Pradžia
Naujienos
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Savaitės darbai pagal Mėnulį
Renginiai
Skelbimai
Darbalaukio paveiksliukai
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

Nr. 65
Augalų pasaulis – Vandens ir pakrančių augalai
Plačiau »
Nr. 3
Sodybos idėjos – Gražiosios erdvės: 11 istorijų
Plačiau »
2014 m. Nr. 3
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 18 - Kitas »
Eglutė – tik šventėms ar daugeliui metų? (1 komentaras)
Ištarus žodį eglutė, dažniausiai kyla asociacijos su Šv. Kalėdomis, bet retai prisimenama, kokia vertinga šio medžio mediena. O juk iš jos gaminamas popierius, dirbtinis šilkas, smala, terpentinas, degutas, kanifolija. ...  Toliau »
Kai gėlės bijo vėjo ir lietaus... (1 komentaras)
Į Lietuvą periodiškai užklystančios vėtros parodė, kiek gali pridaryti žalos sodui. Vis dėlto ir atviruose laukuose, ant kalvų yra tokių sodybų, kur vėjas pučia beveik visą laiką. Jei gamta nuolat naikina Jūsų sodo grožį ir daugelio sumanymų ...  Toliau »
Džiunglės lietuviškame sode
Lietuva – toli gražu ne atogrąžos, bet vešli žaluma, svyrančios šakos, susipynusios lianos gali neatpažįstamai pakeisti kurį nors sodo kampelį. Žinoma, čia augs ne drėgnųjų miškų augalai, o kiti, į juos panašūs. Tariamos ...  Toliau »
Žvilga šilkas ant akmenų
Samanos suteikia sodui senoviškumo. Tik jei lauksite, kol jos savaime pasirodys ant naujo takelio ar akmenų, gali praeiti daug laiko. Paprasčiau iš kur nors parsinešti apsamanojusių akmenų. Ypač tinka grublėti, suskeldėję, yrantys. ...  Toliau »
Spalvingas kilimas
Vienmetės nepakeičiamos formuojant itin spalvingus gėlynus. Kaimiško stiliaus kilimui sukurti jums užteks trijų augalų. Gėlyno kraštus puoš vazonuose augančios godecijos, o aukštos piliarožės rems sienas ir sukurs harmoningą ...  Toliau »
Sodo sklypo drenavimas
Praktika rodo, jog beveik kiekvienas sodo, kotedžo ar užmiesčio namo savininkas nors kartą yra susidūręs su sklypo nusausinimo, kitų melioracijos darbų būtinybe. Todėl kiekvienam verta žinoti, kaip ir nuo ko pradėti šiuos darbus. Pradėti drenažą ...  Toliau »
Netrukus lapkričio 1-oji
Lapkričio 1-oji – Visų Šventųjų diena, iškart po jos – Vėlinės. Prisiminsime artimuosius, kurių jau nebėra šalia, lankysime kapus. Šios dienos skirtos mirusiesiems pagerbti, jų amžino poilsio vietoms aplankyti. ...  Toliau »
Rudenį nuspalvina ne tik lapai, bet ir vaisiai
Smaugikai (Celastrus) – sumedėjusios stambios, vešlios, greitai augančios ir lapus metančios lianos. Tai tikri vijokliai: stiebai patys vejasi apie atramas. Kai kurių rūšių ir veislių augalai ypač gerai veša mūsų klimato sąlygomis, ...  Toliau »
Hortenzijų „apetitą“ galima suprasti (3 komentarai)
Hortenzijų agrotechnika nors ir nesudėtinga, bet turi ypatumų. Šie augalai sunkiai ištveria sausrą, bet ir vandens perteklius neduoda nieko gero. Kitaip tariant, kad jie gerai vystytųsi, dirva turi būti nuolat drėgna, bet ne pažliugusi. ...  Toliau »
Augalai keičia reljefą
Paprastai aplinkinių objektų dydį žmogus linkęs lyginti su pačiu savimi. Kuo didesnis skirtumas tarp žmogaus ir jo stebimo objekto, tuo emocinis poveikis stipresnis. Išdėstę želdinių grupes aukštesnėse vietose, mes jas tarsi paaukštiname. ...  Toliau »
Maloni medžio šiluma
Medinės dangos dažnai naudojamos gamtinio tipo soduose, nors nauji mados vėjai leidžia jas taikyti ir modernaus dizaino aplinkoje. Pastaruoju metu iš naujo atrandama maloni medžio šiluma. Pirmiausia šios dangos vertinamos dėl natūralaus ...  Toliau »
Alėja – prabangi klasika
Alėja – sodo elementas, žadinantis prisiminimus apie kelią, vedantį į senovinį dvarą ar sodybą. Ji yra aiškaus dizaino, harmoninga ir proporcinga. Kolonų ar medžių eilės, rodančios kelią į jūsų valdas arba atvirkščiai – iš ...  Toliau »
Meilūs kochijų kupsteliai (1 komentaras)
Kochijos mielos savo lapų spalvomis ir švelnumu. Jos iš tolo panašios į kadagius ar kiparisus. Kaip dekoratyvios gėlės auginamos nuo 1629 metų.   Gausi gentis ...  Toliau »
Rudeninės ramunės
Dienos trumpėja, bet vis dar yra gėlių, trykštančių gyvenimu. Kas rudenį gali atsilaikyti prieš sode spindintį linksmų saulyčių spiečių? Laimei, išsirinkti keletą augalų, džiuginsiančių vasarišku žydėjimu rugsėjo mėnesį taip ...  Toliau »
Pirkite mažesnius augalus
Pagrindinė priežastis paprasta – jie pigesni. Žinoma, bendro sodybos vaizdo maži augalai nepakeis. Vis dėlto visuomet pravartu turėti atskirą lysvę naujiems ar iš užsienio medelyno parsivežtiems dekoratyviems augalams. Nušausite ...  Toliau »
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 18 - Kitas »

Šiandien

  Spalio 22, trečiadienis.
  Saulė teka 08:02, leidžiasi 18:04.
  Mėnulis teka 06:10, leidžiasi 17:31.
  Mėnulis Svarstyklėse, dylantis, IV ketvirtis. Delčia spalio 15 d.
  Donatas, Mingedė, Viltaras, Aliodija.
  Žiedų diena. Palanku tręšti, apkaupti, genėti krūmus, imti derlių, kurį reikia džiovinti, tvarkyti, valyti rūsius. Netinkamas metas laistyti. Galima apkaupti, pamulčiuoti naujai pasodintus vaismedžius, krūmus, balinti vaismedžius. Vandens lelijas, kurias vasarą su vazonėliais laikėte baseinuose, suneškite į 4–8 ºC šilumos rūsį. Senus ir pažeistus lapus nukirpkite. Lelijos, kurios auga dideliuose baseinuose ir tvenkiniuose, ten ir žiemos. Jų iškasti nereikia.
  Rudenį nakties metai, o dienos sprindis.

Apklausa

Ar mulčiuojate sodo augalus artėjant žiemai?
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435