• kovo 28 d., Ketvirtadienis

Spygliuočiai puošniais kankorėžiais

Spygliuočius liaupsiname dėl bet kuriuo metų laiku spindinčio visžalio apdaro, tačiau jie be galo patrauklūs ne tik tuo. Vilioja lajų formos, šakelių ir spyglių spalvos bei formos ir, žinoma, bėgančiais sakais, įvairiausiomis ataugėlėmis pasidabinę, ryškiomis spalvomis išmarginti kankorėžiai.

Apie išskirtinės išvaizdos spygliuočius

Kankorėžiai – primityvūs, bet labai gražūs vaisiai, sudaryti iš žvynų. Jie visada vienalyčiai: moteriški (makrostrobilai) ir vyriški (mikrostrobilai). Vieni stebina formomis, kiti – bręstant išryškėjančiomis spalvomis. Kai kurių spygliuočių kankorėžiai puošniausiai atrodo subrendę ir suaižėję, kai kurių – jaunystėje.

Kai kuriuos spygliuočius mes auginame tik dėl kankorėžių. Nepralenkiami yra kėniai (Abies). Šie spygliuočiai demonstruoja tik ant viršūninių šakų išsirikiuojančius ryškiai raudonus, rausvus, violetinius kankorėžius. Išskirtinės spalvos ar formos vaisiais pasipuošia veimutinė (Pinus strobus) ir himalajinė (P. wallichiana) pušys, rytinė (Picea orientalis) ir serbinė (P. omorica) eglės. Šaltuoju sezonu išryškėja visus spygliukus numetusių maumedžių kankorėžiukai atsiknojusiais žvynais, primenantys mažas rožytes.

 

Patarimai ir rekomendacijos

* Atviroje vietoje pavieniui ar nedidelėmis retomis grupėmis pasodinti spygliuočiai subręsta greičiau nei tie, kurie auga tankiomis grupėmis.

* Korėjiniai kėniai daug atsparesni už ispaninius. Veimutinės pušys ištvermingesnės už himalajines.

* Kiekviena konkreti spygliuočių veislė turi savo poreikių. Vienos geriau jaučiasi saulėje, kitos dekoratyvesnės pavėsyje.

* Stebint sodo augalus galima numatyti orus, artėjančią žiemą. Jei spygliuočiai gausiai derėjo, reikia tikėtis labai šaltos žiemos, nes sudėtingesnėmis sąlygomis jie stengiasi išauginti kuo daugiau kankorėžių.

* Norėdami priversti spygliuočius krūmus ir medžius kuo greičiau subrandinti kankorėžius, dauginkite juos skiepydami ar sodinukais. Vegetatyvinis dauginimas turi daug pranašumų. Jei sodinukai ar skiepūgliai surinkti nuo subrendusių augalų, prabėgus trumpam laiko tarpui ant jų užaugs ir kankorėžiai.

* Iš kankorėžių galima kurti įvairiausias dekoracijas ar juos naudoti floristinėms kompozicijoms.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 28, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 06:01, leidžiasi 18:48.
  • Mėnulis teka 22:55, leidžiasi 06:39.
  • Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 25 d.
  • Girmantė, Odeta, Rimkantas, Sikstas, Filemonas
  • Didysis ketvirtadienis
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles, darykite gydomąsias pagalves.
  • Kokia kovo mėnesio antroji pusė, tokia bus ir balandžio pradžia, tokia bus ir vasara.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius