Pradžia
Naujienos
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Savaitės darbai pagal Mėnulį
Renginiai
Skelbimai
Darbalaukio paveiksliukai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

Nr. 3
Sodybos idėjos – Gražiosios erdvės: 11 istorijų
Plačiau »
2014 m. Nr. 9
Mano sodyba
Plačiau »
Nr. 65
Augalų pasaulis – Vandens ir pakrančių augalai
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 18 - Kitas »
Spalvingas kilimas
Vienmetės nepakeičiamos formuojant itin spalvingus gėlynus. Kaimiško stiliaus kilimui sukurti jums užteks trijų augalų. Gėlyno kraštus puoš vazonuose augančios godecijos, o aukštos piliarožės rems sienas ir sukurs harmoningą ...  Toliau »
Sodo sklypo drenavimas
Praktika rodo, jog beveik kiekvienas sodo, kotedžo ar užmiesčio namo savininkas nors kartą yra susidūręs su sklypo nusausinimo, kitų melioracijos darbų būtinybe. Todėl kiekvienam verta žinoti, kaip ir nuo ko pradėti šiuos darbus. Pradėti drenažą ...  Toliau »
Netrukus lapkričio 1-oji
Lapkričio 1-oji – Visų Šventųjų diena, iškart po jos – Vėlinės. Prisiminsime artimuosius, kurių jau nebėra šalia, lankysime kapus. Šios dienos skirtos mirusiesiems pagerbti, jų amžino poilsio vietoms aplankyti. ...  Toliau »
Rudenį nuspalvina ne tik lapai, bet ir vaisiai
Smaugikai (Celastrus) – sumedėjusios stambios, vešlios, greitai augančios ir lapus metančios lianos. Tai tikri vijokliai: stiebai patys vejasi apie atramas. Kai kurių rūšių ir veislių augalai ypač gerai veša mūsų klimato sąlygomis, ...  Toliau »
Hortenzijų „apetitą“ galima suprasti (3 komentarai)
Hortenzijų agrotechnika nors ir nesudėtinga, bet turi ypatumų. Šie augalai sunkiai ištveria sausrą, bet ir vandens perteklius neduoda nieko gero. Kitaip tariant, kad jie gerai vystytųsi, dirva turi būti nuolat drėgna, bet ne pažliugusi. ...  Toliau »
Augalai keičia reljefą
Paprastai aplinkinių objektų dydį žmogus linkęs lyginti su pačiu savimi. Kuo didesnis skirtumas tarp žmogaus ir jo stebimo objekto, tuo emocinis poveikis stipresnis. Išdėstę želdinių grupes aukštesnėse vietose, mes jas tarsi paaukštiname. ...  Toliau »
Maloni medžio šiluma
Medinės dangos dažnai naudojamos gamtinio tipo soduose, nors nauji mados vėjai leidžia jas taikyti ir modernaus dizaino aplinkoje. Pastaruoju metu iš naujo atrandama maloni medžio šiluma. Pirmiausia šios dangos vertinamos dėl natūralaus ...  Toliau »
Alėja – prabangi klasika
Alėja – sodo elementas, žadinantis prisiminimus apie kelią, vedantį į senovinį dvarą ar sodybą. Ji yra aiškaus dizaino, harmoninga ir proporcinga. Kolonų ar medžių eilės, rodančios kelią į jūsų valdas arba atvirkščiai – iš ...  Toliau »
Meilūs kochijų kupsteliai (1 komentaras)
Kochijos mielos savo lapų spalvomis ir švelnumu. Jos iš tolo panašios į kadagius ar kiparisus. Kaip dekoratyvios gėlės auginamos nuo 1629 metų.   Gausi gentis ...  Toliau »
Rudeninės ramunės
Dienos trumpėja, bet vis dar yra gėlių, trykštančių gyvenimu. Kas rudenį gali atsilaikyti prieš sode spindintį linksmų saulyčių spiečių? Laimei, išsirinkti keletą augalų, džiuginsiančių vasarišku žydėjimu rugsėjo mėnesį taip ...  Toliau »
Pirkite mažesnius augalus
Pagrindinė priežastis paprasta – jie pigesni. Žinoma, bendro sodybos vaizdo maži augalai nepakeis. Vis dėlto visuomet pravartu turėti atskirą lysvę naujiems ar iš užsienio medelyno parsivežtiems dekoratyviems augalams. Nušausite ...  Toliau »
Slyvos – vertingi sodo augalai (3 komentarai)
Slyvos (Prunus L.) priklauso erškėtinių (Rosaceae Juss.) šeimai. Dabartiniu metu suskaičiuojama per 30 rūšių ir 1500 veislių, kurios skiriasi savo savybėmis. Istoriniai šaltiniai teigia, kad šie vaismedžiai buvo auginami ...  Toliau »
Bambukai sode – vizija ar tikrovė? (1 komentaras)
Bambukus galima auginti, valgyti, naudoti kėdėms ir kitiems baldams gaminti... Šių augalų naudingų savybių sąrašas ilgas. Ar galima juos auginti Lietuvoje? Ar esate drąsūs ir norite pabandyti jais papuošti sodą? Ir ar įmanoma išsaugoti ...  Toliau »
Plūduriuojantys augalai (3 komentarai)
Vandens paviršiuje plūduriuojantys augalai dažniausiai šaknimis nepasiekia dugno. Nedideli vandenplūkiai (Hydrocharis morsus-ranae) sudaro lapų skroteles. Pažvelgus į jas atrodo, kad tai miniatiūrinė vandens lelija. Tik žiedai visai ...  Toliau »
N Sparnuotieji plėšikai (2 komentarai)
Paukščiai sode - pirmieji pagalbininkai nuo įvairių kenkėjų, tačiau kartais jie pridaro bėdų.   Kovos dėl „skanėstų“   ...  Toliau »
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 18 - Kitas »

Šiandien

  Rugsėjo 24, trečiadienis.
  Saulė teka 07:08, leidžiasi 19:13.
  Mėnulis teka 07:15, leidžiasi 19:05.
  Mėnulis Svarstyklėse 06.59. Jaunatis 09.14.
  Gedvinė, Gerardas, Rupertas
  Pasaulinė širdies diena. Pasaulinė kurčiųjų diena
  Žiedų diena. Tinkamas metas genėti sergančius krūmus, medžius. Nepalanku sėti, sodinti, nes augalai augs lėtai, laistyti kambarines gėles. Pasiruoškite žemės mišinių daigams, kuriuos auginsite pavasarį.
  Jei putinas pilnas uogų, ruduo bus šlapias.

Apklausa

Koks šiais metais bulvių derlius?
Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082, faks. (8 5) 271 5435