Pradžia
Naujienos
Klausk specialisto
Savaitės darbai pagal Mėnulį
Augalų katalogas
Renginiai
Skelbimai
Darbalaukio paveiksliukai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2014 m. Nr. 8
Sodo spalvos
Plačiau »
Nr. 2
Sodybos idėjos – Patogus sodas
Plačiau »
Nr. 65
Augalų pasaulis – Vandens ir pakrančių augalai
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 17 - Kitas »
Alėja – prabangi klasika (0 komentarų)
Alėja – sodo elementas, žadinantis prisiminimus apie kelią, vedantį į senovinį dvarą ar sodybą. Ji yra aiškaus dizaino, harmoninga ir proporcinga. Kolonų ar medžių eilės, rodančios kelią į jūsų valdas arba atvirkščiai – iš ...  Toliau »
Meilūs kochijų kupsteliai (1 komentaras)
Kochijos mielos savo lapų spalvomis ir švelnumu. Jos iš tolo panašios į kadagius ar kiparisus. Kaip dekoratyvios gėlės auginamos nuo 1629 metų.   Gausi gentis ...  Toliau »
Rudeninės ramunės (0 komentarų)
Dienos trumpėja, bet vis dar yra gėlių, trykštančių gyvenimu. Kas rudenį gali atsilaikyti prieš sode spindintį linksmų saulyčių spiečių? Laimei, išsirinkti keletą augalų, džiuginsiančių vasarišku žydėjimu rugsėjo mėnesį taip ...  Toliau »
Pirkite mažesnius augalus (0 komentarų)
Pagrindinė priežastis paprasta – jie pigesni. Žinoma, bendro sodybos vaizdo maži augalai nepakeis. Vis dėlto visuomet pravartu turėti atskirą lysvę naujiems ar iš užsienio medelyno parsivežtiems dekoratyviems augalams. Nušausite ...  Toliau »
Slyvos – vertingi sodo augalai (3 komentarai)
Slyvos (Prunus L.) priklauso erškėtinių (Rosaceae Juss.) šeimai. Dabartiniu metu suskaičiuojama per 30 rūšių ir 1500 veislių, kurios skiriasi savo savybėmis. Istoriniai šaltiniai teigia, kad šie vaismedžiai buvo auginami ...  Toliau »
Bambukai sode – vizija ar tikrovė? (1 komentaras)
Bambukus galima auginti, valgyti, naudoti kėdėms ir kitiems baldams gaminti... Šių augalų naudingų savybių sąrašas ilgas. Ar galima juos auginti Lietuvoje? Ar esate drąsūs ir norite pabandyti jais papuošti sodą? Ir ar įmanoma išsaugoti ...  Toliau »
Plūduriuojantys augalai (3 komentarai)
Vandens paviršiuje plūduriuojantys augalai dažniausiai šaknimis nepasiekia dugno. Nedideli vandenplūkiai (Hydrocharis morsus-ranae) sudaro lapų skroteles. Pažvelgus į jas atrodo, kad tai miniatiūrinė vandens lelija. Tik žiedai visai ...  Toliau »
N Sparnuotieji plėšikai (2 komentarai)
Paukščiai sode - pirmieji pagalbininkai nuo įvairių kenkėjų, tačiau kartais jie pridaro bėdų.   Kovos dėl „skanėstų“   ...  Toliau »
Atraminė sienelė stabdo žemės slinkimą (1 komentaras)
Palikti nuolydį ar daryti terasas? Tai pirmiausia lemia šlaito nuolydis. Bet net ir jam esant labai nedideliam laistyti sudėtinga. Visas vanduo nuteka žemyn ir augalams jo mažai tenka. Be to, sunku prižiūrėti gėlynus, užsėti veją. Dažniausiai ...  Toliau »
Ryškiosios vasaros spalvos (0 komentarų)
Pabiro vasaros džiaugsmas į žemės dieną ir naktį. Širdį svaigina žaluma ir malonus kvaitulys nuo žiedų gausumo. Su tavimi, vasara, svajoju, ties, rodos, nesustojančiu žydėti žiedu šnabždu, kad jo neišgąsdinčiau. Pastebėjęs visa ...  Toliau »
Aistra sodo kambario patogumui (0 komentarų)
Vasara pažeria gausybę malonumų. Kaip niekad norisi nuolat kuo nors mėgautis lauke. Tad jei šalia namo puikuojasi sodas, net nekeli sau klausimo, kur daugiausia praleisi laiko. Ir žinai, jog nepasitenkinsi vien tik dailindamas vaizdą, rinkdamas ...  Toliau »
Suteikite daugiau erdvumo mažam sodui (1 komentaras)
Sumaniai derinant augalus, spalvas, takelius ir smulkias detales nedidelį plotą galima sutvarkyti taip, kad jis atrodytų kur kas didesnis. Optiškai praplėtus erdvę malonesnė pasidaro visa aplinka. Apgaulingi takeliai. Stovėdami ...  Toliau »
Jonažolė piktąsias dvasias išvaro (1 komentaras)
Turbūt kiekvienam gerai žinoma pievų vaistažolė – jonažolė turi nuostabius giminaičius, kurie taip pat papuošia gėlyną. Dauguma jonažolių (Hypericum) – o šiai genčiai priklauso apie 400 rūšių – ...  Toliau »
Žaliojo „salono“ grindys (0 komentarų)
Sodyboje neapsieisite be poilsio aikštelės. Joje galėsite pasistatyti staliuką su kėdutėmis, grilį ar vaikišką vežimėlį. Vietą, kur ilsimės, vertėtų įrengti ypač kruopščiai. Norėdami patogiai jaustis ir po stipresnio lietaus ...  Toliau »
Kada šienauti veją? (0 komentarų)
Vejos žolės sudygsta skirtingu laiku. Tai priklauso nuo temperatūros. Vegetacija prasideda tuomet, kai vidutinė paros oro temperatūra yra 5,5 °C. Šaknys gerai vystosi ir auga, jei dirvos temperatūra yra 12–18 °C. Sėklos palankiomis ...  Toliau »
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 17 - Kitas »

Šiandien

  Liepos 31, ketvirtadienis.
  Saulė teka 05:27, leidžiasi 21:22.
  Mėnulis teka 10:26, leidžiasi 22:31.
  Mėnulis Svarstyklėse 19.08, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis liepos 27 d.
  Elena, Ignotas, Sanginas, Vykintė
  Žiedų diena. Galima sodinti ir persodinti lauko ir kambarines gėles, krauti kompostą, rinkti ir džiovinti vaistinių augalų žiedus. Nepalanku tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisines daržoves, sėti pašarines žoles, laistyti. Rinkite ir džiovinkite vaistinių augalų žiedus. Kraukite kompostą. Apkarpykite peržydėjusius gojinius šalavijus ir pentinius. Jie pakartotinai pražys rugsėjį. Apkarpykite ir vaistinius augalus, kad labiau ir tankiau šakotųsi. Šakeles galima suvartoti iš karto ar sudžiovinti.
  Liepos karštyje turi tai kepti, ką rugsėjy reik dagoti.

Apklausa

Ar auginate pomidorus pakabinamuose vazonuose?
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435