Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Sodo spalvų virtuvė
Klausk specialisto
Augalų katalogas

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2016 m. Nr. 5
Sodo spalvos
Plačiau »
2016 m. Nr. 72
Augalų pasaulis – Sausrai atsparus sodas
Plačiau »
2016 m. Nr. 1
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - Kitas »
Sirpstančios uogos vilioja paukščius
Iš pavasario paveldėjome žemuogių ir braškių žydėjimą – soduose kai kas paspartina jų derėjimą pridengdami kerus. Uogos prisirpsta birželio vidury ar antroje pusėje. Tada sode rytais vis dažniau ima lankytis smilginiai strazdai: jų ...  Toliau »
Kai sausa – laistome
*Dažną gegužę dirva išsausėja – būtent tada augalams labai reikia drėgmės. Taigi vienas svarbiausių darbų – laistymas. *Kad drėgmė ilgiau laikytųsi, sodo, gėlyno, daržo augalai pamulčiuojami durpėmis, kompostu, mėšlu su levitra 10mg tablets improvement with pjuvenomis ...  Toliau »
Ligustras nebijo nei dulkių, nei sausrų
Paprastasis ligustras (Ligustrum vulgare) nekarpomas auga iki 2–5 m aukščio krūmais. Žydi vėlai, liepos mėn. Smulkūs balkšvi žiedeliai susibūrę kekėmis. Lapai esti 2–7 cm ilgio ir 0,5–2 cm pločio, viršutinė pusė ...  Toliau »
Girdykla vabzdžiams (2 komentarai)
Gegužę sode jau reikia galvoti apie girdyklą – ne tik paukščiams, bet vabzdžiams. Atokioje, saulės apšviečiamoje, mažiau lankomoje sodo vietoje iškasama įduba, išklojama polietilenu, kurio kraštai prispaudžiami ...  Toliau »
Pagerinkime augalų gyvenimą
*Daržovėms labiau tinka lengvesnės ir vidutinio sunkumo dirvos. Smėlingas neprošal praturtinti moliu, molingas – smėliu ar priesmėliu, o kalkingas – parūgštinti durpėmis ar kompostu (pamulčiuoti). Naudingas yra juodžemis, perpuvęs ...  Toliau »
Kada sodinti magnolijas?
*Magnolijų sodinimo laikas – nuo pašalo išėjimo iki gegužės pabaigos. *Paruoštoje vietoje iškaskite tokio dydžio duobutę, kad laisvai tilptų sodinuko šaknys. Ją iki pusės pripilkite vandens. *Sodinuką, atsargiai ...  Toliau »
Nuostabiosios uolaskėlės
Beveik visos uolaskėlės greitai plinta į šalis, ant trumpesnių ar ilgesnių ūgliukų išaugindamos dukterines skroteles. Per vegetacijos sezoną kerelis padidėja 2-3 kartus.Uolaskėles dauginti kerelio dalimis paprasčiausia ir beveik greičiausia. ...  Toliau »
Kur ir kaip sodinti avietes?
Kai kurie sodininkai mano, kad avietės gali augti bet kurioje nuošalioje sodo vietelėje – pavėsyje tarp vaismedžių ar bet kuriame pakraštyje, kur jos paliekamos kaip neįbrendami sąžalynai. Nors avietės gali augti daug kur, bet gerą ...  Toliau »
N Kaip prieš dešimt metų sodintas tujas perkėliau į kitą vietą
Balandis – medelių ir krūmų sodinimo metas. Būna, kad pasodini augalą ir po kelerių ar keliolikos metų pamatai, kad jis turėtų augti visai kitoje vietoje. Taip nutiko ir man. Dvylikos arų sklypą tujomis padalinau į dvi dalis: priekinė dalis – ...  Toliau »
Balandžiu pavasaris atskrido, žibučių pribarstė…
Balandis – gamtos prisikėlimo metas, tikrasis pavasaris. Žemė skuba keisti savo rūbą. Diena pranoko naktį, šiluma – šaltį. Dangaus kelyje saulė užtrunka jau gan ilgai. O pamenat, kaip kovą pavasaris su žiema galynėjosi? Užsispyrusiai ...  Toliau »
Pavasarinis persikų genėjimas
Mūsų soduose retai pamatysi taisyklingai nugenėtų persikų. Netinkamai nugenėti medeliai neturi į plotį plačiai išsišakojusių šakų. Jei jie negenimi kiekvienais metais, vaisiai užsimezga tik šakų galuose ir viršūnėse. ...  Toliau »
Ar ilgai žydi pirmosios gėlės?
Žydėjimo trukmė priklauso nuo oro sąlygų. Kartais jis trunka vos savaitę, kartais triskart ilgiau. Palankiausi orai – apsiniaukę, vėsūs (bet ne šalti, be šalnų), be lietaus. Kartais pavasarį pirmosios pražysta snieguolės – jų ...  Toliau »
Žolynai įvairioms sodo vietoms (1 komentaras)
Kaip ir gerai suplanuotas daugiamečių gėlynas, žolynų kampelis gali nuostabiai žydėti nuo pavasario iki rudens. Vasarą jūs praleidžiate daug laiko terasoje ar virtuvėje, kur matosi sodas ir nusprendėte pagerinti žolynų sodo vaizdą, kad būtų jame ir ...  Toliau »
Svogūniniai vilkdalgiai – kovo pranašai
Kovo pabaigoje savo grožiu stebina svogūniniai vilkdalgiai (Iris), priklausantys Reticulata grupei. Išauga 1–2 žiedai. Jie yra apie 3–8 cm skersmens, įvairių spalvų: nuo žydros, purpurinės iki citrinos geltonumo. Žydi apie savaitę (kuo ...  Toliau »
Kaip nupjauti storą šaką?
Kartais tenka nupjauti seno vaismedžio storą šaką. Kad nuo svorio ji nenulūžtų, patariama pjauti keliais etapais. Iš pradžių pašalinama viršutinė dalis, tada palaipsniui artėjama šakos su kamienu sandūros link. Tarpinius ...  Toliau »
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - Kitas »

Šiandien

  Gegužės 29, sekmadienis.
  Saulė teka 04:52, leidžiasi 21:41.
  Mėnulis teka 01:58, leidžiasi 12:36.
  Mėnulis Žuvyse 00:05. Delčia 15:12
  Algedas, Erdvilė, Mažrimas, Magdalena, Magdė
  Tarptautinė Jungtinių Tautų taikos saugotojų diena
  Lapų diena. Tinkamas metas laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sodinti bulves, sėti žoles, kurios turėtų augti palengva, ravėti, tręšti. Nepatartina sėti, sodinti gėles, nuimti, sandėliuoti ir konservuoti derlių.
  Lietus ant pasėlių gegužės mėnesį - auksas ūkininkams.

Apklausa

Ar statytumėte molinį namą? 

Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082