Pavasaris su žurnalu „Sodo spalvos“!

 

 

 

  Sodas
Pilnaviduriai žiedai patraukia žvilgsnį greičiau nei paprasti. Kartais net kyla noras suskaičiuoti žiedlapius. Tačiau dažniausiai tiesiog norime gėrėtis nepaprastai dailiai išsiskleidusiomis lelijomis.   * ...   Toliau »
Ar žinote, kad vieni seniausių žiedinių augalų buvo magnolijos (Magnolia) – randama 95 milijonų metų amžiaus šios šeimos atstovų fosilijų? Šiandien jos žavi savo išskirtiniu ...   Toliau »
* Viendienės – nereiklios ir ištvermingos gėlės. Galioja taisyklė: geresnės sąlygos – gražesni ir gausesni žiedai. O pilnavidures viendienes reikėtų palepinti labiau už kitas. * Pavasarį ...   Toliau »
  Daržas
Braškių lapų ligos iš pradžių atrodo nereikšmingos, tačiau jų reikšmė bendram braškyno sveikatingumui yra labai didelė, nes augalus pažeidus sutrinka fotosintetiniai ...   Toliau »
Paprastai kalbame apie agurkų auginimą šiltnamiuose, bet juk jie puikiai auga ir daržo lysvėje! Ką reikia žinoti, auginant šias daržoves po atviru dangumi?   Agurkus galima sėti ...   Toliau »
Ką sodinti šalia salotų? Su kuo „nesutaria“ svogūnai? O kaip su žirniais – ką dera įkurdinti jų kaimynystėje? Daržovių draugystės išmanymas padeda sulaukti gausesnio ir ...   Toliau »
  Namai
Tikriausiai nė vienas šiltųjų kraštų kurortinis miestelis neapsieina be bugenvilijų (Bougainvillea). Jos išpopuliarėjo dėl ilgo ir labai ryškaus žydėjimo. Norėtųsi įspūdingo ...   Toliau »
Šiems svogūniniams augalams prigijo ananasinės lelijos – Pineapple lily – vardas. Nuo kitų panašių gėlių eukomiai skiriasi puošniais žiedynais su lapų kuokštu viršuje. ...   Toliau »
Pavasarį pajunta ir namuose augantys augalai. Po žiemos poilsio daugelis jų pavasarį pareikalauja dėmesio. Pasirūpinkime jais ir džiaukimės puikiais rezultatais! * Bunda kambariniai augalai. Pavasaris ...   Toliau »
  Sveikatai ir grožiui
Rozmarinų gydomosios savybės aptariamos įvairių amžių botanikų ir gydytojų veikaluose. Pavyzdžiui, Nikolasas Kulpeperis tvirtino, kad jie stiprina nusilpusią atmintį. Senovės germanų žolininkystės knygose ...   Toliau »
Apie ožragę palankiai atsiliepiama nuo senų laikų. Ožragių sėklos – tikrų tikriausias įvairių vertingų medžiagų bankas. Pagyros – nuo senų laikų Įvairios tautos šiuo žolynu ...   Toliau »
Pienės dažniau minimos prie nepageidaujamų soduose, daržuose augalų. Jos traktuojamos kaip piktžolės ir vienintelis aplinkos puoselėtojų siekis – kaip įmanoma efektyviau jų atsikratyti. Bet ar prieš ...   Toliau »
  Įdomybės
Plastmasinės širdelės, dalijamos į kairę ir į dešinę Šv. Valentino dienos proga, daugeliui atrodo įgrisusi, primityvi ar net netikra Meilės dienos simbolika. Ne, nesinori persaldintų ...   Toliau »
Kuo žemės menas išsiskiria iš kitų menų? Daugelis menininkų teigia: kad galėtum jį kurti, turi būti apdovanotas įvairiais gebėjimais. Vieni jų – ypatingas jautrumas, išlavinta ...   Toliau »
Ar turėtume nubrėžti ribą tarp žaliojo augalų pasaulio ir magijos? Dar visai neseniai medicina ir magija buvo labai arti viena kitos. Daug kas ir šiandien vertina liaudiškas gydomąsias priemones, ...   Toliau »
  Skaitytojų klubas
Tikriausiai kiekvienas sodininkas svajoja išauginti retą nuostabų augalą – tokį, kokio neturėtų kiti sodininkai. Taigi aš prieš kelerius metus perskaičiau apie augalą, kokio ...   Toliau »
Žiema – geras laikas pasirūpinti savimi, atgaivinti veido odą kosmetinėmis priemonėmis. Šį kartą – iš daržo. Morkų kaukė. 2 šaukštus smulkiai sutarkuotų morkų ...   Toliau »
  Pirmosiomis spalio dienomis sugrėbiu nukritusius lapus, sudedu į emaliuotus ...   Toliau »
Naujienos
Nuoroda į puslapį: www.sodospalvos.lt/Sodo spalvos