Daržas
1 - 2 - 3 - Kitas »
N Aitriųjų paprikų sodinu daug
Ir sodo kaimynai, ir mano draugai iš pradžių nesuprato, kodėl aš sodinu tiek daug aitriųjų paprikų. Jos, kaip ir česnakai, mano sode „dirba“ trimis režimais: daro dirvą sveikesnę, yra naudingi ir būtini maistui, džiugina savo ...  Toliau »
Kokiame rūsyje geriausiai išsilaikys daržovės?
Jei termometras rodo aukštesnę temperatūrą, negu reikalinga daržovėms ir vaisiams saugoti, patalpą reikia atvėsinti. Nakčiai atidarykite duris, langus, o dieną sandariai uždarykite, kad šilto oro nepatektų į vidų. Per stiprius žiemos šalčius ...  Toliau »
Daržininko darbai
*Krapai nebijo vėstančių orų, todėl dar spėsite pasiruošti kvapnių prieskonių rudens stalui. Jie dygsta ilgiau, tad geriau sėti išmirkytas sėklas. *Pasisėkite salotinių sultenių, špinatų. Po 4 savaičių galėsite pasimėgauti sultingais ...  Toliau »
Kininių bastučių privalumai (3 komentarai)
Daug kam atrodo, kad pekininiai ir kininiai bastučiai – tie patys augalai. Iš tiesų dar augalų sistematikos pradininkas Karlas Linėjus nustatė, kad tai yra atskiros kultūrinių bastučių rūšys. Kininiai bastučiai dažnai dar vadinami ...  Toliau »
Pomidorų lapų deformacijos ir jų priežastys
Dėl netinkamai panaudotų produktų fitotoksinio poveikio virusų, kenkėjų, ypač amarų, daromos žalos lapai gali susmulkėti, deformuotis, susiraukšlėti, garbanotis ar net visai nebeaugti. Lapų vystymosi sutrikimai dėl mitybos elementų trūkumo ar pertekliaus, ...  Toliau »
Žirniai. Nuimame derlių
* Žirnių derlius subręsta ne vienu metu. Pavienės apatinės žalios ankštys nuskinamos pirmiausia – kai sėklos jau normalaus dydžio, bet dar minkštos. Tokias geriausia suvartoti šviežias ar sušaldyti. Subrendusios ankštys ...  Toliau »
Bulves maras puola vis anksčiau
Pastaruoju metu liga vis dažniau pasireiškia iki bulvių butonizacijos. Pirmieji požymiai dažnai pastebimi ant stiebų, kurie lengvai nulūžta ir sunyksta. Sukėlėjas didžiąją gyvenimo dalį parazituoja ant gyvų augalo šeimininko audinių. Micelis ...  Toliau »
Kad pomidorai greičiau paraustų
Geras derlius puiku, bet visada norisi pirmąjį pomidoriuką suvalgyti kuo anksčiau. Yra nemažai būdų, paspartinančių nokimą.Patikimiausias – dirvos mulčiavimas tamsiomis medžiagomis: durpėmis, ruberoidu, juoda plėvele. Toks mulčias sukaupia daugiau ...  Toliau »
Vis dar sėjame
Praėjus šalnų pavojui, gerai įšilus dirvai, sėjamos pupelės, agurkai, sodinami aguročių, moliūgų, patisonų ir valgomųjų dumplūnių daigai. Patogu sėti jau sudaigintas agurkų sėklas viena eilute. Kiekvienai iš jų rūpestingai paruošiamas ...  Toliau »
Bulvės derėti gali anksčiau
Iki gegužės mėnesio vidurio pasodinkite bulves. Tuo laiku dirva jau bus įšilusi daugiau kaip 7–8º C. Bulvės nemėgsta šlapios, šaltos dirvos. Geriausia sodinti sveiką, maždaug 30 g svorio, daigintą sėklą. Daiginti gumbai ...  Toliau »
Žalioji daržo lysvė
Pražydus šalpusniui, pradžiūvus dirvai, sėkite ankstyvąsias daržoves: morkas, krapus, svogūnus, špinatus, lapines salotas, pipirnes, ridikėlius. Šaltoje dirvoje sėklos dygsta ilgiau. Žirnių, pupelių daigai šalnų nebijo, bet ...  Toliau »
Fenologinis sėjos ir sodinimo kalendorius (5 komentarai)
Pražydus ankstyvajam šalpusniuiPradėjus žydėti gluosniams   Sėjamos salotos, salotinės sultenės, špinatai, pipirnės, ridikėliai ir ankstyvieji ridikai, morkos, petražolės, pastarnokai, ...  Toliau »
Mokomės auginti geltekles
*Gelteklės auginamos derlingoje, gausiai organinėmis trąšomis patręštoje ir būtinai giliai įdirbtoje (per 30–40 cm) priesmėlio ar lengvo priemolio dirvoje. Priešingu atveju nesulauksime kokybiškų šaknų – ...  Toliau »
Koks pavasaris be ridikėlių?
Ridikėlius pasėti galima labai anksti – vos tik sušyla šiltnamio žemė. Nesibaiminkite permainingų pavasario orų: ridikėliai nebijo –3–(–)2 ºC pavasario šalnų. Taigi vasario pabaiga ir kovo mėnuo šiltnamiuose ...  Toliau »
Ruošiamės sėjai
Susirinkti ar įsigyti kokybiškų sėklų – tai tik pati pradžia. Laukia kruopštus darbas – skirtingų augalų sėklos turi savų ypatybių. Anksčiau pažadinti gyvybę padės kelios gudrybės.   ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - Kitas »
Nuoroda į puslapį: www.sodospalvos.lt/Darzas-431-Arbuzas_tavo_darze___svajone_ar_tikrove