Sodas
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - Kitas »
N Ką slepia vaisių mumijos?
Iš istorijos pamokų nemažai žinome apie senovės civilizacijose paplitusį žmonių mumifikavimą. O ką mes esame girdėję apie vaisių mumijas? Ar jas taip pat reikia palikti „amžinajam gyvenimui“, o gal atvirkščiai? ...  Toliau »
Ruduo puošiasi chrizantemomis
Rudeniui baigiantis, kur ne kur dar matome sode ar šiltnamiuose nepaliaujamai žydinčias chrizantemas. Nors temperatūra jau žema ir dienos trumpos, jos tebedžiugina puošniais žiedais. Augintojai žino, kokia didelė šių gėlių vairovė. ...  Toliau »
Nusileido mėnulis ant žemės
Mėnulis – nakties žibintas, išblaškantis tamsybę. Sferos forma daug kur laikoma gyvenimo ciklo simboliu (gimimas–mirtis, kilimas–nusileidimas). O kas yra mėnulio vartai? Susidūrusieji su aplinkos dizainu pasakys, kad ...  Toliau »
Kada ir kaip sodinti medžius ir krūmus
Remdamasis savo ir daugelio kitų sodininkų patirtimi, manau, jog rinktis sodinukus geriausia rudenį, nes tuo metu yra kur kas lengviau įvertinti jų kokybę. Be to, ir asortimentas būna didesnis. Sodinukai dar turi sveikus lapus, subrendusią medieną, ...  Toliau »
Kaip išsaugoti hortenzijos grožį? (4 komentarai)
Ši nuostabi viešnia iš Japonijos ir Kinijos jautri stipriam šalčiui. Sode augti ir žydėti nedengiama gali tik 6-9 zonose (pagal USDA). Beveik visa Lietuvos teritorija (išskyrus pajūrį) – tai 5 zona, kur žymiai ...  Toliau »
Ar taisyklingai balinate vaismedžių kamienus?
Vaismedžių kamienai balinami teptuku. Šis darbas atliekamas bet kokią dieną, tik būtinai sausą, kai nešąla, nes kalkių pienas gali sušalti. Labai kruopštūs sodininkai vaismedžius dažniausiai balina du kartus per metus. Pirmą ...  Toliau »
Sėjame dekoratyvinių augalų sėklas, riešutus, giles
Rudenį po pirmųjų šalnų dauguma rožių dar žaliuoja, turi nemažai jaunų ūglių su neišsiskleidusiais pumpurais. Juos, lapus, žiedpumpurius ir žiedus būtina nukarpyti, nes uždengti krūmai apšals, ims pūti ir užsikrės grybinėmis ligomis. ...  Toliau »
Kaip išgydyti citosporozę?
Serganti obelų kamienų ir šakų žievė pasidaro ruda su rausvu atspalviu, kiek įdumba, briaunele atsiriboja nuo sveikos dalies. Susiformuoja vaisiakūniai, atrodantys lyg kauburėliai su spuogeliais centre. Esant drėgnam orui, subrendusios sporos per ...  Toliau »
Svogūniniai balkone ir terasoje
Tiems, kas pamiršo, priminsime, jog pats laikas sodinti svogūnines gėles. Šie anksti pavasarį pražystantys augalai seniai išsikovojo garbingą pirmąją vietą, tad visai vertėtų pasisodinti jų originaliame vazone, kuris pavasarį papuoš ...  Toliau »
Eraičinai pritaps visur
Eraičinai (Festuca) – vieni mėgstamiausių smulkių varpinių augalų. Dauguma rūšių užauga ne aukštesnės kaip 20 cm (be žiedynų). Labiausiai paplitusi rūšis – melsvasis eraičinas (F. glauca). Tai nedideliais kupsteliais augantis ...  Toliau »
Kaip kovoti su rožių miltlige?
Miltlige dažnai serga ir lauke, ir šiltnamiuose auginamos rožės. Nesunku pastebėti pilkšvas apnašas ant lapų ir stiebų. Jos storėja, plečiasi, atrodo lyg apibertos miltais. Ligai plisti palankus šiltas ir sausas oras. Miltligė ...  Toliau »
Džiaukimės, kol žydi
Kol nėra šalnų, džiaugiamės vienmečių gėlių žydėjimu. Į balkonų lovelius, krepšelius ir vazonus nuėmę viršutinį žemių sluoksnį įterpkite komposto. Nugnaibykite peržydėjusius žiedus. Apdžiūvusias, neišvaizdžias šakeles ...  Toliau »
Sėkite margainius pavasarį arba rudenį
*Tikrasis margainis atsparus sausrai ir šalčiams, nereikalauja ypatingos priežiūros. *Ankstyvą pavasarį ir prieš žiemą sėklas galima pasėti tiesiai į dirvą. Norėdami greitai užsiauginti galingų augalų, pagreitinti žydėjimą ir gausybės sėklų ...  Toliau »
Ilgaamžės daugiametės: jokių pokyčių
Yra gėlių, kurios, greitai plisdamos, neilgai trukus okupuoja didokus sodo plotus. Tačiau nemaža ir tokių, kurios ilgus metus kukliai kelia galveles sodo šeimininko paskirtose vietose, neturėdamos nė menkiausių kėslų veržtis į gretimas lysves. ...  Toliau »
Rugpjūtį akiuojame rožes
Išpjauname miegantį dekoratyvios veislės augalo pumpurą. Jį įkišame po įskiepio (erškėtrožės) žieve prie pat dirvos, netoli šaknų. Apsukame plėvele. Akutė suaugs su įskiepiu ir pavasarį išleis ūglį, kuris duos pradžią ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - Kitas »
Nuoroda į puslapį: www.sodospalvos.lt/Sodas-231-_Kodel_nyksta_kriauses