasodinti savo darželyje ir toliau auginti. Gryname ore jie žymiai geriau jaučiasi ...  Toliau »
Kad sulauktumėte gausaus slyvų derliaus (2 komentarai)
Renkantis slyvas savo sodui, reikia pasidomėti, kuo viena veislė skiriasi nuo kitos. Pirmiausia būtina sužinoti, koks jų atsparumas šalčiams. Slyvos mažiau ištvermingos žiemą nei obelys. Mažiau atsparių veislių medeliai iššąla ...  Toliau »
Pavasarinis pelėsis atakuoja veją? (1 komentaras)
Dažnai puiki pavasarinė daugelio sodybų šeimininkų ar sodininkų nuotaika susidrumsčia, kai iš po tirpstančio sniego pasirodo parudavę, išpuvę vejos lopinėliai. Fuzarioze žolės gali susirgti pasėjus užkrėstą sėklą, užsikrėtusios nuo ...  Toliau »
Pavasarį pasitinka svogūninės gėlės (4 komentarai)
Pavasarį svogūninės gėlės pražysta, pajutusios temperatūros padidėjimą. Tokių anksti žydinčių rūšių, kaip snieguolės ir ankstyvieji krokai, žydėjimui paskatinti reikia mažesnio temperatūrų pokyčio, nei vėliau žydinčioms rūšims. Atminkite, ...  Toliau »
Žaviosios šukuosenos: linksmųjų žmogeliukų išdykavimai (2 komentarai)
Manote, kad įsileidę skulptūrėles, meno dirbinius į sodą tik sugadintumėte natūralų vaizdą? Nuomonės galite ir nekeisti, tačiau linksmieji žmogučiai bent jau suminkštintų jūsų užsispyrimą. O ypač jų žavingos augalinės šukuosenos – ...  Toliau »
Į kovą su kenkėjais! (3 komentarai)
Vaismedžiai nežydi ar neveda vaisių? Galbūt juos užpuolė kenkėjai: kriaušinis ir obelinis cigarsukiai, įvairūs žiedgraužiai vabzdžiai (žiedinis ir sodinis grambuoliai, obelinis žiedgraužis), obuolinis pjūklelis ir kiti. Anksti pavasarį įvairūs ...  Toliau »
Kaip genėti vaismedžius (1 komentaras)
Jaunus vaismedžius genėkite kuo mažiau. Nukarpykite smailiu kampu augančius vertikalius ūglius, metūglius ir jaunas šakas (nereikia laukti, kol užaugs stambios). Mėgėjams patartina nugenėtas šakas išlenkti į šonus ir pririšti ...  Toliau »
Milžinių ramunių pievoje: myli, nemyli, bučiuoja, kritikuoja (1 komentaras)
Pievų fėjos ramunėlės skrodžia erdvę. Dizainerių Diarmuido Gavino ir sero Terence’o Conrano sode jautiesi kaip Alisa stebuklų šalyje. Netikėjai, kad kada nors pasijusi vabaliuku, žvelgiančiu į milžiniškus baltus ramunių žiedus iš ...  Toliau »
Apie ką gieda vasario zylės? (3 komentarai)
Vasaris visada buvo laikomas permainingiausiu žiemos mėnesiu: po šaltų ir giedrų dienų vis dažniau sukdavosi pūgos, sniego paviršiumi vingiuodavo baltos pusnių garbanos. Jau gerokai ilgesnė diena dovanodavo ypatingas spalvas – nepakartojamai ...  Toliau »
Mediniai kubilai papuoš sodą (1 komentaras)
Perpus perpjautos vyno statinės ar mediniai kubilai lig šiol puošia sodus ir neišeina iš mados. Jie ne tik natūraliai ir gražiai atrodo, bet ir užima mažai vietos. Be to, mediniais kubilais galima pagražinti ne tik sodą, bet ...  Toliau »
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 16 - Kitas »

Šiandien

  Balandžio 16, trečiadienis.
  Saulė teka 06:14, leidžiasi 20:24.
  Mėnulis teka 22:00, leidžiasi 06:42.
  Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis balandžio15 d.
  Algedė, Benediktas, Giedrius.
  Didysis trečiadienis.
  Lapų diena. Galima tręšti augalus, kad žaliuotų, laistyti. Nepalanku genėti gyvatvores. Sėkite į dėžutes ar kasetes prieskoninius augalus. Daigus pikuokite, kai išleidžia po du tikruosius lapelius. Į nuolatinę vietą geriausia juos sodinti vakare. Gausiai paliekite. Šlapia žemė geriau priglunda prie šaknų. Per naktį augalai pasisotina vandens, kitą dieną nenuvysta. Jei apie seniau augančius rododendrus ir kitus visžalius lapuočius ar spygliuočius dirva yra sausa, gausiai, bet saikingai palaistykite. Prieš tai ją supurenkite, kad gerai sugertų vandenį.
  Jei balandis sausas, toks bus ir birželis.

Apklausa

Ar auginate vaismedžius plokščiomis lajomis? Apie šiuos vaismedžius rašome balandžio „Sodo spalvų“ numeryje.
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435